Vize Başvuru Ve
Bilgi Formu
GÖNDER
Almanya schengen vizesi

Almanya Schengen Vizesi

Almanya, Avrupa Birliği ve schengen ülkesi üyesidir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından Yeşil pasaporta sahip kişiler vize işlemleri ile yükümlü değildir. Ancak umuma mahsus(Bordo) pasaport sahibi kişiler Almanya’ya giriş için Almanya üzerinden Almanya schengen vizesi almak zorundadır..
Almanya hem Avrupa Birliği hem de Schengen topluluğuna üye olduğu için vize alırken Schengen prosedürlerine dikkat edilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından diplomatik, hususi ve hizmet pasaport sahibi olanlar 6 ay içerisinde 90 günü aşmamak kaydı ile Almanya Vizesi almadan Almanya’ya giriş yapabilmektedir.
Yeşil pasaport sahibi kişiler 180 günlük zaman diliminde 90 günlük konaklama süresini aşmayacak şekilde seyahat etmek zorundadır.
Almanya’da maksimum olarak 90 gün kalacak kişilerin Almanya schengen vizesi için başvuru yapması gerekmektedir.
Almanya Vize başvuru sahipleri Almanya Schengen vizesi için başvurularını yetkili başvuru merkezlerine gelerek gerçekleştirebilirler. Almanya vize başvuru merkezleri randevu sistemi ile vize başvurularını kabul etmektedir. Almanya Schengen Vize randevusu için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Profesyonel ekibimiz Almanya vize işlemlerinizde sizlere yardımcı olacaktır.
Almanya’da 90 günden daha az bir süre konaklama yapacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları veya Türkiye oturum izni sahibi yabancı uyruklu vatandaşlar, Almanya’ya tatil, tur ve gezi amaçlı seyahat gerçekleştirecek olmaları halinde Almanya Turistik Schengen Vizesi için başvuruda bulunmalıdırlar.

Almanya Schengen Vize İşlemleri
Almanya Schengen Vizesi almak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile Türkiye’de oturma iznine sahip olan üçüncü ülke vatandaşları, ikamet ettikleri ilin bağlı olduğu Almanya Konsolosluğu aracılığı ile işlemlerini yürütmektedir.
Almanya İstanbul Başkonsolosluğu ve ALmanya Ankara Büyükelçiliğine bağlı olarak hizmet veren Almanya Fahri Konsoloslukları bulunmaktadır. Almanya Konsoloslukları tarafından yetkilendirilen vize merkezleri ve akredite seyahat acenteleri aracılığı ile Almanya Vizesi başvurusu yapılabilir. Alovize Hattı olarak Almanya Schengen Vize Başvurularında Akredite Acente olarak İşlemlerinize danışmanlık ve hizmet vermekteyiz.
 

Almanya Schengen Vizesi Gerekli Evraklar
ALmanya seyahati planlayan bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahat amacına göre vize türünü belirlemesi gerekir.
Vize türlerine göre hazırlanması gereken belgeler de değişmektedir. Ayrıca meslek türüne göre de belgeler değişebilmektedir. Buna göre istenen belgeler eksiksiz olarak hazırlanır. Gerekli belgelerin listesi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Belgelerde herhangi bir eksiklik ya da yanlışlık olması durumunda vize başvurusu reddedilebilmektedir. Bu durumları yaşamamak için Alovize Hattı olarak merkezlerimizden yardım alabilirsiniz.

Almanya Schengen Vizesi Pasaport Kriterleri
Vize başvurusunda bulunan kişilerden istenen pasaportun, Almanya seyahatinin bitimi itibari ile en az 3 ay daha geçerliliğinin olması gerekir. Almanya Schengen Vizesinin alınması sonrasında pasaporta giriş – çıkış kaşelerinin vurulması için en az 2 sayfanın boş olması gerekmektedir.
Pasaport süresi 10 yıldan eski olmaması önemlidir.

Almanya Vize Başvuru Formu
Almanya Konsolosluğunun web sitesinde verilen Almanya Schengen Vize Başvuru Formunun eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir. Almanya Konsolosluğunun en çok önem verdiği belgelerin başında vize başvuru formu gelmektedir. Almanya Vize Başvuru formunun doldurulması için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Almanya vize başvuru formunun istenen kriterlerde doldurulması gerekir. Almanya vize başvuru formunda istenen bilgilerin eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması gerekmektedir.
Almanya Vize başvuru formunda verilen bütün bilgilerin belgeler ile desteklenmesi gerekmektedir. 18 yaşından küçük olan kişiler için doldurulan Almanya vize başvuru formunun, başvuru sahibinin annesi ya da babası tarafından imzalanması gerekmektedir.

Almanya Vize Talep Dilekçesi
Başvuru belgelerinden bir diğeri de vize talep dilekçesidir. Almanya Vize talep dilekçesi, Almanya Konsolosluğuna hitaben yazılmalıdır. Eğer başvuru sahibi çalışan ya da işyeri sahibi ise vize talep dilekçesinin şirketin antetli kağıdına yazılması ve imzalanıp kaşelenerek sunulması gerekir. Almanya vize talep dilekçesinin hazırlanması için bizden destek alabilirsiniz.
Almanya Vize talep dilekçesinde, başvuru sahibinin Almanya seyahatinin amacını, seyahat tarihlerini, seyahatin masraflarını karşılayacak sponsoru ve seyahat sonunda Almanya’yı terk edeceğini açık bir şekilde belirtmesi gerekir. Almanya Konsolosluğu, vize amacını tam olarak anlayamadığı zaman başvuruyu geri çevirmektedir. Alovize Hattı olarak Almanya Schengen Vize Başvurularında Akredite Acente olarak İşlemlerinize profesyonel danışmanlık ve hizmet vermekteyiz.

Adresimiz

OSMANAĞA MAH. SÖĞÜTLÜÇEŞME CAD. ELBEK İŞ HANI NO: 82 /1 İÇ KAPI NO: 107 KADIKÖY/ İSTANBUL

0507 622 14 12 444 8493 (444 VİZE ) vize@alovizehatti.com
Arayın
444 8493 (444 VİZE )
Arayın
0507 622 14 12