Vize Başvuru Ve
Bilgi Formu
GÖNDER
​Amerika Vizesi ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular
Amerika vizesi nasıl alınır?
Amerika vizesi almak için öncelikle en az 5 yıl daha geçerli bir pasaporta sahip olmanız gerekmektedir. Devamında çalışma durumunuz ve seyahat amacınıza uygun belgeleri toplayıp, bireysel ya da vize merkezleri aracılığıyla başvurunuzu yapabilirsiniz.
 
Amerika vizesi 2022 yılı ücreti ne kadardır?
Amerika vizesi 2022 ücreti 260 dolar’dır. (Seyahat poliçesi fiyatları dahil değildir)
 
Amerika vizesi başvuru süreci ne kadar sürer?
Amerika vizesi başvuru süreciniz 4 gün içinde sonuçlanır.
 
Amerika vize türleri nelerdir?
Amerika vize türleri ticari ve turistik olarak ikiye ayrılır.
 
Amerika çalışma vizesi nasıl alınır?
Amerika çalışma vizesi, H1B olarak da bilinen vizeye başvurabilmek için Amerika merkezli bir şirketin size iş teklifinde bulunmuş olması ve devamında bu teklifi resmiyete döküp ABD göçmen bürosuna Amerika çalışma vizesi için başvuruda bulunabilirsiniz.
 
Amerika öğrenci vizesi nasıl alınır?
Amerika öğrenci vizesi için talep edilen evrakları https://www.alovizehatti.com/amerika-vizesi bağlantısından öğrenip, vize merkezimizden Amerika öğrenci vizesi için başvurunuzu yapabilirsiniz.
 
Amerika turistik vizesi için talep edilen evraklar nelerdir?
Amerika turistik vizesi için istenen evraklar iş durumunuza göre değişmektedir. Amerika turistik vizesi için istenen evrakları iş durumunuza göre görüntülemek için https://www.alovizehatti.com/amerika-vizesi bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.
 

 
Amerika Schengen vizesi talep ediyor mu, Schengen vizesi nedir?
Schengen vizesi, Avrupa Birliği, Schengen Bölgesi ülkelerinin kendi arasında sahip olduğu serbest dolaşım hakkına geçici olarak sahip olmayı sağlayan bir vizedir. Amerika bir Avrupa Birliği üyesi olmadığı için Amerika vize uygulamaları farklıdır ve Schengen vizesi talep etmez. Ama daha önceden bir Schengen vizesi sahibi olduysanız Amerika vize başvurunuz değerlendirilirken avantaj sağlar.
 
Amerika vize süresi kaç gündür?
Amerika vize süresi genellikle 6 ay, 1 yıl, 5 yıl ve 10 yıl olarak belirlenmektedir.
 
Amerika Vizesi için gerekli belgeler nelerdir?
Amerika vizesi için gerekli belgeler, Amerika ziyaret gerekçeniz ve iş durumunuza göre değişiklik göstermektedir. https://www.alovizehatti.com/amerika-vizesi adresinden size uygun gerekli evrakları öğrenebilirsiniz.
 
Amerika vize danışmanlık hizmetini nasıl alabilirim?
Amerika vize danışmanlık hizmetini vize merkezimizden alabilirsiniz. Amerika vize danışmanlık hizmetlerimiz için bizi arayabilirsiniz. 0216 345 29 27
 
Amerika vizesi Yeşil Pasaport sahipleri için gerekli midir?
Amerika vizesi yeşil pasaport sahipleri için de gereklidir. Yeşil pasaport sahiplerinin başvuru süreciyle diğer pasaport türü sahiplerinin başvuru süreci hemen hemen aynıdır.
 
Amerika vize reddi halinde itiraz edebilir miyim?
Amerika vizesi başvurunuzun reddi halinde yeniden Amerika vizesi için başvurmanız gerekmektedir. İlk başvurunuzun reddedilme nedenleri iyi incelenip gerekli danışmanlık hizmetleri alınarak yeniden başvurulması halinde vizenin çıkma ihtimali yükselir.
 
Amerika vize talep dilekçesi neler içermelidir?
Amerika vize talep dilekçenize Amerika seyahati amacınızı, başvurmak istediğiniz vize çeşidini, seyahat başlangıç ve bitiş tarihlerinizi varsa seyahat masraflarınızı karşılayacak sponsorunuzun bilgilerini içermelidir.
 
Amerika Vize Randevusu nasıl alabilirim?
Amerika vize randevusu için vize merkezimizle iletişime geçebilirsiniz. 0216 345 29 27 numaralı telefondan üzerinden ya da vize@alovizehatti.com e maili adresi üzerinden bize ulaşabilirsiniz.
Amerika vize uzatma işlemlerini nasıl yapabilirim?
Amerika vize uzatma işlemlerini mevcut biten vizeniz üzerinden yapmam mümkün değildir. Konaklama sürenizi uzatmak için yeni bir Amerika vizesi başvurusu yapmanız gerekmektedir.

Adresimiz

Osmanaga Mah.Söğütlüçeşme cad.Elbek iş hanı no:82 D:405
Kadıkoy / İstanbul

0507 622 14 12 444 8493 (444 VİZE ) vize@alovizehatti.com
Arayın
444 8493 (444 VİZE )
Arayın
0507 622 14 12