Vize Başvuru Ve
Bilgi Formu
GÖNDER
Belçika schengen vizesi nasıl alınır ?
Belçika Schengen Vizesi
Belçika, Avrupa Birliği ve schengen ülkesi üyesidir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından Yeşil pasaporta sahip kişiler vize işlemleri ile yükümlü değildir. Ancak umuma mahsus(Bordo) pasaport sahibi kişiler Belçika’ya giriş için Belçika üzerinden Belçika schengen vizesi almak zorundadır..
Belçika hem Avrupa Birliği hem de Schengen topluluğuna üye olduğu için vize alırken Schengen prosedürlerine dikkat edilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından diplomatik, hususi ve hizmet pasaport sahibi olanlar 6 ay içerisinde 90 günü aşmamak kaydı ile Belçika Vizesi almadan Belçika’ya giriş yapabilmektedir.
Yeşil pasaport sahibi kişiler 180 günlük zaman diliminde 90 günlük konaklama süresini aşmayacak şekilde seyahat etmek zorundadır.
Belçika’da maksimum olarak 90 gün kalacak kişilerin Belçika schengen vizesi için başvuru yapması gerekmektedir.
Belçika Vize başvuru sahipleri Belçika Schengen vizesi için başvurularını yetkili başvuru merkezlerine gelerek gerçekleştirebilirler. Belçika vize başvuru merkezleri randevu sistemi ile vize başvurularını kabul etmektedir. Belçika Schengen Vize randevusu için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Profesyonel ekibimiz Belçika vize işlemlerinizde sizlere yardımcı olacaktır.
Belçika’da 90 günden daha az bir süre konaklama yapacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları veya Türkiye oturum izni sahibi yabancı uyruklu vatandaşlar, Belçika’ya tatil, tur ve gezi amaçlı seyahat gerçekleştirecek olmaları halinde Belçika Turistik Schengen Vizesi için başvuruda bulunmalıdırlar.

Belçika Schengen Vize İşlemleri
Belçika Schengen Vizesi almak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile Türkiye’de oturma iznine sahip olan üçüncü ülke vatandaşları, ikamet ettikleri ilin bağlı olduğu Belçika Konsolosluğu aracılığı ile işlemlerini yürütmektedir.
Belçika İstanbul Başkonsolosluğu ve Belçika Ankara Büyükelçiliğine bağlı olarak hizmet veren Belçika Fahri Konsoloslukları bulunmaktadır. Belçika Konsoloslukları tarafından yetkilendirilen vize merkezleri ve akredite seyahat acenteleri aracılığı ile Belçika Vize başvurusu yapılabilir. Alovize Hattı olarak Belçika Schengen Vize Başvurularında Akredite Acente olarak İşlemlerinize danışmanlık ve hizmet vermekteyiz.
 

Belçika Schengen Vizesi Gerekli Evraklar
Belçika seyahati planlayan bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahat amacına göre vize türünü belirlemesi gerekir.
Vize türlerine göre hazırlanması gereken belgeler de değişmektedir. Ayrıca meslek türüne göre de belgeler değişebilmektedir. Buna göre istenen belgeler eksiksiz olarak hazırlanır. Gerekli belgelerin listesi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Belgelerde herhangi bir eksiklik ya da yanlışlık olması durumunda Belçika vize başvurusu reddedilebilmektedir. Bu durumları yaşamamak için Alovize Hattı olarak merkezlerimizden yardım alabilirsiniz.

Belçika Schengen Vizesi Pasaport Kriterleri
Vize başvurusunda bulunan kişilerden istenen pasaportun, Belçika seyahatinin bitimi itibari ile en az 3 ay daha geçerliliğinin olması gerekir. Belçika Schengen Vizesinin alınması sonrasında pasaporta giriş – çıkış kaşelerinin vurulması için en az 2 sayfanın boş olması gerekmektedir.
Pasaport süresi 10 yıldan eski olmaması önemlidir.

Belçika Vize Başvuru Formu
Belçika Konsolosluğunun web sitesinde verilen Belçika Schengen Vize Başvuru Formunun eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir. Belçika Konsolosluğunun en çok önem verdiği belgelerin başında vize başvuru formu gelmektedir. Belçika Vize Başvuru formunun doldurulması için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Belçika vize başvuru formunun istenen kriterlerde doldurulması gerekir. Belçika vize başvuru formunda istenen bilgilerin eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması gerekmektedir.
Belçika Vize başvuru formunda verilen bütün bilgilerin belgeler ile desteklenmesi gerekmektedir. 18 yaşından küçük olan kişiler için doldurulan Belçika vize başvuru formunun, başvuru sahibinin annesi ya da babası tarafından imzalanması gerekmektedir.

Belçika Vize Talep Dilekçesi
Başvuru belgelerinden bir diğeri de vize talep dilekçesidir. Belçika Vize talep dilekçesi, Belçika Konsolosluğuna hitaben yazılmalıdır. Eğer başvuru sahibi çalışan ya da işyeri sahibi ise vize talep dilekçesinin şirketin antetli kağıdına yazılması ve imzalanıp kaşelenerek sunulması gerekir. Belçika vize talep dilekçesinin hazırlanması için bizden destek alabilirsiniz.
Belçika vize talep dilekçesinde, başvuru sahibinin Belçika seyahatinin amacını, seyahat tarihlerini, seyahatin masraflarını karşılayacak sponsoru ve seyahat sonunda Belçika’yı terk edeceğini açık bir şekilde belirtmesi gerekir. Belçika Konsolosluğu, vize amacını tam olarak anlayamadığı zaman başvuruyu geri çevirmektedir. Alovize Hattı olarak Belçika Schengen Vize Başvurularında Akredite Acente olarak İşlemlerinize profesyonel danışmanlık ve hizmet vermekteyiz.

Adresimiz

OSMANAĞA MAH. SÖĞÜTLÜÇEŞME CAD. ELBEK İŞ HANI NO: 82 /1 İÇ KAPI NO: 107 KADIKÖY/ İSTANBUL

0507 622 14 12 444 8493 (444 VİZE ) vize@alovizehatti.com
Arayın
444 8493 (444 VİZE )
Arayın
0507 622 14 12