Vize Başvuru Ve
Bilgi Formu
GÖNDER
Belçika Vizesi ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular
Belçika vizesi nasıl alınır?
Belçika vizesi almak için kişisel ve seyahat durumunuza özel belgeleri toplayıp devamında Belçika Başkonsolosluğu veya bağlı vize merkezlerine Belçika vize talebinde bulunmanız gerekmektedir.
 
Belçika vizesi 2022 yılı ücreti ne kadardır?
Belçika vizesi 2022 yılı ücreti 0-6 yaş arası çocuklar için 110 Euro, 6-12 yaş arası çocuklar için 110 Euro ve yetişkin bireyler için ise 180 Euro olarak ücretlendirilmiştir. (Seyahat poliçesi fiyatları dahil değildir)
 
Belçika vizesi başvuru süreci ne kadar sürer?
Belçika vizesi başvuru süreci 7-10 gün içerisinde sonuçlanmaktadır.
 
Belçika vize türleri nelerdir?
Belçika vize türleri seyahat amacına göre ticari, turistik olmak üzere ikiye ayrılır.
 
Belçika çalışma vizesi nasıl alınır?
Belçika çalışma vizesi için gerekli evraklar bazı durumlarda değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle temcilcilerimizle irtibata geçerek güncel evrak listesini isteyebilirsiniz.
0216 345 29 27
 
Belçika öğrenci vizesi nasıl alınır?
Belçika öğrenci vizesi https://www.alovizehatti.com/belcika-vizesi adresinden gerekli evraklar öğrenilip evrakların temin edilmesinden sonra başvuru merkezimizde başvuru formu alarak  başvurunuzu yapabilirsiniz.
 
Belçika turistik vizesi talep edilen evraklar hangileridir?
Belçika uristik vizesi için talep edilen evraklar kişisel durumuza bağlı olarak bazı ek belgeler gerektirebilmektedir. Bu nedenle hazırlamanız gereken vize başvuru evrakları https://www.alovizehatti.com/belcika-vizesi adresinden öğrenebilirsiniz.
 
Belçika Schengen vizesi istiyor mu, Schengen vizesi nedir?
Avrupa Birliğine üyesi ülkelerin 1995 yılında aralarındaki sınırları kaldırmak için oluşturduğu vize çeşidine Schengen vizesi denmektedir. Schengen anlaşmasına sahip olan ülke vatandaşları anlaşmayı kabul etmiş olan ülkeler arasındaki seyahatlerinde herhangi bir vize işlemine tabi tutulmamaktadır. Üye ülkelerden biri olan Belçika Schengen vizesi talep etmekte. Schengen Vizesi almaya hak kazanan şahıslar 6 ay içerisinde 90 gün seyahat edebilme hakkına  sahip olurlar.

Belçika Schengen vizesi nasıl alınır? Belçika Schengen vizesi başvuru formu 
Schengen Vizesi, Avrupa Birliğinin Schengen Bölgesi’nde yer alan ülkerilere seyahat etmek için gerekli vizedir.Belçika Schengen vizesini bu bölgede yer aldığı için talep etmektedir. Detaylı bilgiler için: Belçika Schengen vizesi nasıl alınır? Belçika Schengen vizesi başvuru formu  sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Belçika vize süresi ne kadardır?
Belçika vizesinin süresi 90 gün olarak belirlenmiştir.
 
Belçika Vizesi için gerekli evraklar nelerdir?
Belçika vizesi için gerekli olan belgeleri https://www.alovizehatti.com/belcika-vizesi adresinden  öğrenebilirsiniz.
 
Belçika vize danışmanlık hizmetini nasıl alabilirim?
Belçika vize danışmanlık hizmetini vize merkezimizden alabilirsiniz. Belçika vize danışmanlık hizmetlerimiz için bizimle iletişime geçebilirsiniz: 0216 345 29 27
 
Belçika vizesi Yeşil Pasaport sahipleri için gerekli midir?
Belçika vizesi Yeşil Pasaport sahipleri için gerekli değildir. Hangi tip pasaportlarla hangi ülkelere vizesiz seyahat edilebilceğini öğrenmek için https://www.alovizehatti.com/vize-rejim-tablosu internet sitemizden bilgi edinebilirsiniz.
 
Belçika vize reddi halinde itiraz edebilir miyim?
Belçika vizesi başvurularında konsolosloğun talep ettiği şartlardan bir veya birkaçı yerine getirilmemesi, belgelerin eksik veya hatalı olması, başvurunun ret alma olasılığını doğrudan etkilemektedir. Bunların dışında Belçika konsolosluğu, kişinin vize başvurusunu, ek belge ve bilgileri gerekli gördüğü takdirde de reddedebilmektedir. Belçika vizeniz reddedilirse ikinci ikinci bir başvuruda bulunmadan önce ret aldığınız tarihten sonraki üç ay içinde konsolosluğun kararına itiraz edebilirsiniz. Vize koşulları sağladığınızı kanıtlarıyla beyan ederseniz başvurunuz Belçika konsolosluğunca tekrar değenlendirmeye alınabilir.
 
Belçika vize talep dilekçesi neler içermelidir?
Belçika vize talep dilekçesi el yazısıyla veya bilgisayardan yazabilirsiniz. Belçika vize talep dilekçesinde seyahat amacı, seyehat tarihleri ve seyahat masraflarının kim tarafından karşılanacağına dair bilgiler yer almalıdır. Gerektiği durumlarda seyahat planıyla ilgili açıklamalara da yer verilebilir. Birden fazla ilk ziyareti söz konusu ise vize talep dilekçesinde bu ülkelerin de adı geçmelidir.
 
Belçika vizesi başvuru formu nasıl doldurulur?
Belçika vize başvuru formu 1 adet olarak dikkatlice, eksiksiz doldurulmuş haliyle başvuru dosyasına eklenmelidir. Belçika vize başvuru formu İngilizce, Fransızca, Almanca, Flamenkçe olarak doldurulabilir. Belçika vize başvuru formlarına internet üzerinden Belçika Dışişleri Bakanlığının sayfasından ulaşabilirsiniz.
 
Belçika Vize Randevusu nasıl alabilirim?
Belçika vize randevusu almak için 0216 345 29 27 numaralı telefondan üzerinden ya da vize@alovizehatti.com  mail adresi üzerinden bize ulaşabilirsiniz.
 
Belçika vize uzatma işlemlerini nasıl yapabilirim?
Kısa süreli Schengen vizesini sadece acil durumlarda uzatabilme ihtimaliniz vardır. Süre uzatma konusunda katı kurallar geçerlidir.Vize uzatma işlemlerini schengen vizesi için yapmak istiyorsanız, yeni bir schengen başvurusu yapmanız gerekmektedir. Farklı bir vize türünüz varsa, mazeretinize bağlı olarak vize uzatma işlemlerini konsolosluk aracılığıyla yapabilirsiniz.

Adresimiz

OSMANAĞA MAH. SÖĞÜTLÜÇEŞME CAD. ELBEK İŞ HANI NO: 82 /1 İÇ KAPI NO: 107 KADIKÖY/ İSTANBUL

0507 622 14 12 444 8493 (444 VİZE ) vize@alovizehatti.com
Arayın
444 8493 (444 VİZE )
Arayın
0507 622 14 12