Vize Başvuru Ve
Bilgi Formu
GÖNDER
​Bulgaristan Vizesi ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular
Bulgaristan vizesi nasıl alınır?
 
Bulgaristan Vizesine başvurmak isteyen bireylerin ilk olarak yapması gereken işlem bilgisi yurt dışı vize başvurusundan bulunacak olan bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti yurtdaşları için vize başvuru sürecine tabii olunulmakta ve vize başvuru işlemleri gerçekleştirilmesi gerekmektedir. İşlem sürecinde Bulgaristan Konsolosluğu tarafından vize başvuru süreci içerisinde istenilmekte olan bazı evraklar ve pasaport işlemlerinin eksiksiz bir şekilde hazırlanarak tesliminin sağlanması istenilmekte olan bilgiler arasında bulunmaktadır. Hazırlanılması gereken bilgilerin eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlanması adına işlemlerin aktarım kısmında hizmet vermekte olan vize danışmanlığı aracılığı ile gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin alınan randevu dahilinde eksiksiz bir şekilde hazırlık süreci içerisinde işlem görmesi sağlanılmaktadır.
 
Bulgaristan vizesi için gerekli evraklar nelerdir?
Bulgaristan vizesi için gerekli evraklar iş durumunuza ve ziyaret gerekçenize göre farklılık göstermektedir. Ayrıntılı bilgi almak için https://www.alovizehatti.com/bulgaristan-vizesi adresini ziyaret edebilirsiniz.
 
Bulgaristan vizesi başvuru formu nasıl doldurulur?
 
Bulgaristan vize başvuru formu İngilizce veya Türkçe olarak doldurulmaktadır.Başvuru formunun doldurma işlemi sırasında tükenmez kalem kullanmalı, büyük harfle doldurmalı ve başvuru evraklarında bulunan bilgilerinizi örtüşecek şekilde olmalıdır. Bulgaristan Konsolosluğu belirlediği ölçülerde olan 35x45 mm ölçülerinde ki biometrik fotoğrafınızı formun fotoğraf kutucuğuna yapıştırarak ve vize başvuru formunun en alt köşesinde ki bölümünü imzalayarak başvuru formunun doldurma işlemini bitirebilirsiniz. Atacak olduğunuz imzanızın pasaportunuzda bulunan imzanız ile aynı olmasını ise Bulgaristan Konsolosluğu göz önünde bulunduracaktır. Bulgaristan vize işlemleri sırasında birbirleriyle aynı olan imzalar kullanmaya dikkat etmelisiniz.
 
Bulgaristan vizesi kaç günde çıkar?
 
Bulgaristan vize başvurusunun sonuçlanma süresi 7 iş günü içerisindedir.
 
Bulgaristan vizesi ücreti 2022 yılı için ne kadardır?
 
Bulgaristan vizesi ücreti 2022 yılı yetişkin için 180 euro, 6-12 yaş arası ve 0-6 yaş arası kişiler için 110 Euro olarak belirlenmiştir. (Seyahat poliçesi fiyatları dahil değildir)
 
Schengen vizesi nedir Bulgaristan için schengen vizesi kullanılabilir mi?
 
Schengen Bölgesine üye ülkeler tarafından verilen Schengen vizesi, kişiye, geçerliliği ve zaman dilimi süresince, Avrupa Birliği Schengen üyeleri ve aynı zamanda EFTA Schengen üyelerine ait tüm Schengen Bölgesinde serbest dolaşım sağlamaktadır.Bulgaristan şu an için üye olan ülkeler arasında değildir ancak yakın zamanda üye olması beklenmektedir.
 
Bulgaristan için vize türleri nelerdir?
 
 Bulgaristan için vize türleri turistik vize ve ticari vize olarak ikiye ayrılır.
 
Bulgaristan yeşil pasaport sahipleri için vize ister mi?
 
Bulgaristan yeşil pasaport sahipleri için vize talep etmemektedir.
 
Bulgaristan vize süresi maksimum ne kadardır?
 
Bulgaristan vize süresi maksimum 90 gündür.
 
Bulgaristan için çalışma vizesi nedir ve nasıl alınır?
 
Bulgaristan çalışma vizesi diğer ulusal vize başvurularının aksine direkt olarak Konsolosluk / Elçilik vasıtası ile gerçekleştirilmektedir.Bulgaristanda iş bulmuş olup çalışmak için alınması gereken vizedir ve iş bulunmuş olması mecburidir.İş ayarlamalamasının yatapılmasının ardından Bulgaristan’da bulunan iş yerinden orada çalışacağınıza dair davet evraklarının size gönderilmesi gerekmektedir.
 
Bulgaristan danışmanlık hizmeti nasıl alınır?
 
Bulgaristan vize danışmanlık hizmetleri almak ve her türlü soru, görüşleriniz için 0216 345 29 27 numaralı hattı arayabilirsiniz
 
Bulgaristan vize reddi durumunda ne yapılabilir?
Bulgaristan vize başvurunuzun reddedilmesi halinde gönderilen açıklama ile karara itiraz etme hakkınız buunur.İtirazınızı kişisel dilekçe ile ve gereken destekleyici belgeler ile yapabilirsiniz.İtiraz dilekçeniz gerekli bilgi ve belgelerle Bulgaristan konsolosluğuna yapılır ve gerekli görülmesi halinde karar değiştirilebilir.
 
Bulgaristan vize randevusu nasıl alabilirim?
 
Bulgaristan vize randevusu için iletişime geçebileceğiniz 0216 345 29 27 numaralı hat üzerinden ya da vize@alovizehatti.com e maili üzerinden bize ulaşabilirsiniz
 
Bulgaristan vize uzatma işlemi nasıl yapılır?
 
Bulgaristan vize uzatma işlemi için eski pasaport ve Liçna kartı fotokopisi, fotoğraf (vesikalık),Zaevlenie, pasaport harç ücreti, Türk Kimlik Fotokopisi ile gerekli mecralara başvuru yapılarak vize uzatma işlemi yapılabilir.
 
Bulgaristan için öğrenci vizesi nasıl alınır?
 
Bulgaristan öğrenci vizesi için özellikle istenen evrakları topladıktan sonra vize merkezimiz vasıtısıyla konsolosluğa başvurup, Bulgaristan öğrenci vizesi başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Adresimiz

Osmanaga Mah.Söğütlüçeşme cad.Elbek iş hanı no:82 D:405
Kadıkoy / İstanbul

0507 622 14 12 444 8493 (444 VİZE ) vize@alovizehatti.com
Arayın
444 8493 (444 VİZE )
Arayın
0507 622 14 12