Vize Başvuru Ve
Bilgi Formu
GÖNDER
​Çek Cumhuriyeti Vizesi ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular
Çek Cumhuriyeti vizesi nasıl alınır?
Çek Cumhuriyeti vizesi için gereken evrak listesi bazen değişiklik gösterebilmektedir. Temsilcilerimizi arayarak, Çek Cumhuriyeti Turistik Vizesi için güncel evrak listesine ulaşabilirsiniz. (0216 345 29 27) Çek Cumhuriyeti tarafından onaylı vize merkezlerinden, talep edilen belgelerin toplanmasından sonra vize talep dilekçesi ile birlikte başvurularak vizenizi alabilirsiniz.
 
Çek Cumhuriyeti vizesi 2022 yılı ücreti ne kadardır?
Çek Cumhuriyeti vizesi 2022 yılı fiyatı 0-6 yaş çocuklar için 110Euro ,6-12 yaş çocuklar için 110 Euro, yetişkinler için ise 180 Euro’dur. (Seyahat poliçesi fiyatları dahil değildir)
 
Çek Cumhuriyeti vizesi başvuru süreci ne kadar sürer?
Çek Cumhuriyeti vize başvurunuz 7-10 gün arasında sonuçlanmaktadır.
 
Çek Cumhuriyeti vize türleri nelerdir?
Çek Cumhuriyeti vize türleri ticari ve turistik olarak, seyahat amacına göre ikiye ayrılır.
 
Çek Cumhuriyeti çalışma vizesi nasıl alınır?
Çek Cumhuriyeti’nde çalışma vizesi alabilmek için genellikle çalışacağınız işyerinden davet almanız gerekmektedir. Gerekli belgeler toplandıktan sonra vize merkezlerine başvurduktan sonra çalışma vizenizi alabilirsiniz .Gerekli belgelerin ne olduğunu 0216 345 29 27 numarasını arayarak merkezimizden öğrenebilirsiniz.
 
Çek Cumhuriyeti öğrenci vizesi nasıl alınır?
Çek Cumhuriyeti öğrenci vizesi almak için https://www.alovizehatti.com/cek-cumhuriyeti-vizesi  adresine tıklayabilir ve gerekli evrakları öğrenebilirsiniz.Daha sonra vize merkezimize başvurarak öğrenci vizesi başvuru formuyla başvurunuzu yapabilirsiniz.
 
Çek Cumhuriyeti turistik vizesi talep edilen evraklar hangileridir?
Çek cumhuriyeti turistik vizesi için talep edilen evrakları https://www.alovizehatti.com/cek-cumhuriyeti-vizesi adresinden öğrenebilirsiniz.Çalışma ya da seyahat amacınıza göre belgeler farklılık gösterebilmektedir.
 
Çek Cumhuriyeti Schengen vizesi istiyor mu, Schengen vizesi nedir?
Schengen vizesi Schengen anlaşmasını kabul etmiş 26 ülke arasında serbest dolaşımı sağlayan bir vize türüdür.Bu ülkeler arasında Çek Cumhuriyeti de yer alır ve Schengen vizesini talep eder.
 
Çek Cumhuriyeti vizesi için gerekli evraklar nelerdir?
Çek Cumhuriyeeti vizesi için gereken evraklar seyahatinizin amacına ve çalışma durumunuza göre değişiklik gösterebilir. Sizin için gerekli olan evrakların neler olduğunu https://www.alovizehatti.com/cek-cumhuriyeti-vizesi internet sayfamızdan öğrenebilirsiniz.
 
Çek Cumhuriyeti vize danışmanlık hizmetini nasıl alabilirim?
Her türlü Çek Cumhuriyeti danışmanlık hizmetleri için 0216 345 29 27 numarasından bizimle irtibata geçebilir ve bu hizmetimizden yararlanabilirsiniz.
 
Çek Cumhuriyeti vize süresi ne kadardır?
Çek Cumhuriyeti vize süresi en fazla 90 güne olarak belirlenmiştir.
 
Çek Cumhuriyeti vizesi Yeşil Pasaport sahipleri için gerekli midir?
Çek Cumhuriyeti vizesi yeşil pasaport sahipleri için gerekli değildir.Hangi ülke için hangi pasaportlarda vize gerekliliğinin arandığını https://www.alovizehatti.com/vize-rejim-tablosu internet sayfasından bakabilirsiniz.
 
Çek Cumhuriyeti vize reddi halinde itiraz edebilir miyim?
Çek Cumhuriyeti vize başvurunuzun red edilmesi halinde itiraz etme hakkına sahip olursunuz.15 gün geçerli olan itiraz etme süreniz içerisinde yanlış ya da eksik doldurulmuş evraklarınızı tamamlayarak Çek Cumhuriyeti Başkonsolosluğuna itiraz dilekçesi verebilirsiniz.
 
Çek Cumhuriyeti vize talep dilekçesi neler içermelidir?
Çek Cumhuriyeti vize talep dilekçenizi Çekçe İngilizce veya Türkçe olarak doldurabilirsiniz. Talep dilekçeniz Çek Cumhuriyeti seyahati amacınızı, başvurmak istediğiniz vize çeşidini, seyahat başlangıç ve bitiş tarihlerinizi varsa seyahat masraflarınızı karşılayacak sponsorunuzun bilgilerini içermelidir.
 
Çek Cumhuriyeti vize başvuru formu nasıl doldurulur?
Çek Cumhuriyeti vize başvuru formunuzu tükenmez kalemle eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurmalısınız. Formun ilk maddelerinde kimlik ve pasaport bilgilerinizi doldurmanız gerekmektedir. Devam eden maddelerde öncelikle çalışma durumunuz devamında ise seyahatinize ait bilgileri sıralamanız, varsa sponsorla ilgili bilgileri girmeniz davetiyeniz varsa davetiyenin detayları istenmektedir. Çelişkili ifadeler girilmemeli ve verdiğiniz evraklarla bilgilerin uyuşmasına dikkat edilmelidir.
 
Çek Cumhuriyeti Vize Randevusu nasıl alabilirim?
Çek Cumhuriyeti vize randevusu için 0216 345 29 27 numaralı telefon numaramızdan ya da vize@alovizehatti.com mail adresimizden yardım alabilirsiniz.
 
Çek Cumhuriyeti vize uzatma işlemlerini nasıl yapabilirim?
Çek Cumhuriyeti vize uzatma işlemlerini Schengen vizesi için yapmak istiyorsanız, yeni bir Schengen başvurusu yapmanız gerekmektedir. Schengen vizesi için vize uzatma işlemleri acil sağlık durumları haricinde mümkün değildir. Farklı bir vize türünüz varsa, mazeretinize bağlı olarak vize uzatma işlemlerini konsolosluk aracılığıyla yapabilirsiniz.

Adresimiz

Osmanaga Mah.Söğütlüçeşme cad.Elbek iş hanı no:82 D:405
Kadıkoy / İstanbul

0507 622 14 12 444 8493 (444 VİZE ) vize@alovizehatti.com
Arayın
444 8493 (444 VİZE )
Arayın
0507 622 14 12