Vize Başvuru Ve
Bilgi Formu
GÖNDER
​Cezayir Vizesi ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular
Cezayir vizesi nasıl alınır?
Cezayir vizesi almak için öncelikle Cezayir vize uyum koşullarını eksiksiz bir şekilde tamamlamalısınız. Çağrı merkezleri arayarak  yetkililerle iletişim kurabilirsiniz. Yetkililer sizlere bir takım sorular yöneltecekler. Soruların doğru bir şekilde yanıtlanması sorunsuz bir şekilde vize alabilmeniz için zorunludur. Verdiğiniz bilgiler göz önünde bulundurarak tarafınıza bir bilgi maili gönderilir. Alacak olduğunuz bu mailde Cezayir vize başvuruları için hazırlamanız gereken evrakları, Cezayir vize başvurularınızın sonuçlanma süresini ve Cezayir vize başvurularınız için hazırlanmış evraklar tarafımıza kargo veya üçüncü bir kişi aracılığıyla ulaştırmanız yeterli olacaktır.
 
Cezayir vizesi 2022 yılı ücreti ne kadardır?
Cezayir vizesi 2022 yılı ücreti 0-6 yaş bebekler, 6-12 yaş arası çocuklar ve  yetişkin bireyler için 180 Euro olarak ücretlendirilmiştir. (Seyahat poliçesi fiyatları dahil değildir.)
 
Cezayir vizesi başvuru süreci ne kadar sürer?
Cezayir vizesi başvuru süreci 7-10 gün arasında sonuçlanmaktadır.
 
Cezayir vize türleri nelerdir?
Cezayir vize türleri seyahat amacına göre ticari ve turistik  olmak üzere ikiye ayrılır.
 
Cezayir çalışma vizesi nasıl alınır?
Cezayir çalışma vizesi almak için Cezayir’deki işverenin de doğrudan katkısı olduğunu Cezayir vizesi başvuru sürecinde Cezayir’de bulunan şirket Cezayir’de resmi olarak faaliyet gösterdiğini, işçiye nasıl bir istihdam alanı yaratacağını anlatan bir davet yazısı göndermeli, Cezayir çalışma izni talebinde bulunan kişi de neden çalışmak için Cezayir’i tercih ettiğini açıklamalıdır. Cezayir çalışma vizesi sürelidir, Cezayir’de sınırsız bir oturum hakkı tanımaz. Cezayir çalışma vizesi için gerekli evraklar bazı durumlarda değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle aşağıdaki numaraları arayarak güncel evrak listesi hakkında bilgi alabilirsiniz.
0216 345 29 27-0507 622 14 12
 
Cezayir öğrenci vizesi nasıl alınır?
Cezayir öğrenci vizesi almak için Cezayir Konsolosluğu’na başvuru yapmanız gerekmektedir. Cezayir vizesi almak için istenen evraklar doğru bir şekilde toplanması istenen belgelerin doğru yazılmış ve eksiksiz olması gerekir. Cezayir öğrenci vizesi https://www.alovizehatti.com/cezayir-vizesi adresinden gerekli evraklar öğrenilip evrakların temin edilmesinden sonra başvuru merkezimizde başvuru formu alarak  başvurunuzu yapabilirsiniz. Cezayir Öğrenci Vizesi ile ülkeye giden kişilerin çalışma veya ticari amaçlı bir eylemde bulunmaları yasaktır. Bunun gibi bir faaliyet tespit edildiğinde şahıs cezai işlemlere tabidir.
 
Cezayir turistik vizesi talep edilen evraklar hangileridir?
Cezayir turistik vizesi talep edilen evraklar: Pasaport, Vize Başvuru Formu, Davetiye, İki adet biometrik fotoğraf ve Dilekçe. Turistik vizeniz kişisel durumuza bağlı olarak bazı ek belgeler gerektirebilmektedir. Bu nedenle https://www.alovizehatti.com adresinden sizin için gerekli olan evrakları da öğrenebilirsiniz.
 
Cezayir Schengen vizesi istiyor mu, Schengen vizesi nedir?
Avrupa Birliğine üyesi ülkelerin 1995 yılında aralarındaki sınırları kaldırmak amacı ile oluşturduğu vize çeşidine Schengen vizesi denmektedir. Schengen anlaşmasına sahip olan ülke vatandaşları anlaşmayı kabul etmiş olan ülkeler arasındaki seyahatlerinde herhangi bir vize işlemine tabi tutulmamaktadır. Schengen Vizesi almaya hak kazanan şahıslar 6 ay içerisinde 90 gün seyahat edebilme hakkına  sahip olurlar. Cezayir Schengen vizesi istememektedir.
 
Cezayir vize süresi ne kadardır?
Cezayir vizesinin süresi 90 gün olarak belirlenmiştir.
 
Cezayir Vizesi için gerekli evraklar nelerdir?
Cezayir vizesi için gerekli olan öğrenmek için https://www.alovizehatti.com/cezayir-vizesi adresini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Eğer pasaportunuzda İsrail giriş çıkışınız yada İsrail vizeniz var ise Cezayir Konsolosluğu kesinlikle o pasaporta vize vermemektedir. Bu gibi durumlarda pasaportunuzu değiştirmeniz ve yeni pasaportunuzla vizeye müraacat etmeniz gerekmektedir.
 
Cezayir vize danışmanlık hizmetini nasıl alabilirim?
Cezayir vize danışmanlık hizmetini vize merkezimizden alabilirsiniz. Cezayir vize danışmanlık hizmetlerimiz için bizimle irtibata geçebilirsiniz: 0216 345 29 27   0507 622 14 12
 
Cezayir vizesi Yeşil Pasaport sahipleri için gerekli midir?
Cezayir vizesi yeşil pasaport sahiplerinden vize istememektedir. Hangi ülkelerin yeşil pasaport sahiplerinden vize istemediğini https://www.alovizehatti.com/vize-rejim-tablosu  İnternet sayfamızdan öğrenebilirsiniz.
 
Cezayir vize reddi halinde itiraz edebilir miyim?
Cezayir vizelerinde vize reddi söz konusu olmamaktadır. Büyükelçilik yada konsolosluk vize başvurunuzu uygun bulmazsa pasaportunuz, başvuru evraklarınız ve ödeme yaptığınız ücreti iade etmektedir. Ayrıca neden iade ettiğini de belirtmekte ve iade sebebini düzelttiğiniz takdirde yeniden başvuru yapmanıza izin vermektedir.
 
Cezayir vize talep dilekçesi neler içermelidir?
Cezayir vize talep dilekçesi Fransızca, Arapça veya Türkçe olarak yazılabilir. Dilekçe de gidiş dönüş tarihleri uygun şekilde belirtiniz, çünkü Konsolosluk dilekçenizdeki tarihlere göre vize vermektedir. Ticari vize dilekçesinde ayrıca personelini iş seyahetine gönderecek şirketin yetkilisi tarafından şirket antetli kağıdına yazılmalı ve şirket yetkilisinin kaşesini ve imzasını taşımalıdır.
 
Cezayir vizesi başvuru formu nasıl doldurulur?
Cezayir başvuru formu siyah tükenmez kalemle ve büyük harflerle eksiksiz ve gerçeğe uygun bilgilerle Fransızca olarak doldurulup evraklarla beraber gönderilmelidir. Cezayir Konsolosluğu belirlediği ölçülerinde olan biyometrik fotoğrafınızı formun fotoğraf kutucuğuna yapıştırarak ve vize başvuru formunun en alt köşesinde bulunan bölüme imza atarak başvuru formunun doldurma işlemini tamamlayabilirsiniz. Atacak imzanın pasaportunuzda bulunan imzanızla aynı olması gerekir.
 
Cezayir Vize Randevusu nasıl alabilirim?
Cezayir vizesi için randevu almak üzere 0216 345 29 27 numaralı telefondan üzerinden ya da vize@alovizehatti.com e maili adresi üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Cezayir vize uzatma işlemlerini nasıl yapabilirim?
Kısa süreli Schengen vizesini sadece acil durumlarda (örneğin; hasta olursanız) uzatabilirsiniz. Süre uzatma konusunda katı kurallar geçerlidir. Vize uzatma işlemlerini Schengen vizesi için yapmak istiyorsanız, yeni bir Schengen başvurusu yapmanız lazım. Farklı bir vize türünüz varsa, mazeretinize bağlı olarak vize uzatma işlemlerini konsolosluk aracılığıyla yapabilirsiniz.

Adresimiz

Osmanaga Mah.Söğütlüçeşme cad.Elbek iş hanı no:82 D:405
Kadıkoy / İstanbul

0507 622 14 12 444 8493 (444 VİZE ) vize@alovizehatti.com
Arayın
444 8493 (444 VİZE )
Arayın
0507 622 14 12