Vize Başvuru Ve
Bilgi Formu
GÖNDER
​Çin Vizesi ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular
Çin vizesi nasıl alınır?
Çin vizesi almak için öncelikle seyahat amacınızı belirlemeniz talep edilir. Devamında Çin seyahat amacınız ve çalışma durumunuza göre evraklar toplamanız ve Çin vizesi başvuru dilekçesiyle başvurmanız gerekmektedir. Çalışma durumunuza göre Çin vizesi gerekli evrakları öğrenmek için: https://www.alovizehatti.com/cin-vizesi
 
Çin vizesi 2022 yılı ücreti nedir?
Çin vizesi 2022 yılı ücreti her yaş grubundaki birey için 280 Dolardır. (Seyahat poliçesi fiyatları dahil değildir.)
 
Çin vizesi başvurusu kaç gün sürer?
Çin vizesi başvurusu 7 ile 10 gün arasında sonuçlanır.
 
Çin vize türleri nelerdir?
Çin vize türleri ziyaret amacınıza bağlı ticari ve turistik olarak ayrılırlar.
 
Çin çalışma vizesi nasıl alınır?
Çin çalışma vizesi alabilmek için iki farklı davetiyeniz olmalıdır. Yeşil ve beyaz davetiye olarak adlandırılan belgelerin her ikisi de konsolosluğa hitap etmelidir. Çin Z vizesi olarak da bilinen Çin çalışma vizesi için davetiyelerinizi aldıktan sonra istenen diğer evrakları toplayıp başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.
 
Çin öğrenci vizesi nasıl alınır?
Çin öğrenci vizesi almak için öncelikle vize için gerekli evrakları toplamanız gerekmektedir. Devamında seyahat sponsorunuza ve çalıştığı firmaya ait çalışan ve vergi bilgilerini içeren döküman çıkartılmalıdır. Bütün evraklar toplandıktan sonra Çin öğrenci vizesi için başvuru gerçekleştirilebilir.
 
Çin turistik vizesi talep edilen evraklar nelerdir?
Çin turistik vizesi talep edilen evraklar, kişisel durumunuza göre çeşitlilik göstermektedir. Detaylı bilgiler için: https://www.alovizehatti.com/cin-vizesi

Çin Schengen talep ediyor mu,  Talep ediyorsa Schengen vizesi nasıl alınır?
Çin Avrupa Birliği Schengen Bölgesi’nde yer almadığından Çin Schengen vizesi talep etmez.
 
Çin vize süresi kaç gündür?
Çin her vize başvurusunu farklı değerlendirir, farklı kişilere seyahat durumlarına göre farklı ziyaret süreleri boyunca izin verir. Çin vize süreleri bu sebepten değişiklik gösterir.
 
Çin Vizesi için gerekli evraklar nelerdir?
Çin vizesi için gerekli evraklar ziyaret sebebinize ve çalışma durumunuza göre farklılık gösterir. https://www.alovizehatti.com/cin-vizesi adresinden durumlara özel gerekli evraklar listesini görüntüleyebilirsiniz.
 
Çin’den Hong Kong’a geçip tekrar Çin’e geri dönebilir miyim?
Hong Kong bağımsız bir ülke statüsünde olduğundan eğer Çin ziyaretiniz sırasında Hong Kong ziyareti yapmak istiyorsanız çift girişli vize sahibi olmanız gerekmektedir.
 
Çin vize danışmanlık hizmetini nasıl alabilirim?
Vize merkezimiz tarafından tarafından sunulan Çin vize danışmanlık hizmetini almak için bizimle irtibata geçebilirsiniz. 0216 345 29 27
 
Çin vizesi Yeşil Pasaport sahipleri için gerekli midir?
Çin vizesi Yeşil Pasaport sahiplerinden 30 güne kadar vize talep etmemektedir.
 
Çin vize reddi durumunda itiraz edebilir miyim?
Çin vize reddi durumunda herhangi bir itiraz mercii bulunmamaktadır. Yeni bir Çin vize başvurusu yapabilirsiniz.
 
Çin vize talep dilekçesi neler içermelidir?
Çin vize talep dilekçesi sadece Çin’e ticari ziyaretlerde talep edilmektedir. Çin vize talep dilekçesi Şirket antetli kağıdı üzerine yazılmalı ve şirket kaşesi ve şirket yetkilisinin imzasını içermelidir.
 
Çin vizesi başvuru formu nasıl doldurulur?
Çin vizesi başvuru formu öncelikle kişisel ve kimlik bilgilerinizi içermelidir. Devamında seyahatinizin ve konaklama yapacağınız yerlerin, davetiyeyle seyahat ediyorsanız davetiye gönderen kişinin bilgilerini, çalışma durumuzun, eğitim durumunuzun, birinci dereceden akrabalarınızın ve askerlik bilgileriniz talep edilmektedir.
 
Çin vize uzatma işlemlerini nasıl yapabilirim?
Çin vize uzatma işlemlerine acil bir sağlık durumu olmadığı sürece mümkün değildir. Acil bir sağlık durumu halinde sağlık kuruluşlarında doktor kontrolünden geçtikten sonra ilgili dökümanla Çin vize uzatma işlemleri için başvurabilirsiniz.
 
Çin Vize Randevusu nasıl alabilirim?
Çin vize randevusu için vize merkezimizle iletişime geçebilirsiniz. 0216 345 29 27 numaralı hattan üzerinden ya da vize@alovizehatti.com e maili adresi üzerinden soru ve görüşleriniz için bize ulaşabilirsiniz.

Adresimiz

Osmanaga Mah.Söğütlüçeşme cad.Elbek iş hanı no:82 D:405
Kadıkoy / İstanbul

0507 622 14 12 444 8493 (444 VİZE ) vize@alovizehatti.com
Arayın
444 8493 (444 VİZE )
Arayın
0507 622 14 12