Vize Başvuru Ve
Bilgi Formu
GÖNDER
Danimarka Vizesi ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular
Danimarka vizesi nasıl alınır?
Danimarka vizesi, Danimarka konsolosluğu tarafından onaylı vize merkezlerinden, istenen belgelerin toplanmasından sonra vize talep dilekçesi ile birlikte başvurularak alınır.
 
Danimarka vizesi 2022 yılı ücreti ne kadardır?
Danimarka vizesi 2022 ücreti yetişkinler için 180 euro, 0-6 yaş çocuklar için 110 euro, 6-12 yaş çocuklar için 110 euro’dur. (Seyahat poliçesi fiyatları dahil değildir)
 
Danimarka vizesi başvuru süreci ne kadar sürer?
Danimarka vizesi başvuru süreciniz 7 ila 10 gün içerisinde sonuçlanır.
 
Danimarka vize türleri nelerdir?
Danimarka vize türleri ticari ve turistik olarak, seyahat amacına göre ikiye ayrılır.
 
Danimarka çalışma vizesi nasıl alınır?
Danimarka çalışma vizesi almak için iş yerinizden ilgili dökümanları onaylatıp oturum izni başvusuyla birlikte Danimarka çalışma vizesi başvurusu için başvurabilirsiniz.
 
Danimarka öğrenci vizesi nasıl alınır?
Danimarka öğrenci vizesi almak için talep edilen evrakları (https://www.alovizehatti.com/danimarka-vizesi) adresinden öğrenip, vize merkezimiz vasıtasıyla Danimarka öğrenci vizesi başvuru formunu doldurarak başvurabilirsiniz.
 
Danimarka turistik vizesi talep edilen evraklar hangileridir?
Danimarka turistik vizesi için talep edilen evraklar iş durumunuza göre farklılık göstermektedir. İş durumunuza göre istenen belgeleri öğrenmek için https://www.alovizehatti.com/danimarka-vizesi  bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.
 
Danimarka Schengen vizesi istiyor mu, Schengen vizesi nedir?
Avrupa Birliği Schengen Bölgesi olarak adlandırılan bölgedeki ülkeler kendi aralarında serbest dolaşım hakkına sahiptir. Schengen vizesi sahipleri de bu ülkeler arasında serbest dolaşım hakkına sahip olurlar. Schengen Bölgesi’nde yer alan ülkelerden birisi olan Danimarka Schengen üyesi ülkelerden olduğundan Schengen vizesi talep etmektedir.
 
Danimarka vize süresi ne kadardır?
Danimarka vize süresi maksimum 90 güne kadardır.
 
Danimarka Vizesi için gerekli evraklar nelerdir?
Danimarka vizesi için gerekli evraklar seyahatinizin sebebine ve çalışma durumunuza göre değişmektedir. https://www.alovizehatti.com/danimarka-vizesi bağlantısından sizin durumunuz için gerekli evrakları inceleyebilirsiniz.
 
Danimarka vize danışmanlık hizmetini nasıl alabilirim?
Danimarka vize danışmanlık hizmetini vize merkezimizden alabilirsiniz. Danimarka vize danışmanlık hizmetlerimiz için bizimle irtibata geçebilirsiniz. 0216 345 29 27
 
Danimarka vizesi Yeşil Pasaport sahipleri için gerekli midir?
Danimarka vizesi Yeşil Pasaport sahiplerinden talep edilmemektedir. Hangi tip pasaportlarla hangi ülkelere vizesiz seyahat edilebilceğini öğrenmek için https://www.alovizehatti.com/vize-rejim-tablosu adresimizi ziyaret edebilirsiniz.
 
Danimarka vize reddi halinde itiraz nasıl ederim?
Danimarka vizesi başvurunuzun reddi halinde itiraz etmek hakkınız mevcuttur. Danimarka vize başvurusu red edilen kişilerin eksik ya da yanlış olarak teslim ettikleri evrakları düzelttikten Danimarka Büyükelçiliğine başvururarak itiraz etmeleri gerekmektedir.
 
Danimarka vizesi başvuru formu nasıl doldurulur?
Danimarka vizesi başvuru formu tükenmez kalemle ve büyük harflerle doldurulmalıdır. Formun ilk maddelerinde kimlik ve pasaport bilgileriniz yer almalıdır. Devam eden maddelerd çalışma durumunuz, seyahatinize ait bilgileriniz, varsa sponsorla ilgili bilgiler, davetiyeniz varsa davetiyenin detayları istenmektedir. Çelişkili ifadeler girilmemesi ve verdiğiniz bilgilerin evraklarınızla uyuşması son derece önemlidir.
 
Danimarka Vize Randevusu nasıl alabilirim?
Danimarka vize randevusu için vize merkezimizle iletişime geçebilirsiniz. 0216 345 29 27 numaralı telefondan üzerinden ya da vize@alovizehatti.com e maili adresi üzerinden bize ulaşabilirsiniz.
 
Danimarka vize uzatma işlemlerini nasıl yapabilirim?
Danimarka vize uzatma işlemlerini schengen vizesi için yapmak istiyorsanız, yeni bir schengen başvurusu yapmanız gerekmektedir. Schengen vizesi için vize uzatma işlemleri acil sağlık durumları haricinde mümkün değildir. Farklı bir vize türünüz varsa, mazeretinize bağlı olarak vize uzatma işlemlerini konsolosluk aracılığıyla yapabilirsiniz.

Adresimiz

Osmanaga Mah.Söğütlüçeşme cad.Elbek iş hanı no:82 D:405
Kadıkoy / İstanbul

0507 622 14 12 444 8493 (444 VİZE ) vize@alovizehatti.com
Arayın
444 8493 (444 VİZE )
Arayın
0507 622 14 12