Vize Başvuru Ve
Bilgi Formu
GÖNDER
Fransa schengen vizesi nasıl alınır ?
Fransa Schengen Vizesi
Fransa, Avrupa Birliği ve schengen ülkesi üyesidir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından Yeşil pasaporta sahip kişiler vize işlemleri ile yükümlü değildir. Ancak umuma mahsus(Bordo) pasaport sahibi kişiler Fransa’ya giriş için Fransa üzerinden Fransa schengen vizesi almak zorundadır..
Fransa hem Avrupa Birliği hem de Schengen topluluğuna üye olduğu için vize alırken Schengen prosedürlerine dikkat edilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından diplomatik, hususi ve hizmet pasaport sahibi olanlar 6 ay içerisinde 90 günü aşmamak kaydı ile Fransa Vizesi almadan Fransa’ya giriş yapabilmektedir.
Yeşil pasaport sahibi kişiler 180 günlük zaman diliminde 90 günlük konaklama süresini aşmayacak şekilde seyahat etmek zorundadır.
Fransa’da maksimum olarak 90 gün kalacak kişilerin Fransa schengen vizesi için başvuru yapması gerekmektedir.
Fransa Vize başvuru sahipleri Fransa Schengen vizesi için başvurularını yetkili başvuru merkezlerine gelerek gerçekleştirebilirler. Fransa vize başvuru merkezleri randevu sistemi ile vize başvurularını kabul etmektedir. Fransa Schengen Vize randevusu için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Profesyonel ekibimiz Fransa vize işlemlerinizde sizlere yardımcı olacaktır.
Fransa’da 90 günden daha az bir süre konaklama yapacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları veya Türkiye oturum izni sahibi yabancı uyruklu vatandaşlar, Fransa’ya tatil, tur ve gezi amaçlı seyahat gerçekleştirecek olmaları halinde Fransa Turistik Schengen Vizesi için başvuruda bulunmalıdırlar.

Fransa Schengen Vize İşlemleri
Fransa Schengen Vizesi almak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile Türkiye’de oturma iznine sahip olan üçüncü ülke vatandaşları, ikamet ettikleri ilin bağlı olduğu Fransa Konsolosluğu aracılığı ile işlemlerini yürütmektedir.
Fransa İstanbul Başkonsolosluğu ve Fransa Ankara Büyükelçiliğine bağlı olarak hizmet veren Fransa Fahri Konsoloslukları bulunmaktadır. Fransa Konsoloslukları tarafından yetkilendirilen vize merkezleri ve akredite seyahat acenteleri aracılığı ile Fransa Vize başvurusu yapılabilir. Alovize Hattı olarak Fransa Schengen Vize Başvurularında Akredite Acente olarak İşlemlerinize danışmanlık ve hizmet vermekteyiz.
 

Fransa Schengen Vizesi Gerekli Evraklar
Fransa seyahati planlayan bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahat amacına göre vize türünü belirlemesi gerekir.
Vize türlerine göre hazırlanması gereken belgeler de değişmektedir. Ayrıca meslek türüne göre de belgeler değişebilmektedir. Buna göre istenen belgeler eksiksiz olarak hazırlanır. Gerekli belgelerin listesi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Belgelerde herhangi bir eksiklik ya da yanlışlık olması durumunda Fransa vize başvurusu reddedilebilmektedir. Bu durumları yaşamamak için Alovize Hattı olarak merkezlerimizden yardım alabilirsiniz.

Fransa Schengen Vizesi Pasaport Kriterleri
Vize başvurusunda bulunan kişilerden istenen pasaportun, Fransa seyahatinin bitimi itibari ile en az 3 ay daha geçerliliğinin olması gerekir. Fransa Schengen Vizesinin alınması sonrasında pasaporta giriş – çıkış kaşelerinin vurulması için en az 2 sayfanın boş olması gerekmektedir.
Pasaport süresi 10 yıldan eski olmaması önemlidir.

Fransa Vize Başvuru Formu
Fransa Konsolosluğunun web sitesinde verilen Fransa Schengen Vize Başvuru Formunun eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir. Fransa Konsolosluğunun en çok önem verdiği belgelerin başında vize başvuru formu gelmektedir. Fransa Vize Başvuru formunun doldurulması için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Fransa vize başvuru formunun istenen kriterlerde doldurulması gerekir. Fransa vize başvuru formunda istenen bilgilerin eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması gerekmektedir.
Fransa Vize başvuru formunda verilen bütün bilgilerin belgeler ile desteklenmesi gerekmektedir. 18 yaşından küçük olan kişiler için doldurulan Fransa vize başvuru formunun, başvuru sahibinin annesi ya da babası tarafından imzalanması gerekmektedir.

Fransa Vize Talep Dilekçesi
Başvuru belgelerinden bir diğeri de vize talep dilekçesidir. Fransa Vize talep dilekçesi, Fransa Konsolosluğuna hitaben yazılmalıdır. Eğer başvuru sahibi çalışan ya da işyeri sahibi ise vize talep dilekçesinin şirketin antetli kağıdına yazılması ve imzalanıp kaşelenerek sunulması gerekir. Fransa vize talep dilekçesinin hazırlanması için bizden destek alabilirsiniz.
Fransa vize talep dilekçesinde, başvuru sahibinin Fransa seyahatinin amacını, seyahat tarihlerini, seyahatin masraflarını karşılayacak sponsoru ve seyahat sonunda Fransa’yı terk edeceğini açık bir şekilde belirtmesi gerekir. Fransa Konsolosluğu, vize amacını tam olarak anlayamadığı zaman başvuruyu geri çevirmektedir. Alovize Hattı olarak Fransa Schengen Vize Başvurularında Akredite Acente olarak İşlemlerinize profesyonel danışmanlık ve hizmet vermekteyiz.

Adresimiz

Osmanaga Mah.Söğütlüçeşme cad.Elbek iş hanı no:82 D:405
Kadıkoy / İstanbul

0507 622 14 12 444 8493 (444 VİZE ) vize@alovizehatti.com
Arayın
444 8493 (444 VİZE )
Arayın
0507 622 14 12