Vize Başvuru Ve
Bilgi Formu
GÖNDER
Güney Kore Vizesi ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular
Güney Kore vizesi nasıl alınır?
Güney Kore vizesi almak için, Güney Kore başkonsolosluğu tarafından onaylı vize merkezlerinden istenen belgelerin tamamlanmasından sonra vize talep dilekçesi ile başvurularak alınır.
 
Güney Kore vizesi 2022 yılı ücreti ne kadardır?
Güney Kore vizesi 2022 yılı ücreti yetişkin veya çocuk fark etmeksizin her yaş bireyler için 160 Dolar olarak belirlenmiştir. (Seyahat poliçesi fiyatları dahil değildir.)
 
Güney Kore vizesi başvuru süreci ne kadar sürer?
Güney Kore vizesi başvuru süreci 7 ila 10 gün arasında sürmektedir.
 
Güney Kore vize türleri nelerdir?
Güney Kore vize türleri seyahat amacınıza göre turistik ve ticari vizeler olmak üzere ikiye ayrılır.
 
Güney Kore çalışma vizesi nasıl alınır?
Güney Kore çalışma vizesi almak için Kore Cumhuriyeti büyükelçilik ya da konsolosluklarına başvurmaları gerekiyor.
 
Güney Kore öğrenci vizesi nasıl alınır?
Güney Kore öğrenci vizesi almak için istenen evrakları https://www.alovizehatti.com/guneykore-vizesi  adresinden öğrenip, vize merkezimizden Güney Kore öğrenci vizesi başvuru formuyla başvurabilirsiniz.
 
Güney Kore turistik vize için talep edilen evraklar nelerdir?
Güney Kore turistik vizesi için istenen evraklar çalışma durumunuza göre değişiklik göstermektedir. Durumunuza göre istenen belgeleri öğrenmek için https://www.alovizehatti.com/guneykore-vizesi
bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.
 
Güney Kore vize süresi ne kadardır?
Güney Kore vize süresi en fazla 90 gün kadardır.
 
Güney Kore Vizesi için gerekli evraklar nelerdir?
Güney Kore vizesi için gerekli evraklar ziyaretinizin sebebine ve çalışma durumunuza göre değişmektedir. https://www.alovizehatti.com/guneykore-vizesi  bağlantısından sizin durumunuz için gerekli evrakları inceleyebilirsiniz.
 
Güney Kore vize danışmanlık hizmetini nasıl alabilirim?
Güney Kore vize danışmanlık hizmetini direk olarak vize merkezimizden alabilirsiniz. Güney Kore vize danışmanlık hizmetlerimiz için bizimle irtibata geçebilirsiniz. 0216 345 29 27
 
Güney Kore vizesi Yeşil Pasaport sahipleri için gerekli midir?
Güney Kore vizesi Yeşil Pasaport sahipleri için gerekli değildir. Hangi tip pasaportlarla hangi ülkelere vizesiz seyahat edilebileceğini öğrenmek için https://www.alovizehatti.com/vize-rejim-tablosu adresimizi ziyaret edebilirsiniz.
 
Güney Kore vize reddi halinde itiraz edebilir miyim?
Güney Kore vizesi başvurunuzun reddi halinde itiraz etmek hakkınız vardır. Güney Kore vize başvurusu reddedilen kişiler eksik ya da yanlış olarak teslim ettikleri evrakları düzelttikten sonra Güney Kore Büyükelçiliğine başvurarak itiraz işlemini gerçekleştirebilirler.
 
Güney Kore vize talep dilekçesi neler içermelidir?
Güney Kore vize talep dilekçenizi Korece veya Türkçe olarak doldurabilirsiniz. Güney Kore vize talep dilekçesi, Güney Kore seyahat amacınızı, başvurmak istediğiniz vize çeşidini, seyahat başlangıç ve bitiş tarihlerinizi varsa seyahat masraflarınızı karşılayacak sponsorunuzun bilgilerini içermelidir.
 
Güney Kore vizesi başvuru formu nasıl doldurulur?
Güney Kore başvuru formu tükenmez kalem ile yanlış ya da eksik bilgiler içermeyecek şekilde doldurulmalıdır. Formun ilk maddelerinde kimlik ve pasaport bilgilerinizi doldurmanız gerekmektedir. Devamında ise çalışma durumunuz ve seyahatinize ait bilgilerinizi doldurmanız gerekmektedir. Son olarak varsa sponsorla ilgili bilgileri girmeniz davetiyeniz varsa davetiyele ilgili bilgileri girmeniz istenmektedir.
 
Güney Kore vize randevusu nasıl alabilirim?
Güney Kore vize randevunuzu merkezimizden direk olarak alabildiğiniz gibi 0216 345 29 27 numaralı hat üzerinden veya vize@alovizehatti.com  adresimize mail atarak alabilirsiniz.

Adresimiz

OSMANAĞA MAH. SÖĞÜTLÜÇEŞME CAD. ELBEK İŞ HANI NO: 82 /1 İÇ KAPI NO: 107 KADIKÖY/ İSTANBUL

0507 622 14 12 444 8493 (444 VİZE ) vize@alovizehatti.com
Arayın
444 8493 (444 VİZE )
Arayın
0507 622 14 12