Vize Başvuru Ve
Bilgi Formu
GÖNDER
​Hırvatistan Vizesi ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular
Hırvatistan vizesi nasıl alınır?
Hırvatistan vizesi, Hırvatistan başkonsolosluğu tarafından onaylı vize merkezlerinden gerekli belgelerin temin edilmesinden sonra vize başvuru talep dilekçesi ile başvurularak alınır.
 
Hırvatistan vizesi 2022 yılı ücreti ne kadardır?
Hırvatistan vize ücreti 12 yaşından küçük tüm bireyler için 110 Euro, yetişkin bireyler için ise 180 Euro
olarak belirlenmiştir.
 
Hırvatistan vizesi başvuru süreci ne kadar sürer?
Hırvatistan vizesi başvuru sürecinin sonuçlanması 7 ila 10 gün arasında sürmektedir.
 
Hırvatistan vize türleri nelerdir?
Hırvatistan vize türleri seyahat amacınıza göre değişmektedir. Ticari ve turistik olmak üzere ikiye ayrılır.
 
Hırvatistan çalışma vizesi nasıl alınır?
Çalışma vizesi başvurusu ikamet ettiğiniz ülkedeki konsoloslukta, elçilikte veya Hırvatistan İçişleri Bakanlığında yapılabilir. Gerekli evrakları tamamladıktan sonra vize merkezinize başvurup vizenizin sonuçlanmasını beklersiniz. Hırvatistan vize başvuru süreci 7 ila 10 gün sürmektedir.
 
Hırvatistan öğrenci vizesi nasıl alınır?
Hırvatistan öğrenci vizesi almak için gereken evrakların ne olduğunu https://www.alovizehatti.com/hirvatistan-vizesi  adresinden öğrenebilirsiniz. Bu belgeler ile birlikte merkezimize başvurarak öğrenci vizesi alabilirsiniz.
 
Hırvatistan turistik vizesi talep edilen evraklar hangileridir?
Hırvatistan turistik vizesi için talep edilen evraklar çalışma durumunuza göre değişiklik göstermektedir. Bu belgelerin ne olduğunu https://www.alovizehatti.com/hirvatistan-vizesi  internet sayfamızı ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.
 
Hırvatistan Schengen vizesi istiyor mu, Schengen vizesi nedir?
Schengen vizesi Schengen anlaşmasını imzalayan 26 ülke arasında serbest dolaşıma izin veren bir vize türüdür. Hırvatistan bu ülkeler arasında değildir ve Schengen vizesi talep etmez.
 
Hırvatistan vize süresi ne kadardır?
Hırvatistan vize süresi 90 gün olarak belirlenmiştir.
 
Hırvatistan Vizesi için gerekli evraklar nelerdir?
Hırvatistan vizesi için gerekli evraklar çalışma ve seyahat amacınıza göre değişiklik gösterebilmektedir. Durumunuza uygun belgelerin ne olduğunu https://www.alovizehatti.com/hirvatistan-vizesi  internet sayfamızdan öğrenebilirsiniz.
 
Hırvatistan vize danışmanlık hizmetini nasıl alabilirim?
Hırvatistan vize danışmanlık hizmetini direkt merkezimizden alabilecek olduğunuz gibi 0216 345 29 27 numaralı hat üzerinden vize merkezimizi arayarak da alabilirsiniz.
 
Hırvatistan vizesi Yeşil Pasaport sahipleri için gerekli midir?
Hırvatistan vizesi yeşil pasaport sahipleri için gerekli değildir. Hangi ülkenin yeşil pasaporta vize istemediğini https://www.alovizehatti.com/vize-rejim-tablosu  internet sayfamızdan öğrenebilirsiniz.
 
Hırvatistan vize reddi halinde itiraz edebilir miyim?
Hırvatistan vize başvurunuzun ret edilmesi halinde itiraz etme hakkınız bulunmaktadır. Eksik verilmiş yada yanlış doldurulmuş belgeleriniz varsa onları tamamladıktan sonra Ankara Hırvatistan büyükelçiliğine vize ret itirazında bulunabilirsiniz.
 
Hırvatistan vize talep dilekçesi neler içermelidir?
Hırvatistan vize talep dilekçesini  Hırvatça İngilizce veya Türkçe olarak doldurabilirsiniz. Vize talep dilekçesi, seyahati amacınızı, başvurmak istediğiniz vize çeşidini, seyahat başlangıç ve bitiş tarihlerinizi varsa seyahat masraflarınızı karşılayacak sponsorunuzun bilgilerini içermelidir.
 
Hırvatistan vizesi  başvuru formu nasıl doldurulur?
Vize başvuru formu tükenmez kalemle ve büyük harflerle doldurulmalıdır. Formun ilk maddelerinde kimlik ve pasaport bilgilerinizi doldurmanız gerekmektedir. Devam eden maddelerde öncelikle çalışma durumunuz devamında ise seyahatinize ait bilgileri sıralamanız, varsa sponsorla ilgili bilgileri girmeniz davetiyeniz varsa davetiyenin detayları istenmektedir.
 
Hırvatistan  vize randevusu nasıl alabilirim?
Hırvatistan vize randevusu için vize merkezimizle direk  iletişime geçebilirsiniz. 0216 345 29 27 numaralı hat üzerinden yada vize@alovizehatti.com adresine mail atarak da randevu alabilirsiniz.
 
Hırvatistan vize uzatma işlemlerini nasıl yapabilirim?
Mazeretinize bağlı olarak vize uzatma işlemlerini konsolosluk aracılığıyla yapabilirsiniz.

Adresimiz

OSMANAĞA MAH. SÖĞÜTLÜÇEŞME CAD. ELBEK İŞ HANI NO: 82 /1 İÇ KAPI NO: 107 KADIKÖY/ İSTANBUL

0507 622 14 12 444 8493 (444 VİZE ) vize@alovizehatti.com
Arayın
444 8493 (444 VİZE )
Arayın
0507 622 14 12