Vize Başvuru Ve
Bilgi Formu
GÖNDER
​İngiltere Vizesi ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular
İngiltere vizesi nasıl alınır?
İngiltere vizesi, İngiltere Konsolosluğu tarafından resmi işlem süreci dahilinde alınmaktadır. İngiltere vizesi için, birleşik krallık vizesi alınması zorunludur. Gerekli evrakların toplanması ve vize talep dilekçesiyle birlikte başvurmasıyla alınır.
 
İngiltere vizesi 2022 yılı ücreti nedir?
İngiltere vizesi 2022 yılı ücreti 240 dolardır. (Seyahat poliçesi fiyatları dahil değildir)
 
İngiltere vizesi kimler için zorunlu?
İngiltere vizesi, eğitim, iş, seyahat amaçlı kaç günlük olursa olsun, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için zorunludur.
 
İngiltere vize süresi kaç gündür?
İngiltere vize süreci, 21 iş günü aşağı yukarı 1 ay içinde başvurunuz gerçekleştirilip, pasaportunuz İngiltere Vize Başvurusu Merkezine gönderilir.
 
İngiltere vizesi için gerekli evraklar nelerdir?
İngiltere vizesi için gerekli evraklar, seyahatinizin amacı ve çalışma durumunuza göre farklılık göstermektedir. Detaylı bilgi almak için https://www.alovizehatti.com/ingiltere-vizesi adresini ziyaret edebilirsiniz.
 
İngiltere Turistik Vizesi Çalışanlar İçin Gerekli Evraklar nelerdir?
İngiltere turistik vizesi çalışanlar için, dilekçe, pasaport, nüfus cüzdanı fotokopisi, şahsi bakiyeli banka dökümünüz, varsa tapu araç ruhsat belgeleri, otel uçak rezervasyonları.
 
İngiltere Vize Başvurusunun Sonuçlanma Süresi Ne Kadardır?
İngiltere vize başvurusunun sonuçlanma süresi, 14-21 gün arasındadır.
 
İngiltere vize danışmanlık hizmetini nasıl alabilirim?
Vize merkezimiz tarafından size sunulan İngiltere vize danışmanlık hizmetini almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 0216 345 29 27
 
İngiltere vizesi Yeşil Pasaport sahipleri için gerekli midir?
Yeşil pasaport (Hususi Pasaport) sahipleri için vize gerekli değildir. Hangi tip pasaportlarla hangi ülkelere vizesiz seyahat edebileceğini öğrenmek için https://www.alovizehatti.com/vize-rejim-tablosu adresimizi ziyaret edebilirsiniz.
 
İngiltere vize talep dilekçesi neler içermelidir?
İngiltere vize talep dilekçeniz İngiltere seyahat amacınızı, seyahat başlangıç ve bitiş tarihleriniz, seyahat masraflarınızı karşılayacak sponsorun bilgileri, otel-uçak bilgilerilerini içermek durumundadır.
 
İngiltere vizesi başvuru formu nasıl doldurulur?
İngiltere vizesi başvuru İngilizce olarak doldurulabilir. İngiltere vizesi başvuru formu tükenmez kalemle ve büyük harfle doldurulmalıdır. Formun başında pasaport ve kimlik bilgilerinizi doldurmanız gerekmektedir. Devamında ise öncelikle çalışma durumunuz, devamında ise seyahatinize ait bilgiler, davetiye varsa davetiyenin bilgileri gerekmektedir.
 
İngiltere Vize Randevusu nasıl alabilirim?
İngiltere vize randevunuz için merkezimizle iletişime geçebilirsiniz. 0216 345 29 27 numaralı telefon üzerinde ya da vize@alovizehatti.com e mail adresi üzerinden bize ulaşabilirsiniz.
 
İngiltere çalışanlar için gerekli evraklar nelerdir?
İngiltere çalışanlar için seyahat amacını ve tarihlerini anlatan dilekçe, işe giriş bildirgesi, son 4 aylık sigorta hizmet dökümünü, banka hesap dökümü, üzerine var ise gayrimenkul (ev, araba, arsa), uçak ve otel rezervasyonu, son 6 ay içerisinde çekilmiş fotoğraf, pasaportun aslı, seyahatin sağlık sigortası gerekmektedir.
 
İngiltere emekliler için gerekli evraklar nelerdir?
İngiltere emekliler için seyahat amacını ve tarihlerini anlatan dilekçe, emekli olduğunu gösteren belge, başvuru sahibinin sağlık karnesi, üzerine var ise gayrimenkul (ev, araba, arsa), hangi banka ile çalışıyor ise hesap dökümü, son 6 ay içerisinde çekilmiş fotoğraf, pasaportun aslı, seyahatin sağlık sigortası gerekmektedir.
 
İngiltere öğrenci için gerekli evraklar nelerdir?
İngiltere öğrenci için İngiltere konsolosluğuna hitaben garanti dilekçesi, öğrenci belgesi, başvuru sahibi reşit değil ise muvafakat name, sponsoru iş veren ise gelir belgesi ve iş yeri evrakları, sponsoru çalışıyor ise gelir belgesi, uçak ve otel rezervasyonu, son 6 ay içerisinde çekilmiş resim, pasaportun aslı, seyahatin sağlık sigortası gerekmektedir.
 
İngiltere vize reddi halinde itiraz edebilir miyim?
İngiltere vize başvurunuzun reddi halinde itiraz etme hakkına sahipsiniz. İngiltere vize reddi itiraz dilekçesini doldurarak itiraz edebilirsiniz. Vize reddi itiraz dilekçeniz reddedilme sebebinin haksız olduğunun ispatlarını içermelidir.
 
İngiltere vize uzatma işlemlerini nasıl yapabilirim?
İngiltere vize uzatma işlemlerini schengen vizeniz için yapmak istiyorsanız, yeni bir schengen vizesi başvurusu yapmanız gerekmektedir. Schengen vizesi için vize uzatma işlemleri acil sağlık durumları haricinde mümkün değildir. Farklı bir vize türünüz varsa, mazeretinize bağlı olarak vize uzatma işlemleri farklı şekilde olmaktadır.

Adresimiz

Osmanaga Mah.Söğütlüçeşme cad.Elbek iş hanı no:82 D:405
Kadıkoy / İstanbul

0507 622 14 12 444 8493 (444 VİZE ) vize@alovizehatti.com
Arayın
444 8493 (444 VİZE )
Arayın
0507 622 14 12