Vize Başvuru Ve
Bilgi Formu
GÖNDER
İspanya schengen vizesi nasıl alınır ?
İspanya Schengen Vizesi
İspanya, Avrupa Birliği ve schengen ülkesi üyesidir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından Yeşil pasaporta sahip kişiler vize işlemleri ile yükümlü değildir. Ancak umuma mahsus(Bordo) pasaport sahibi kişiler İspanya’ya giriş için İspanya üzerinden İspanya schengen vizesi almak zorundadır.
İspanya hem Avrupa Birliği hem de Schengen topluluğuna üye olduğu için vize alırken Schengen prosedürlerine dikkat edilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından diplomatik, hususi ve hizmet pasaport sahibi olanlar 6 ay içerisinde 90 günü aşmamak kaydı ile İspanya Vizesi almadan İspanya’ya giriş yapabilmektedir.
Yeşil pasaport sahibi kişiler 180 günlük zaman diliminde 90 günlük konaklama süresini aşmayacak şekilde seyahat etmek zorundadır.
İspanya’da maksimum olarak 90 gün kalacak kişilerin İspanya schengen vizesi için başvuru yapması gerekmektedir.
İspanya Vize başvuru sahipleri İspanya Schengen vizesi için başvurularını yetkili başvuru merkezlerine gelerek gerçekleştirebilirler. İspanya vize başvuru merkezleri randevu sistemi ile vize başvurularını kabul etmektedir. İspanya Schengen Vize randevusu için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Profesyonel ekibimiz İspanya vize işlemlerinizde sizlere yardımcı olacaktır.
İspanya’da 90 günden daha az bir süre konaklama yapacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları veya Türkiye oturum izni sahibi yabancı uyruklu vatandaşlar, İspanya’ya tatil, tur ve gezi amaçlı seyahat gerçekleştirecek olmaları halinde İspanya Turistik Schengen Vizesi için başvuruda bulunmalıdırlar.

İspanya Schengen Vize İşlemleri
İspanya Schengen Vizesi almak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile Türkiye’de oturma iznine sahip olan üçüncü ülke vatandaşları, ikamet ettikleri ilin bağlı olduğu İspanya Konsolosluğu aracılığı ile işlemlerini yürütmektedir.
İspanya İstanbul Başkonsolosluğu ve İspanya Ankara Büyükelçiliğine bağlı olarak hizmet veren İspanya Fahri Konsoloslukları bulunmaktadır. İspanya Konsoloslukları tarafından yetkilendirilen vize merkezleri ve akredite seyahat acenteleri aracılığı ile İspanya Vize başvurusu yapılabilir. Alovize Hattı olarak İspanya Schengen Vize Başvurularında Akredite Acente olarak İşlemlerinize danışmanlık ve hizmet vermekteyiz.
 

İspanya Schengen Vizesi Gerekli Evraklar
İspanya seyahati planlayan bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahat amacına göre vize türünü belirlemesi gerekir.
Vize türlerine göre hazırlanması gereken belgeler de değişmektedir. Ayrıca meslek türüne göre de belgeler değişebilmektedir. Buna göre istenen belgeler eksiksiz olarak hazırlanır. Gerekli belgelerin listesi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Belgelerde herhangi bir eksiklik ya da yanlışlık olması durumunda İspanya vize başvurusu reddedilebilmektedir. Bu durumları yaşamamak için Alovize Hattı olarak merkezlerimizden yardım alabilirsiniz.

İspanya Schengen Vizesi Pasaport Kriterleri
Vize başvurusunda bulunan kişilerden istenen pasaportun, İspanya seyahatinin bitimi itibari ile en az 3 ay daha geçerliliğinin olması gerekir. İspanya Schengen Vizesinin alınması sonrasında pasaporta giriş – çıkış kaşelerinin vurulması için en az 2 sayfanın boş olması gerekmektedir.
Pasaport süresi 10 yıldan eski olmaması önemlidir.

İspanya Vize Başvuru Formu
İspanya Konsolosluğunun web sitesinde verilen İspanya Schengen Vize Başvuru Formunun eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir. İspanya Konsolosluğunun en çok önem verdiği belgelerin başında vize başvuru formu gelmektedir. İspanya Vize Başvuru formunun doldurulması için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
İspanya vize başvuru formunun istenen kriterlerde doldurulması gerekir. İspanya vize başvuru formunda istenen bilgilerin eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması gerekmektedir.
İspanya Vize başvuru formunda verilen bütün bilgilerin belgeler ile desteklenmesi gerekmektedir. 18 yaşından küçük olan kişiler için doldurulan İspanya vize başvuru formunun, başvuru sahibinin annesi ya da babası tarafından imzalanması gerekmektedir.

İspanya Vize Talep Dilekçesi
Başvuru belgelerinden bir diğeri de vize talep dilekçesidir. İspanya Vize talep dilekçesi, İspanya Konsolosluğuna hitaben yazılmalıdır. Eğer başvuru sahibi çalışan ya da işyeri sahibi ise vize talep dilekçesinin şirketin antetli kağıdına yazılması ve imzalanıp kaşelenerek sunulması gerekir. İspanya vize talep dilekçesinin hazırlanması için bizden destek alabilirsiniz.
İspanya vize talep dilekçesinde, başvuru sahibinin İspanya seyahatinin amacını, seyahat tarihlerini, seyahatin masraflarını karşılayacak sponsoru ve seyahat sonunda İspanya’yı terk edeceğini açık bir şekilde belirtmesi gerekir. İspanya Konsolosluğu, vize amacını tam olarak anlayamadığı zaman başvuruyu geri çevirmektedir. Alovize Hattı olarak İspanya Schengen Vize Başvurularında Akredite Acente olarak İşlemlerinize profesyonel danışmanlık ve hizmet vermekteyiz.

Adresimiz

Osmanaga Mah.Söğütlüçeşme cad.Elbek iş hanı no:82 D:405
Kadıkoy / İstanbul

0507 622 14 12 444 8493 (444 VİZE ) vize@alovizehatti.com
Arayın
444 8493 (444 VİZE )
Arayın
0507 622 14 12