Vize Başvuru Ve
Bilgi Formu
GÖNDER
İspanya Vizesi ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular
İspanya vizesi nasıl alınır?
İspanya vizesi, İspanya başkonsolosluğu tarafından onaylı vize merkezlerinden, talep edilen belgelerin toplanmasından sonra vize talep dilekçesi ile birlikte başvurularak alınır.
 
İspanya vizesi 2022 yılı ücreti ne kadardır?
İspanya vizesi 2022 ücreti yetişkinler için 180 euro, 0-6 yaş çocuklar için 110 euro, 6-12 yaş çocuklar için 110 euro’dur. (Seyahat poliçesi fiyatları dahil değildir)
 
İspanya vizesi başvuru süreci ne kadar sürer?
İspanya vizesi başvuru süreciniz 7 ila 10 gün içerisinde sonuçlanır.
 
İspanya vize türleri nelerdir?
İspanya vize türleri ticari ve turistik olarak, seyahat amacına göre ikiye ayrılır.
 
İspanya çalışma vizesi nasıl alınır?
İspanya çalışma vizesi almak için, çalışamak istediğiniz işin tanımı İspanya Dışişleri Bakanlığı tarafından tanımlanmış olmalıdır. İspanya çalışma vizesine başvururken, gidiş tarihinizden en az 30 gün önce İspanya Yabancılar Polisi’ne başvurarak İspanya Oturum Kartı alınmalıdır. Bunların harici gerekli diğer evraklar da İspanyolcaya çevrilmiş halleriyle toparlanıp konsolosluk aracılığıyla başvuru yapılmalıdır.
 
İspanya öğrenci vizesi nasıl alınır?
İspanya öğrenci vizesi almak için istenen evrakları https://www.alovizehatti.com/ispanya-vizesi adresinden öğrenip, vize merkezimizden İspanya öğrenci vizesi başvuru formuyla başvurabilirsiniz.
 
İspanya turistik vizesi talep edilen evraklar hangileridir?
İspanya turistik vizesi için istenen belgeler çalışma durumunuza göre değişiklik göstermektedir. İş durumunuza göre istenen belgeleri öğrenmek için https://www.alovizehatti.com/ispanya-vizesi bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.
 
İspanya Schengen vizesi nasıl alınır? İspanya Schengen vizesi başvuru formu 
Schengen Vizesi, Avrupa Birliğinin Schengen Bölgesi’nde yer alan ülkerilere seyahat etmek için gerekli vizedir.İspanya Schengen vizesini bu bölgede yer aldığı için talep etmektedir. Detaylı bilgiler için: İspanya Schengen vizesi nasıl alınır? İspanya Schengen vizesi başvuru formu sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İspanya Schengen vizesi istiyor mu, Schengen vizesi nedir?
Avrupa Birliği Schengen Bölgesi olarak adlandırılan ülkeler kendi aralarında serbest dolaşım hakkına sahiptir. Schengen vizesi sahipleri de bu ülkeler arasında serbest dolaşım hakkına sahip olurlar. Schengen Bölgesi’nde yer alan ülkelerden birisi olan İspanya Schengen vizesi talep etmektedir.
 
İspanya vize süresi ne kadardır?
İspanya vize süresi en fazla 90 güne kadardır.
 
İspanya Vizesi için gerekli evraklar nelerdir?
İspanya vizesi için gerekli evraklar ziyaretinizin sebebine ve çalışma durumunuza göre değişmektedir. https://www.alovizehatti.com/ispanya-vizesi
bağlantısından sizin durumunuz gerekli evrakları inceleyebilirsiniz.
 
İspanya vize danışmanlık hizmetini nasıl alabilirim?
İspanya vize danışmanlık hizmetini direk olarak vize merkezimizden alabilirsiniz. İspanya vize danışmanlık hizmetlerimiz için bizimle irtibata geçebilirsiniz. 0216 345 29 27
 
İspanya vizesi Yeşil Pasaport sahipleri için gerekli midir?
İspanya vizesi Yeşil Pasaport sahipleri için gerekli değildir. Hangi tip pasaportlarla hangi ülkelere vizesiz seyahat edilebilceğini öğrenmek için https://www.alovizehatti.com/vize-rejim-tablosu adresimizi ziyaret edebilirsiniz.
 
İspanya vize reddi halinde itiraz edebilir miyim?
İspanya vizesi başvurunuzun reddi halinde itiraz etmek hakkınız vardır. İspanya vize başvurusu red edilen kişiler eksik ya da yanlış olarak teslim ettikleri evrakları düzelttikten İspanya Ankara Büyükelçiliğine başvururarak itiraz işlemini gerçekleştirebilirler.
 
İspanya vize talep dilekçesi neler içermelidir?
İspanya vize talep dilekçenizi İspanyolca, İngilizce veya Türkçe olarak doldurabilirsiniz. İspanya vize talep dilekçesi, İspanya seyahati amacınızı, başvurmak istediğiniz vize çeşidini, seyahat başlangıç ve bitiş tarihlerinizi varsa seyahat masraflarınızı karşılayacak sponsorunuzun bilgilerini içermelidir.

İspanya vizesi başvuru formu nasıl doldurulur?
İspanya vizesi başvuru formu tükenmez kalemle ve büyük harflerle doldurulmalıdır. Formun ilk maddelerinde kimlik ve pasaport bilgilerinizi doldurmanız gerekmektedir. Devam eden maddelerde öncelikle çalışma durumunuz devamında ise seyahatinize ait bilgileri sıralamanız, varsa sponsorla ilgili bilgileri girmeniz davetiyeniz varsa davetiyenin detayları istenmektedir. Çelişkili ifadeler girilmemesi ve verdiğiniz bilgilerin evraklarınızla uyuşması son derece önemlidir.
 
İspanya Vize Randevusu nasıl alabilirim?
İspanya vize randevusu için vize merkezimizle iletişime geçebilirsiniz. 0216 345 29 27 numaralı telefondan üzerinden ya da vize@alovizehatti.com adresi üzerinden bize ulaşabilirsiniz.
 
İspanya vize uzatma işlemlerini nasıl yapabilirim?
İspanya vize uzatma işlemlerini schengen vizesi için yapmak istiyorsanız, yeni bir schengen başvurusu yapmanız gerekmektedir. Schengen vizesi için vize uzatma işlemleri acil sağlık durumları haricinde mümkün değildir. Farklı bir vize türünüz varsa, mazeretinize bağlı olarak vize uzatma işlemlerini konsolosluk aracılığıyla yapabilirsiniz.
 
İspanya Vize Başvuru Süreci
İspanya vize başvuru süreci için, çalışma durumunuza özel istenen belgeleri eksiksiz olarak tamamlamanız gerekmektedir.Mevcut çalışma durumunuza özel talep edilen belgeleri öğrenmek için https://www.alovizehatti.com/ispanya-vizesi bağlantısını ziyaret edebilirsiniz. İspanya vizesi başvuru süreciniz devam ederken eksik veya yanlış evrağınızın çıkması durumunda konsolosluk sizden eksik belgelerin giderilmesini  talep edebilir bu sebeple talebinizin süreci uzayabilir ya da talebiniz reddedilebilir. Evraklarınızı bize vize merkezimizden ulaştırabilirsiniz ya da posta-kurye yoluyla ulaştırabilirsiniz. İlk kez bir Schengen vizesi başvurusunda bulunuyorsanız, vize merkezimizin yetkilileri tarafından parmak izleriniz alınır ve işlemin sonunda evraklarınızın arasında yerini alır. Evraklarınız vize merkezimizin çalışanları tarafından kontrol edilir ve İspanyol Konsolosluğu’na gönderilir.Başvurunuz 7 ila 10 gün içerisinde sonuçlandırılır. İspanya Konsolosluğu’nun başvurunuzu sonuçlandırmasından sonra pasaportunuzu vize merkezimizden teslim alabilirsiniz veya adresinize özel kuryeyle gönderimini isteyebilirsiniz. Başvurunun reddi durumunda itiraz dilekçesi doldurarak itiraz etme hakkınız vardır.

Adresimiz

Osmanaga Mah.Söğütlüçeşme cad.Elbek iş hanı no:82 D:405
Kadıkoy / İstanbul

0507 622 14 12 444 8493 (444 VİZE ) vize@alovizehatti.com
Arayın
444 8493 (444 VİZE )
Arayın
0507 622 14 12