Vize Başvuru Ve
Bilgi Formu
GÖNDER
​İsveç Vizesi ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular
İsveç vizesi nasıl alınır?
İsveç vizesi almak için İsveç başkonsolosluğu onaylı vize merkezlerinden, gerekli belgelerin temin edilmesinden sonra vize başvuru talep dilekçesi ile alınır.
 
İsveç vizesi 2022 yılı ücreti ne kadardır?
İsveç vize 2022 yılı ücreti 0-6 yaş arası çocuklar için 110 Euro , 6-12 yaş arası çocuklar için 110 Euro yetişkin bireyler için ise 180 Euro olarak belirlenmiştir. (Seyahat poliçesi fiyatları dahil değildir.)
 
İsveç vizesi başvuru süreci ne kadar sürer?
İsveç başvuru süreci 7 ila 10 gün arasında sürmektedir.
 
İsveç vize türleri nelerdir?
İsveç vize türleri turistik ve ticari olmak üzere seyahat amacınıza göre ikiye ayrılmaktadır.
 
İsveç çalışma vizesi nasıl alınır?
İsveç çalışma vizesi almak için evraklarınızı tamamlamanız gerekmektedir. Gerekli evrakları öğrenmek için https://www.alovizehatti.com/isvec-vizesi adresine gitmeniz yeterli olacaktır. Evraklarınızı tamamladıktan sonra vize merkeziniz aracılığıyla evraklarınızı İsveç Konsolosluğuna göndermeniz gerekmektedir. Başvurunuz gerçekleştikten sonra 7 ila 10 gün içinde başvurunuz sonuçlanır.
 
İsveç öğrenci vizesi nasıl alınır?
İsveç öğrenci vizesi almak için gerekli belgeleri tamamlamanız gerekmektedir. Bu belgelerin ne olduğunu öğrenmek için https://www.alovizehatti.com/isvec-vizesi adresini ziyaret ederek öğrenebilirsiniz. Bu belgeler ve öğrenci vize başvuru dilekçesi ile birlikte vize merkezimize gelerek başvuruda bulunabilirsiniz.
 
İsveç turistik vizesi talep edilen evraklar hangileridir?
İsveç turistik vizesi için gerekli belgeler sizin çalışma durumunuza bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Durumunuza göre gerekli belgelerin ne olduğunu öğrenmek istiyorsanız https://www.alovizehatti.com/isvec-vizesi adresininden öğrenebilirsiniz.
 
İsveç Schengen vizesi istiyor mu, Schengen vizesi nedir?
Schengen vizesi 26 ülkenin kabul etmiş olduğu Schengen anlaşması çerçevesinde bu ülkelerde serbest dolaşımı sağlayan bir vize türüdür.İsveç de bu ülkeler arasındadır ve Schengen vizesi talep etmektedir.
 
İsveç vize süresi ne kadardır?
İsveç vize süresi 90 gün kadardır.
 
İsveç Vizesi için gerekli evraklar nelerdir?
İsveç vizesi için gerekli olan belgeler çalışma durumunuza ve seyahat amacınıza bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Durumunuza uygun belgelerin ne olduğunu https://www.alovizehatti.com/isvec-vizesi internet sayfamızdan öğrenebilirsiniz.
 
 İsveç vize danışmanlık hizmetini nasıl alabilirim?
İsveç vize danışmanlık hizmetini vize merkezimizden direk olarak alabilirsiniz. 0216 345 29 27 numaralı hat üzerinden de merkezimizle görüşebilirsiniz.
 
İsveç vizesi Yeşil Pasaport sahipleri için gerekli midir?
İsveç yeşil pasaport sahiplerinden vize istemeyen ülkeler arasındadır. Hangi ülkenin hangi pasaporta vize isteyip istemediğini https://www.alovizehatti.com/vize-rejim-tablosu İnternet sayfamızdan öğrenebilirsiniz.
 
İsveç vize reddi halinde itiraz edebilir miyim?
İsveç vize başvurunuzun red edilmesi durumunda itiraz etme hakkına sahip olursunuz. Eğer eksik yada yanlış doldurulmuş evraklarınız varsa onları tamamlayarak İsveç büyük elçiliğine itiraz dilekçesi ile başvurabilirsiniz.
 
İsveç vize talep dilekçesi neler içermelidir?
İsveç vize talep dilekçesini İsveç resmi dillerinden biriyle yada Türkçe olarak doldurabilirsiniz. Ayrıca vize talep dilekçeniz seyahati amacınızı, başvurmak istediğiniz vize çeşidini, seyahat başlangıç ve bitiş tarihlerinizi varsa seyahat masraflarınızı karşılayacak sponsorunuzun bilgilerini içermelidir.
 
İsveç vizesi başvuru formu nasıl doldurulur?
Vize başvuru formu tükenmez kalemle ve büyük harflerle doldurulmalıdır. Formun ilk maddelerinde kimlik ve pasaport bilgilerinizi doldurmanız gerekmektedir. Devam eden maddelerde öncelikle çalışma durumunuz devamında ise seyahatinize ait bilgileri sıralamanız varsa sponsorla ilgili bilgileri girmeniz davetiyeniz varsa davetiyenin detayları istenmektedir. Çelişkili ifadeler girilmemesi ve verdiğiniz bilgilerin evraklarınızla uyuşması son derece önemlidir.
 
İsveç Vize Randevusu nasıl alabilirim?
İsveç vize randevusu için vize merkezimizle telefon yada mail kullanarak iletişime geçebilirsiniz. 0216 345 29 27 numaralı hat üzerinden yada vize@alovizehatti.com mail adresinden randevu alabilirsiniz.
 
İsveç vize uzatma işlemlerini nasıl yapabilirim?
Vize uzatma işlemlerini Schengen vizesi için yapmak istiyorsanız, yeni bir Schengen başvurusu yapmanız gerekmektedir. Schengen vizesi için vize uzatma işlemleri acil sağlık durumları haricinde mümkün değildir. Farklı bir vize türünüz varsa, mazeretinize bağlı olarak vize uzatma işlemlerini konsolosluk aracılığıyla yapabilirsiniz.

Adresimiz

OSMANAĞA MAH. SÖĞÜTLÜÇEŞME CAD. ELBEK İŞ HANI NO: 82 /1 İÇ KAPI NO: 107 KADIKÖY/ İSTANBUL

0507 622 14 12 444 8493 (444 VİZE ) vize@alovizehatti.com
Arayın
444 8493 (444 VİZE )
Arayın
0507 622 14 12