Vize Başvuru Ve
Bilgi Formu
GÖNDER
​İsviçre Vizesi ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular
İsviçre vizesi nasıl alınır?
İsviçre vizesi İsviçre konsolosluğundan onaylı vize merkezlerinden gerekli evrakların toplanmasından sonra vize talep dilekçesi verilerek alınır.
 
İsviçre vizesi 2022 yılı ücreti ne kadardır?
İsviçre vizesi 2022 yılı ücreti  0-6 yaş arası çocuklar için 110 Euro, 6-12 yaş arası çocuklar için 110 Euro, yetişkinler için ise 180 Euro olarak belirlenmiştir. (Seyahat poliçesi fiyatları dahil değildir)
 
İsviçre vizesi başvuru süreci ne kadar sürer?
İsviçre vize başvuru süreci 7-10 gün arasında sürmektedir.
 
İsviçre vize türleri nelerdir?
İsviçre vize türleri seyahat amacınıza uygun olarak turistik ya da ticari olarak ikiye ayrılmaktadır.
 
İsviçre çalışma vizesi nasıl alınır?
İsviçre‘de çalışmak için oturma izni almanız gerekmektedir. En uygun oturma izni C tipi oturma iznidir. C Oturum İzni sahibi olarak dilediğiniz işte çalışabilir, serbest meslek sahibi olarak bir iş yapabilir ya da işvereninizi değiştirebilirsiniz. Ayrıca İsviçre’de herhangi bir kanton sınırlamasına tabi olmadan dilediğiniz kantonda yaşayabilirsiniz.
 
İsviçre öğrenci vizesi nasıl alınır?
İsviçre Öğrenci vizesi alabilmek için gerekli olan belgelerin ne olduğunu https://www.alovizehatti.com/isvicre-vizesi internet sayfamızdan öğrenebilirsiniz. Daha sonra bu belgelerle İsviçre Öğrenci vize başvuru belgesiyle merkezimize başvuru yapabilirsiniz.
 
İsviçre turistik vizesi talep edilen evraklar hangileridir?
İsviçre turistik vizesi için istenen belgeler çalışma durumunuza bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Durumunuza uygun belgelerin ne olduğunu https://www.alovizehatti.com/isvicre-vizesi internet sayfamızdan öğrenebilirsiniz.
 
İsviçre Schengen vizesi istiyor mu, Schengen vizesi nedir?
Schengen vizesi 26 ülkenin imzalamış olduğu anlaşmaya bağlı olarak bu ülkeler arasında serbest dolaşmanıza olanak sağlar. İsviçre de bu ülkeler arasındadır ve Schengen vizesi talep eder.
 
İsviçre vize süresi ne kadardır?
İsviçre vize süresi 90 gün olarak sınırlıdır.
 
İsviçre vizesi için gerekli evraklar nelerdir?
İsviçre vizesi için gerekli belgeler çalışma durumunuza yada seyahat amacınıza bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Durumunuza uygun belgeleri https://www.alovizehatti.com/isvicre-vizesi  adresinde öğrenebilirsiniz.
 
İsviçre vize danışmanlık hizmetini nasıl alabilirim?
İsviçre vize danışmanlık hizmetini merkezimizden alabildiğiniz gibi 0216 345 29 27 numaralı hat üzerinden bizi arayarak da alabilirsiniz.
 
İsviçre vizesi Yeşil Pasaport sahipleri için gerekli midir?
İsviçre vizesi yeşil pasaport sahipleri için gerekli değildir. Hangi ülkeler için gerekli olmadığını https://www.alovizehatti.com/vize-rejim-tablosu  İnternet sayfamızı ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.
 
İsviçre vize reddi halinde itiraz edebilir miyim?
İsviçre vize başvurunuzun reddedilmesi durumunda eksik olan ya da yanlış doldurulmuş belgelerinizi tamamlayıp düzelterek itiraz dilekçeniz ile birlikte İsviçre büyükelçiliğine başvurarak itirazınızı yapabilirsiniz.
 
İsviçre vize talep dilekçesi neler içermelidir?
İsviçre vize talep dilekçeniz seyahati amacınızı, başvurmak istediğiniz vize çeşidini, seyahat başlangıç ve bitiş tarihlerinizi varsa seyahat masraflarınızı karşılayacak sponsorunuzun bilgilerini içermelidir.
 
İsviçre vizesi başvuru formu nasıl doldurulur?
İsviçre vizesi başvuru formu tükenmez kalem ile yanlış ya da eksik bilgiler içermeyecek şekilde doldurulmalıdır. Formun ilk maddelerinde kimlik ve pasaport bilgilerinizi doldurmanız gerekmektedir. Devam eden maddelerde öncelikle çalışma durumunuz devamında ise seyahatinize ait bilgileri sıralamanız, varsa sponsorla ilgili bilgileri girmeniz davetiyeniz varsa davetiyenin detayları istenmektedir.
 
İsviçre Vize Randevusu nasıl alabilirim?
İsviçre vize randevunuzu merkezimizden direk alabildiğiniz gibi 0216 345 29 27 numaralı hat üzerinden veya vize@alovizehatti.com  adresimize mail atarak alabilirsiniz.
 
İsviçre vize uzatma işlemlerini nasıl yapabilirim?
Vize uzatma işlemlerini Schengen vizesi için yapmak istiyorsanız, yeni bir Schengen başvurusu yapmanız gerekmektedir. Schengen vizesi için vize uzatma işlemleri acil sağlık durumları haricinde mümkün değildir. Farklı bir vize türünüz varsa, mazeretinize bağlı olarak vize uzatma işlemlerini konsolosluk aracılığıyla yapabilirsiniz.

Adresimiz

OSMANAĞA MAH. SÖĞÜTLÜÇEŞME CAD. ELBEK İŞ HANI NO: 82 /1 İÇ KAPI NO: 107 KADIKÖY/ İSTANBUL

0507 622 14 12 444 8493 (444 VİZE ) vize@alovizehatti.com
Arayın
444 8493 (444 VİZE )
Arayın
0507 622 14 12