Vize Başvuru Ve
Bilgi Formu
GÖNDER
İtalya Vizesi ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular
İtalya vizesi nasıl alınır?
İtalya vizesi, İtalya başkonsolosluğu tarafından tanımlı vize merkezleri üzerinden gerekli evrakların toplanması ve vize talep dilekçesiyle birlikte başvurulmasıyla alınır.
 
İtalya vizesi 2022 yılı ücreti nedir?
İtalya vizesi 2022 ücreti yetişkinler için 180 euro, 0-6 yaş çocuklar için 110 euro’dur. (Seyahat poliçesi fiyatları dahil değildir)
 
İtalya vizesi başvuru süreci kaç gün sürer?
İtalya vizesi başvuru süreciniz 5 gün içerisinde değerlendirilir.
 
İtalya vize türleri nelerdir?
İtalya vize türleri ticari ve turistik olarak, seyahat amacına göre ikiye ayrılır.
 
İtalya çalışma vizesi nasıl alınır?
İtalya çalışma vizesi alabilmek için, işvereninizin İtalya’daki en yakın valilik ve göçmen bürosuna sizinle imzaladığı sözleşmenin detaylarıyla birlikte başvurması gerekmektedir. İki kurumdan da onay geldikten sonra Türkiye’de İtalya Konsolosluğundan İtaya çalışma vizesi için gereken başvuruyu yapabilirsiniz.
 
İtalya öğrenci vizesi nasıl alınır?
İtalya öğrenci vizesi almak için talep edilen evrakları (https://www.alovizehatti.com/italya-vizesi) toplayıp, vize merkezimizden İtalya vizesi başvuru formuyla başvurabilirsiniz.
 
İtalya turistik vizesi talep edilen evraklar nelerdir?
İtalya turistik vizesi için istenen belgeler çalışma durumunuza göre değişiklik göstermektedir. Çalışma durumunuza göre istenen belgeleri öğrenmek için https://www.alovizehatti.com/italya-vizesi bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.
 
İtalya Schengen vizesi istiyor mu, Schengen vizesi nedir?
Avrupa Birliği’nde olan ve Schengen Bölgesi olarak adlandırılan ülkeler kendi aralarında serbest dolaşıma sahiptir. Schengen vizesi sahipleri de bu serbest dolaşım hakkına sahip olurlar. Schengen Bölgesi’nde yer alan ülkelerden birisi olan İtalya Schengen vizesi talep etmektedir.
 
İtalya Schengen vizesi nasıl alınır? İtalya Schengen vizesi başvuru formu 
Schengen Vizesi, Avrupa Birliğinin Schengen Bölgesi’nde yer alan ülkerilere seyahat etmek için gerekli vizedir.İtalya Schengen vizesini bu bölgede yer aldığı için talep etmektedir. Detaylı bilgiler için: İtalya Schengen vizesi nasıl alınır? İtalya Schengen vizesi başvuru formu  sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İtalya vize süresi kaç gündür?
İtalya vize süresi maksimum 90 güne kadardır.
 
İtalya Vizesi için gerekli evraklar nelerdir?
İtalya vizesi için gerekli evraklar ziyaretinizin sebebine ve çalışma durumunuza göre değişmektedir. https://www.alovizehatti.com/italya-vizesi bağlantısından sizin durumunuz gerekli evrakları inceleyebilirsiniz.,
 
İtalya vize danışmanlık hizmetini nasıl alabilirim?
Vize merkezimiz tarafından tarafından sunulan İtalya vize danışmanlık hizmetini almak için bizimle irtibata geçebilirsiniz. 0216 345 29 27
 
İtalya vizesi Yeşil Pasaport sahipleri için gerekli midir?
Yeşil Pasaport (Hususi Pasaport) sahipleri için vize istememektedir. Hangi tip pasaportlarla hangi ülkelere vizesiz seyahat edilebilceğini öğrenmek için https://www.alovizehatti.com/vize-rejim-tablosu adresimizi ziyaret edebilirsiniz.
 
İtalya vize reddi halinde itiraz edebilir miyim?
İtalya vizesi başvurunuzun reddi halinde itiraz etmek hakkınız vardır. İtalya vize reddi itiraz dilekçesi doldurarak itiraz edersiniz. Vize reddi itiraz dilekçeniz red sebebinin haksız olduğunun ispatlarını içermelidir.
 
İtalya vize talep dilekçesi neler içermelidir?
İtalya vize talep dilekçenize İtalya seyahati amacınızı, başvurmak istediğiniz vize çeşidini, seyahat başlangıç ve bitiş tarihlerinizi varsa seyahat masraflarınızı karşılayacak sponsorunuzun bilgilerini içermelidir.
 
İtalya vizesi başvuru formu nasıl doldurulur?
İtalya vizesi başvuru formu İngilizce veya İtalyanca olarak doldurulabilir. İtalya vizesi başvuru formu tükenmez kalemle ve büyük harflerle doldurulmalıdır. Formun ilk maddelerinde kimlik ve pasaport bilgilerinizi doldurmanız gerekmektedir. Devam eden maddelerde öncelikle çalışma durumunuz devamında ise seyahatinize ait bilgileri sıralamanız, varsa sponsorla ilgili bilgileri girmeniz davetiyeniz varsa davetiyenin detayları istenmektedir.

İtalya Vize Randevusu nasıl alabilirim?
İtalya vize randevusu için vize merkezimizle iletişime geçebilirsiniz. 0216 345 29 27 numaralı telefondan üzerinden ya da vize@alovizehatti.com e maili adresi üzerinden bize ulaşabilirsiniz.
 
İtalya vize uzatma işlemlerini nasıl yapabilirim?
İtalya vize uzatma işlemlerini schengen vizeniz için yapmak istiyorsanız, yeni bir schengen vizesi başvurusu yapmanız gerekmektedir. Schengen vizesi için vize uzatma işlemleri acil sağlık durumları haricinde mümkün değildir. Farklı bir vize türünüz varsa, mazeretinize bağlı olarak vize uzatma işlemleri farklı şekillerde gelişmektedir.

Adresimiz

OSMANAĞA MAH. SÖĞÜTLÜÇEŞME CAD. ELBEK İŞ HANI NO: 82 /1 İÇ KAPI NO: 107 KADIKÖY/ İSTANBUL

0507 622 14 12 444 8493 (444 VİZE ) vize@alovizehatti.com
Arayın
444 8493 (444 VİZE )
Arayın
0507 622 14 12