Vize Başvuru Ve
Bilgi Formu
GÖNDER
​Kanada Vizesi ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular
Kanada vizesi nasıl alınır?
Kanada vizesi almak için müracaatta bulunan kişilerin Kanada Büyükelçiliği tarafından, Konsolosluğun yetki verdiği kurumlar tarafından veya Vize Başvuru yerleri tarafından yapılmaktadır.
 
Kanada vizesi 2022 yılı ücreti ne kadardır?
Kanada vizesi 2022 yılı ücreti 0-6 yaş bebekler, 6-12 yaş arası çocuklar ve yetişkin bireyler için 240 Euro olarak ücretlendirilmiştir.
 
Kanada vizesi başvuru süreci ne kadar sürer?
Kanada vizesi başvuru süreci 7-10 gün içerisinde sonuçlanmaktadır.
 
Kanada vize türleri nelerdir?
Kanada vize türleri turistik vize ve ticari vize olmak üzere ikiye ayrılır.
 
Kanada çalışma vizesi nasıl alınır?
Kanada çalışma vizesi için gerekli evraklar bazı durumlarda değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle aşağıdaki numaraları arayarak güncel evrak listesi hakkında bilgi alabilirsiniz:
0216 345 29 27   0507 622 14 12
 
Kanada öğrenci vizesi nasıl alınır?
Kanada öğrenci vizesi https://www.alovizehatti.com/kanada-vizesi  adresinden gerekli evraklar öğrenilip evrakların temin edilmesinden sonra başvuru merkezimizde başvuru formu alarak  başvurunuzu yapabilirsiniz.
 
Kanada turistik vizesi talep edilen evraklar hangileridir?
Kanada turistik vizesi kişisel durumuza bağlı olarak bazı ek belgeler gerektirebilmektedir.Bu nedenle https://www.alovizehatti.com/kanada-vizesi  adresinden sizin için gerekli olan evrakları öğrenebilirsiniz.
 
Kanada Schengen vizesi istiyor mu, Schengen vizesi nedir?
Avrupa Birliğine üyesi ülkelerin 1995 yılında aralarındaki sınırları kaldırmak amacı ile oluşturduğu vize çeşidine Schengen vizesi denmektedir. Schengen anlaşmasına sahip olan ülke vatandaşları anlaşmayı kabul etmiş olan ülkeler arasındaki seyahatlerinde herhangi bir vize işlemine tabi tutulmamaktadır. Kanada Schengen vizesi istemiyor.
 
Kanada vize süresi ne kadardır?
Kanada vizesinin süresi 90 gün olarak belirlenmiştir.
 
Kanada Vizesi için gerekli evraklar nelerdir?
Hollanda vizesi için gerekli olan belgeleri https://www.alovizehatti.com/kanada-vizesi  internet sayfamızdan öğrenebilirsiniz.
 
Kanada vize danışmanlık hizmetini nasıl alabilirim?
Kanada vize danışmanlık hizmetini vize merkezimizden alabilirsiniz. Kanada vize danışmanlık hizmetlerimiz için bizimle irtibata geçebilirsiniz: 0216 345 29 27   0507 622 14 12
 
Kanada vizesi Yeşil Pasaport sahipleri için gerekli midir?
Kanada vizesi Yeşil Pasaport sahipleri için gereklidir. Hangi tip pasaportlarla hangi ülkelere vizesiz seyahat edilebilceğini öğrenmek için https://www.alovizehatti.com/vize-rejim-tablosu  adresini ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.
 
Kanada vize reddi halinde itiraz edebilir miyim?
Kanada vize başvuruları red edilen kişilerin karara itiraz etme hakkına sahiptir. Vize talebi red cevabı alan şahıslar eksik ya da yanlış hazırlanmış evraklarını tamamlayarak Kanada Büyükelçiliği’ne reddedilen vize başvurularının yeniden değerlendirmeye alınması için başvuru yapabilirler. Kanada konsolosluğu, Kanada vize başvurusunda sahte evrak sunulduğunu yada yalan beyanda bulunulduğu tespit etmesi halinde 2 sene süre ile kanada vize başvurusunun yapılmasına izin vermez.
 
Kanada vize talep dilekçesi neler içermelidir?
Kanada vize talep dilekçesi İngilizce veya Türkçe olarak yazılabilir. Kanada’ya Turistik amaçla seyahat edecek kişilerin ülkeye yapacakları seyahate ilişkin Kanada İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben Kanada Turistik Vizesi talep dilekçesi yazmalıdır. Kanada Turistik Vizesi talep dilekçesi yazılırken dikkat edilmesi gereken hususlar, Ülkeye yapılacak seyahatin amacı net olarak ifade edilmelidir. Seyahat tarihleri açıkça yazılmalıdır, Seyahat masrafları nasıl karşılanacağını açıkça ifade edilmelidir.
 
Kanada vizesi başvuru formu nasıl doldurulur?
Kanada başvuru formu tükenmez kalem ile ve büyük harflerle eksiksiz ve gerçeğe uygun bilgilerle doldurulmalıdır. Kanada vizesi müracaatları Ankara Büyükelçiliği’ne doğrudan yapılmaktadır. Yani evrakları eksiksiz olan yolcuların vize başvuru formları yetkili vize danışmanlığı yapan acenteler yardımı ile doldurulabilmektedir. Tüm formlar eksiksiz bir şekilde doldurulduktan sonra, yazıcıdan çıktısını aldığınız dökümlerin üzerindeki elektronik barkodların kesinlikle okunaklı ve silik olmaması gerekmektedir.
 
Kanada Vize Randevusu nasıl alabilirim?
Kanada vizesi için randevu almak üzere 0216 345 29 27 numaralı telefondan üzerinden ya da vize@alovizehatti.com e-mail adresi üzerinden bize ulaşabilirsiniz.
 
Kanada vize uzatma işlemlerini nasıl yapabilirim?
Vize uzatma işleminizi mazeretinize bağlı olarak konsolosluk aracılığıyla yapabilirsiniz.

Adresimiz

Osmanaga Mah.Söğütlüçeşme cad.Elbek iş hanı no:82 D:405
Kadıkoy / İstanbul

0507 622 14 12 444 8493 (444 VİZE ) vize@alovizehatti.com
Arayın
444 8493 (444 VİZE )
Arayın
0507 622 14 12