Vize Başvuru Ve
Bilgi Formu
GÖNDER
Lüksemburg Vizesi ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular
Lüksemburg vizesi nasıl alınır?
Lüksemburg vizesi gerekli belgelerin ilgili kısımları doldurulduktan sonra bağlı vize merkezlerine  vize talebi isteğinde bulunarak alınır. Vize almak için başvuruda bulunmadan önce seyahat amacınızı ve seyahat sürenizi net olarak belirlemelisiniz.
 
Lüksemburg vizesi 2022 yılı ücreti ne kadardır?
Lüksemburg vizesi 0-6 yaş arası bebekler 110 Euro, 6-12 yaş arası çocuklar için 110 Euro ve yetişkin bireyler için ise 180 Euro olarak ücretlendirilmiştir. (Seyahat poliçesi fiyatları dahil değildir.)
 
Lüksemburg vizesi başvuru süreci ne kadar sürer?
Lüksemburg vizesi başvuru süreci 7-10 gün arasında sonuçlanmaktadır.
 
Lüksemburg vize türleri nelerdir?
Lüksemburg vize türleri seyahat amacına göre Ticari ve Turistik amaçlı olmak üzere ikiye ayrılır.
 
Lüksemburg çalışma vizesi nasıl alınır?
Lüksemburg çalışma vizesi için gerekli evraklar bazı durumlar da değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle aşağıdaki numaraları arayarak güncel evrak listesi hakkında bilgi alabilirsiniz: 0216 345 29 27-0507 622 14 12
 
Lüksemburg öğrenci vizesi nasıl alınır?
Lüksemburg öğrenci vizesi almak için  https://www.alovizehatti.com/luksemburg-vizesi adresinden gerekli evrakları öğrenip evrakların temin edilmesinden sonra başvuru merkezimiz de başvuru formu alarak başvurunuzu yapabilirsiniz.
 
Lüksemburg turistik vizesi talep edilen evraklar hangileridir?
Lüksemburg turistik vizesi kişisel durumunuza bağlı olarak bazı ek belgeler gerektirmektedir.Bu nedenle https://www.alovizehatti.com adresinden sizin için gerekli olan evrakları öğrenebilirsiniz.
 
Lüksemburg Schengen vizesi istiyor mu, Schengen vizesi nedir?
Avrupa Birliği üyesi olan ülkelerin 1995 yılında aralarındaki sınırları kaldırmak amacı ile oluşturduğu vize çeşidine Schengen vizesi denmektedir. Schengen anlaşmasına sahip olan ülke vatandaşları anlaşmayı kabul etmiş olan ülkeler arasındaki seyahatlerinde herhangi bir vize işlemine tabi tutulmamaktadır. Schengen Vizesi almaya hak kazanan şahıslar 6 ay içerisinde 90 gün seyahat edebilme hakkına  sahip olurlar. Lüksemburg Schengen vizesi istemektedir.
 
Lüksemburg vize süresi ne kadardır?
Lüksemburg vizesinin süresi 90 gün olarak belirlenmiştir.
 
Lüksemburg Vizesi için gerekli evraklar nelerdir?
Lüksemburg vizesi için gerekli evrakları https://www.alovizehatti.com/luksemburg-vizesi internet sayfamızdan öğrenebilirsiniz.
 
Lüksemburg vize danışmanlık hizmetini nasıl alabilirim?
Lüksemburg vize danışmanlık hizmetini vize merkezimizden alabilirsiniz. Lüksemburg vize danışmanlık hatıı için bizimle irtibata geçebilirsiniz: 0216 345 29 27   0507 622 14 12
 
Lüksemburg vizesi Yeşil Pasaport sahipleri için gerekli midir?
Lüksemburg vizesi Yeşil Pasaport sahipleri için gerekli değildir. Hangi tip pasaportlarla hangi ülkelere vizesiz seyahat edilebilceğini öğrenmek için https://www.alovizehatti.com/vize-rejim-tablosu       adresimizden bilgi edinebilirsiniz.
 
Lüksemburg vize reddi halinde itiraz edebilir miyim?
Lüksemburg Vize reddi halinde Başkonsolosluk veya Konsolosluk tarafından reddedilmesi durumunda, başvuru sahibi durumdan haberdar edilir. Başvuru sahibinin, vize reddini takip eden üç aylık zaman diliminde, avukat aracılığıyla red kararına itiraz edebilmekte ve kararı idari mahkemeye taşıyabilmektedir.
 
Lüksemburg vize talep dilekçesi neler içermelidir?
Lüksemburg  vize talep dilekçesi İngilizce veya Türkçe olarak yazılabilir. Lüksemburg vize başvuru dilekçe işlemi sırasında gereken evrak ve belgelerin tam ve eksiksiz olması, doldurulan dilekçe bilgilerinin yanıltıcı bilgi ve beyanlarda bulunulmaması Lüksemburg vize başvurusu sırasında Konsolosluk yetkilerin tarafından en fazla önem ve dikkat edilen konular başında gelmektedir.
 
Lüksemburg vizesi başvuru formu nasıl doldurulur?
Lüksemburg vizesi başvuru formu tükenmez kalem ile ve büyük harflerle eksiksiz ve gerçeğe uygun bilgilerle doldurulmalıdır. Lüksemburg vizesi almak isteyen başvuru formunu İngilizce veya Türkçe olarak doldurulması zorunludur. Pasaport bilgilerinden sonra çalışma durumunuz devamında ise seyahatinize ait bilgileri sıralamanız, varsa sponsorla ilgili bilgileri girmeniz davetiyeniz varsa davetiyenin detayları istenmektedir.
 
Lüksemburg Vize Randevusu nasıl alabilirim?
Lüksemburg vizesi için randevu almak üzere 0216 345 29 27 numaralı telefondan üzerinden ya da vize@alovizehatti.com üzerinden bize ulaşabilirsiniz.
 
Lüksemburg vize uzatma işlemlerini nasıl yapabilirim?
Kısa süreli Schengen vizesini sadece acil durumlarda (örneğin; hasta olursanız) uzatabilirsiniz. Süre uzatma konusunda katı kurallar geçerlidir. Vize uzatma işlemlerini Schengen vizesi için yapmak istiyorsanız, yeni bir Schengen başvurusu yapmanız gerekmektedir. Farklı bir vize türünüz varsa, mazeretinize bağlı olarak vize uzatma işlemlerini konsolosluk aracılığıyla yapabilirsiniz.

Adresimiz

Osmanaga Mah.Söğütlüçeşme cad.Elbek iş hanı no:82 D:405
Kadıkoy / İstanbul

0507 622 14 12 444 8493 (444 VİZE ) vize@alovizehatti.com
Arayın
444 8493 (444 VİZE )
Arayın
0507 622 14 12