Vize Başvuru Ve
Bilgi Formu
GÖNDER
Macaristan Vizesi ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular
Macaristan vizesi nasıl alınır?
Macaristan vizesi Macaristan Başkonsolosluğu tarafından onaylı vize merkezlerinden talep edilen belgelerin toplanmasından sonra vize talep dilekçesi ile Macaristan Başkonsolosluğuna başvurularak alınır.
 
Macaristan vizesi 2022 yılı ücreti ne kadardır?
Macaristan vize ücreti 0-6 yaş arası çocuklar için 110€, 6-12 yaş arası çocuklar için 110€ ve yetişkin bireyler için 180 Euro olarak belirlenmiştir. ( seyahat poliçesi dahil değildir.)
 
Macaristan vizesi başvuru süreci ne kadar sürer?
Macaristan vize başvuru süreci 7 ile 10 gün arasında sürmektedir.
 
Macaristan vize türleri nelerdir?
Macaristan vize türleri turistik ve ticari olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.                            
 
Macaristan çalışma vizesi nasıl alınır?
Macaristan çalışma vizesi almak için gerekli evraklarınızı tamamlamanız gerekmektedir. Gerekli olan evrakları öğrenmek istiyorsanız https://www.alovizehatti.com/macaristan-vizesi adresini ziyaret edebilirisiniz. Evraklarınızı tamamladıktan vize merkeziniz aracılığıyla evraklarınızı Macaristan Konsolosluğuna iletmeniz gerekir. Başvuru süreciniz 7-10 gün arasında sürmektedir.
 
Macaristan öğrenci vizesi nasıl alınır?
Macaristan öğrenci vizesi almak için gerekli olan belgeleri öğrenmek istiyorsanız https://www.alovizehatti.com/macaristan-vizesi internet sayfamızdan öğrenebilir, daha sonra öğrenci vizesi başvuru formuyla birlikte merkezimize gelerek müracaat edebilirsiniz.
 
Macaristan turistik vizesi talep edilen evraklar hangileridir?
Macaristan turistik vizesi için talep edilen evraklar çalışma durumunuza bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Durumunuza uygun belgelerin ne olduğunu https://www.alovizehatti.com/macaristan-vizesi internet sayfamızdan öğrenebilirsiniz.
 
Macaristan Schengen vizesi istiyor mu, Schengen vizesi nedir?
Schengen vizesi, Schengen anlaşması kapsamında anlaşmayı imzalanmış olan 26 ülke arasında serbest dolaşımı sağlayan bir vize türüdür. Macaristan da bu ülkeler arasındadır ve Scghengen vizesi talep eder.
 
Macaristan vize süresi ne kadardır?
Macaristan vize süresi 90 gün kadardır.
 
Macaristan Vizesi için gerekli evraklar nelerdir?
Macaristan vizesi için gerekli olan evraklar çalışma durumunuza ve seyahat amacınıza bağlı olarak farklılık göstermektedir. Durumunuza uygun belgelerin ne olduğunu https://www.alovizehatti.com/macaristan-vizesi internet adresimizden öğrenebilirsiniz.
 
Macaristan vize danışmanlık hizmetini nasıl alabilirim?
Macaristan vize danışmanlık hizmetini direk olarak merkezimizden alabileceğiniz gibi 0216 345 29 27 numaralı telefonu arayarak da alabilirsiniz.
 
Macaristan vizesi Yeşil Pasaport sahipleri için gerekli midir?
Macaristan yeşil pasaport sahibi kişilerden vize talep etmemektedir. Ayrıca hangi ülkenin hangi pasaport tipine göre vize isteyip istemediğini https://www.alovizehatti.com/vize-rejim-tablosu internet sayfamıza giderek bakabilirsiniz.
 
Macaristan vize reddi halinde itiraz edebilir miyim?
Macaristan turistik Schengen vize başvurunuzun konsolosluk tarafından reddi durumunda itiraz hakkınız saklıdır. Vize red mektubunun tarafınıza iletildiği günden sonraki günü takiben 8 gün içerisinde bu karara itiraz etme hakkınız vardır. Macaristan vize başvuru sahibi red kararından sonraki günden itibaren 8 gün içerisinde itiraz edilmemesi durumunda bu hakkını kaybedecektir ve vize reddini peşinen kabul edecektir. İtiraz hakkını kullanmak istemeyen başvuru sahiplerinin yeniden vize başvurusunda bulunmaları için herhangi bir süre kısıtlamaması bulunmamaktadır.
 
Macaristan vize talep dilekçesi neler içermelidir?
Macaristan vize talep dilekçesinde Macaristan’a seyahat nedenlerini ve vize talebini bildiren bir Macaristan Turistik Vize Talep Dilekçesi; başvuru sahibinin bağlı bulunduğu Kurum/Şirketin yetkili kişisi tarafından, antetli kağıda, Macaristan Konsolosluğu’na hitaben bir dilekçe hazırlanmalı ve  yetkili kişi tarafından imza ve kaşelenmelidir. Dilekçenin içeriği; başvuru sahibinin işyerindeki görevi, maaş bilgisi, seyahatin kim tarafından finanse edileceği, seyahat nedeniyle izinli olduğu tarihler ve seyahat dönüşü görevine devam edeceğini taahhüt eder şekilde hazırlanmalıdır.
 
Macaristan vizesi başvuru formu nasıl doldurulur?
Vize başvuru formu tükenmez kalemle ve büyük harflerle doldurulmalıdır. Formun ilk maddelerinde kimlik ve pasaport bilgilerinizi doldurmanız gerekmektedir. Devam eden maddelerde öncelikle çalışma durumunuz devamında ise seyahatinize ait bilgileri sıralamanız varsa sponsorla ilgili bilgileri girmeniz davetiyeniz varsa davetiyenin detayları istenmektedir. Çelişkili ifadeler girilmemesi ve verdiğiniz bilgilerin evraklarınızla uyuşması son derece önemlidir.
 
Macaristan Vize Randevusu nasıl alabilirim?
Macaristan vize randevusu için bizimle iletişime geçiniz. 0216 345 29 27 numaralı telefondan yada vize@alovizehatti.com mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.
 
Macaristan vize uzatma işlemlerini nasıl yapabilirim?
Vize uzatma işlemlerini Schengen vizesi için yapmak istiyorsanız, yeni bir Schengen başvurusu yapmanız gerekmektedir. Schengen vizesi için vize uzatma işlemleri acil sağlık durumları haricinde mümkün değildir. Farklı bir vize türünüz varsa, mazeretinize bağlı olarak vize uzatma işlemlerini konsolosluk aracılığıyla yapabilirsiniz.

Adresimiz

Osmanaga Mah.Söğütlüçeşme cad.Elbek iş hanı no:82 D:405
Kadıkoy / İstanbul

0507 622 14 12 444 8493 (444 VİZE ) vize@alovizehatti.com
Arayın
444 8493 (444 VİZE )
Arayın
0507 622 14 12