Vize Başvuru Ve
Bilgi Formu
GÖNDER
Norveç Vizesi ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular
Norveç vizesi nasıl alınır?
Randevu işlemleri için Norveç Vizesi Konsolosluğuna şahsen başvuruda bulunmak gerekir. Kesinlikle telefon randevusu veya saatleri dışındaki randevuları konsolosluk birimi kabul etmemektedir. Bütün bu işlemler için konsolosluk tarafından bildirilen çalışma saatleri arasında randevu alınmaktadır. Başvuru süreciniz 7-10 gün sürmektedir.
 
Norveç vizesi 2022yılı ücreti ne kadardır?
Norveç vizesi 0-6 yaş bebekler için 110 Euro,  6-12 yaş arası çocuklar için 110 Euro ve yetişkin bireyler için ise 180 Euro olarak ücretlendirilmiştir.
 
Norveç vizesi başvuru süreci ne kadar sürer?
Norveç vizesi başvuru süreci 7-10  gün arası içerisinde sonuçlanmaktadır.
 
Norveç vize türleri nelerdir?
Norveç vize türleri seyahat amacına göre Ticari ve Turistik  olmak üzere ikiye ayrılır.
 
Norveç çalışma vizesi nasıl alınır?
Norveç çalışma vizesi için gerekli evraklar bazı durumlarda değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle aşağıdaki numaraları arayarak güncel evrak listesi hakkında bilgi alabilirsiniz:
0216 345 29 27-0507 622 14 12
 
Norveç öğrenci vizesi nasıl alınır?
Norveç öğrenci vizesi https://www.alovizehatti.com/norvec-vizesi adresinden gerekli evraklar öğrenilip evrakların temin edilmesinden sonra başvuru merkezimizde başvuru formu alarak  başvurunuzu yapabilirsiniz.
 
Norveç turistik vizesi talep edilen evraklar hangileridir?
Turistik vizeniz kişisel durumuza bağlı olarak bazı ek belgeler gerektirebilmektedir. Bu nedenle https://www.alovizehatti.com/norvec-vizesi adresinden sizin için gerekli olan evrakları öğrenebilirsiniz.
 
Norveç Schengen vizesi istiyor mu, Schengen vizesi nedir?
Avrupa Birliğine üyesi ülkelerin 1995 yılında aralarındaki sınırları kaldırmak amacı ile oluşturduğu vize çeşidine Schengen vizesi denmektedir. Schengen anlaşmasına sahip olan ülke vatandaşları anlaşmayı kabul etmiş olan ülkeler arasındaki seyahatlerinde herhangi bir vize işlemine tabi tutulmamaktadır. Norveç Schengen vizesi istemektedir.
 
Norveç vize süresi ne kadardır?
Norveç vizesinin süresi 90 gün olarak belirlenmiştir.
 
Norveç Vizesi için gerekli evraklar nelerdir?
Norveç turistik vize için gerekli evraklar başvuru sahibinin emekli, öğrenci, ev hanımı, çalışan olmasına ve çalışanın mesleğine göre değişmekte olup gerekli evraklar genel olarak pasaport (seyahat sonrası geçerlilik süresi duruma bağlı olarak 3 veye 6 ay), vize başvuru formu, kapak mektubu, 2 adet güncel biyometrik fotoğraf, seyahat sağlık sigortası, seyahat planına ilişkin belgelerdir. Konuyla ilgili bilgiyi teyit etmek için Norveç’in İstanbul Konsolosluğu yada Norveç Ankara büyükelçiliği ile iletişime geçiniz. Norveç vizesi için gerekli olan belgeleri https://www.alovizehatti.com/hollanda-vizesi internet sayfamızdan da  öğrenebilirsiniz.
 
Norveç vize danışmanlık hizmetini nasıl alabilirim?
Norveç vize danışmanlık hizmetini vize merkezimizden alabilirsiniz. Norveç vize danışmanlık hizmetlerimiz için bizimle irtibata geçebilirsiniz: 0216 345 29 27   0507 622 14 12
 
Norveç vizesi Yeşil Pasaport sahipleri için gerekli midir?
Norveç vizesi Yeşil Pasaport sahipleri için gerekli değildir. Hangi tip pasaportlarla hangi ülkelere vizesiz seyahat edilebilceğini öğrenmek için https://www.alovizehatti.com/vize-rejim-tablosu  adresimizde bilgi edinebilirsiniz.
 
Norveç vize reddi halinde itiraz edebilir miyim?
Norveç vize başvuruları red edilen kişilerin karara itiraz etme hakkı bulunmaktadır. Norveç vizesi için yapılan başvurular, Norveç Konsolosluğu ve Norveç büyükelçiliği tarafından talep edilen şartlar yerine getirilmediği takdirde red ile sonuçlanmaktadır. Norveç vizesi başvurusunda bulunan kişilerin sahte yada eksik evrak sunması, seyahat amacının kanıtlanmaması, kişinin Norveç seyahati bitiminde ülkeden ayrılacağını gösterir belgeler ibraz etmemesi gibi sonuçlanabilmektedir.
 
Norveç vize talep dilekçesi neler içermelidir?
Norveç vize talep dilekçesi Norveçce, İngilizce veya Türkçe olarak yazılabilir. Dilekçe  Norveç  seyahati amacınızı, vize çeşidini, seyahat başlangıç ve bitiş tarihlerinizi varsa seyahat masraflarınızı karşılayacak sponsorunuzun bilgilerini içermelidir.
 
Norveç vizesi başvuru formu nasıl doldurulur?
Norveç başvuru formu tükenmez kalem ile ve büyük harflerle eksiksiz ve gerçeğe uygun bilgilerle doldurulmalıdır. Norveç vize başvurusu form ve dilekçe işlemleri sırasında gereken evrak ve belgelerin tam ve eksiksiz olması doldurulan form bilgilerinin yanıltıcı bilgi ve beyanlarda bulunulmaması Norveç vize başvurusu sırasında Konsolosluk yetkilileri tarafından en fazla önem ve dikkat edilen konuların başında gelmektedir. Norveç vize başvurusu gerçekleştirmek isteyenlerin öncelikle bilgi sahibi olması gereken konuların başında içerisinde başvuru sahiplerinin kişisel bilgilerinin yer aldığı form içeriklerini eksiksiz ve tam doğru bilgilerinin yer alması gerektiğidir.
 
Norveç Vize Randevusu nasıl alabilirim?
Norveç vizesi için randevu almak üzere 0216 345 29 27 numaralı telefondan üzerinden ya da vize@alovizehatti.com e maili adresi üzerinden bize ulaşabilirsiniz.
 
Norveç vize uzatma işlemlerini nasıl yapabilirim?
Kısa süreli Schengen vizesini sadece acil durumlarda (örneğin hasta olursanız) uzatabilirsiniz. Süre uzatma konusunda katı kurallar geçerlidir. Vize uzatma işlemlerini Schengen vizesi için yapmak istiyorsanız, yeni bir Schengen başvurusu yapmanız gerekmektedir. Farklı bir vize türünüz varsa, mazeretinize bağlı olarak vize uzatma işlemlerini konsolosluk aracılığıyla yapabilirsiniz.

Adresimiz

Osmanaga Mah.Söğütlüçeşme cad.Elbek iş hanı no:82 D:405
Kadıkoy / İstanbul

0507 622 14 12 444 8493 (444 VİZE ) vize@alovizehatti.com
Arayın
444 8493 (444 VİZE )
Arayın
0507 622 14 12