Vize Başvuru Ve
Bilgi Formu
GÖNDER
​Portekiz Vizesi ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular
Portekiz vizesi nasıl alınır?
Portekiz vizesi almak için gerekli evrakları tamamlamanız gerekmektedir. Gerekli evrakları öğrenmek için https://www.alovizehatti.com/portekiz-vizesi adresini ziyaret edebilirsiniz .Gerekli evrakları tamamladıktan sonra vize merkezinize başvuru yapmanız gerekmektedir. Başvurunuz 7-10 arasında sonuçlanmaktadır.
 
Portekiz vizesi 2022 yılı ücreti ne kadardır?
Portekiz vizesi 0-6 yaş arası bebekler için 110 Euro ve 6-12 yaş arası çocuklar için 110 Euro yetişkin bireyler için ise 180 Euro olarak ücretlendirilmiştir.
 
Portekiz vizesi başvuru süreci ne kadar sürer?
Portekiz vizesi başvuru süreci 7-10  gün içerisinde sonuçlanmaktadır.
 
Portekiz vize türleri nelerdir?
Portekiz vize türleri seyahat amacına göre ticari ve turistik olmak üzere ikiye ayrılır.
 
Portekiz çalışma vizesi nasıl alınır?
Portekiz çalışma vizesi için gerekli evraklar bazı durumlarda değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle aşağıdaki numaraları arayarak güncel evrak listesi hakkında bilgi alabilirsiniz:
0216 345 29 27 – 0507 622 14 12
 
Portekiz öğrenci vizesi nasıl alınır?
Portekiz öğrenci vizesi https://www.alovizehatti.com/portekiz-vizesi adresinden gerekli evraklar öğrenilip evrakların temin edilmesinden sonra başvuru merkezimizde başvuru formu alarak  başvurunuzu yapabilirsiniz.
 
Portekiz turistik vizesi talep edilen evraklar hangileridir?
Turistik vizeniz kişisel durumuza bağlı olarak bazı ek belgeler gerektirebilmektedir. Bu nedenle https://www.alovizehatti.com adresimiz üzerinden gerekli olan evrakları öğrenebilirsiniz.
 
Portekiz Schengen vizesi istiyor mu, Schengen vizesi nedir?
Avrupa Birliğine üyesi ülkelerin 1995 yılında aralarındaki sınırları kaldırmak amacı ile oluşturduğu vize çeşidine Schengen vizesi denmektedir. Schengen anlaşmasına sahip olan ülke vatandaşları anlaşmayı kabul etmiş olan ülkeler arasındaki seyahatlerinde herhangi bir vize işlemine tabi tutulmamaktadır. Portekiz Schengen vizesi istemektedir.

Portekiz vize süresi ne kadardır?
Portekiz vizesinin süresi 90 gün olarak belirlenmiştir.
 
Portekiz Vizesi için gerekli evraklar nelerdir?
Portekiz vizesi için başvuru yapacak kişiler öncelikle Portekiz vizesi başvuru formunu doldurmalıdır. Portekiz vizesi başvuru formu İngilizce veya Türkçe olmalıdır. Portekiz vizesine İstanbuldan’dan başvuru yapan kişiler başvurularını Portekiz Konsolosluğu aracılığı ile yapacaksa, evraklarını Portekiz Konsolosluğu’nun talep ettiği dillere çevirmelidir. Portekiz Konsolosluğu’na Portekiz vizesi için ibraz edilen evraklar, başvuru sahibinin Portekiz’e seyahat etme amacı, seyahat masraflarının ne şekilde karşılanacağını ve kişinin Türkiye’ye geri dönmek konusunda kararlı olduğunu gösterir. Portekiz vizesi için gerekli olan belgeleri https://www.alovizehatti.com/portekiz-vizesi internet sayfamızdan öğrenebilirsiniz.
 
Portekiz vize danışmanlık hizmetini nasıl alabilirim?
Portekiz vize danışmanlık hizmetini vize merkezimizden alabilirsiniz. Portekiz vize danışmanlık hizmetlerimiz için bizimle irtibata geçebilirsiniz: 0216 345 29 27   0507 622 14 12
 
Portekiz vizesi Yeşil Pasaport sahipleri için gerekli midir?
Portekiz vizesi Yeşil Pasaport sahipleri için gerekli değildir. Hangi tip pasaportlarla hangi ülkelere vizesiz seyahat edilebilceğini öğrenmek için https://www.alovizehatti.com/vize-rejim-tablosu  adresimizde bilgi edinebilirsiniz.
 
Portekiz vize reddi halinde itiraz edebilir miyim?
Portekiz vize başvuruları red edilen kişilerin karara itiraz etme hakkı bulunmaktadır. Portekiz vizesi almak zor olmasa da, eksik belgeler ile başvurmak vize almanızı zorlaştırabilir. Başvuranın daha önce herhangi bir ülkeden aldığı vize reddi varsa veya Portekiz vize başvurusunu eksik evrak ile yapıyorsa Portekiz vize başvurusunu ret olabilir. Bu gibi durumların dışında başvuran, Portekiz Konsolosluğu tarafından belirtilen vize evraklarını eksiksiz ve doğru bir şekilde sunduğu takdirde vize alması gayet kolay bir işlemdir. Portekiz vize reddi almış ya da vize alabileceğinden şüpheli olan başvurular için danışmanlarımız vize dosyalarının güçlendirilmesi ve daha kolay vize alımı için ek evraklar istemektedir.
 
Portekiz vize talep dilekçesi neler içermelidir?
Portekiz vize talep dilekçesi  İngilizce veya Türkçe olarak yazılabilir. Dilekçe  Portekiz seyahati amacınızı, vize çeşidini, seyahat başlangıç ve bitiş tarihlerinizi varsa seyahat masraflarınızı karşılayacak sponsorunuzun bilgilerini içermelidir. Portekiz vize başvuru form işlemleri sırasında gereken evrak ve belgelerin tam ve eksiksiz olmasıdoldurulan form bilgilerinin yanıltıcı bilgi ve beyanlarda bulunulmaması Portekiz vize başvurusu sırasında Konsolosluk yetkilileri tarafından en fazla önem ve dikkat edilen konuların beşinda gelmektedir.

Portekiz vizesi başvuru formu nasıl doldurulur?
Portekiz başvuru formu tükenmez kalem ile ve büyük harflerle eksiksiz ve gerçeğe uygun bilgilerle doldurulmalıdır. Eksiksiz ve gerçeğe uygun doldurularak başvuru evraklarınız arasında bulundurmalısınız. Portekiz vize başvuru formunda vermiş olduğunuz bilgilerin, başvuru evraklarında bulunan bilgilerinizi desteklemesi ise Portekiz Konsolosluğu’nun göz önünde bulunduracağı bir konudur. Portekiz Konsolosluğu vize başvuru formu ve başvuru evrakları arasında beyan ettiğiniz bilgileri dikkate alacak, uyumsuz ve gerçeğe uygun olmayan bilgilerinizle karşılaşması halinde vize başvuru işlemlerinizi reddedebilecektir.
 
Portekiz Vize Randevusu nasıl alabilirim?
Portekiz vizesi için randevu almak üzere 0216 345 29 27 numaralı telefondan üzerinden ya da vize@alovizehatti.com e maili adresi üzerinden bize ulaşabilirsiniz.
 
Portekiz vize uzatma işlemlerini nasıl yapabilirim?
Kısa süreli Schengen vizesini sadece acil durumlarda (örneğin hasta olursanız) uzatabilirsiniz. Süre uzatma konusunda katı kurallar geçerlidir. Vize uzatma işlemlerini Schengen vizesi için yapmak istiyorsanız, yeni bir Schengen başvurusu yapmanız gerekmektedir. Farklı bir vize türünüz varsa, mazeretinize bağlı olarak vize uzatma işlemlerini konsolosluk aracılığıyla yapabilirsiniz.

Adresimiz

OSMANAĞA MAH. SÖĞÜTLÜÇEŞME CAD. ELBEK İŞ HANI NO: 82 /1 İÇ KAPI NO: 107 KADIKÖY/ İSTANBUL

0507 622 14 12 444 8493 (444 VİZE ) vize@alovizehatti.com
Arayın
444 8493 (444 VİZE )
Arayın
0507 622 14 12