Vize Başvuru Ve
Bilgi Formu
GÖNDER
Rusya Vizesi ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular
Rusya vizesi nasıl alınır?       
Rusya vizesi için, Rusya başkonsolosluğu tarafından onaylı vize merkezlerinden istenen
belgelerin tamamlanmasından sonra vize talep dilekçesi ile başvurularak alınır.
 
Rusya vizesi 2022 yılı ücreti ne kadardır?
Rusya vize ücreti yetişkin veya çocuk fark etmeksizin her yaş bireyler için 200 Dolar olarak
belirlenmiştir.
 
Rusya vizesi başvuru süreci ne kadar sürer?
Rusya vizesi başvuru süreci 5 gün sürmektedir.
 
Rusya vize türleri nelerdir?
 Rusya vize türleri ticari ve turistlik amacıyla ikiye ayrılır.
 
Rusya çalışma vizesi nasıl alınır?
Rusya’ya çalışmak için gitmek isteyenlerin (90 günden fazla orada ikamet edecekleri) vizeyi
almak için Rusya Cumhuriyeti büyükelçilik ya da konsolosluklarına başvurmaları gerekiyor.
 
Rusya öğrenci vizesi nasıl alınır?
Rusya öğrenci vizesi almak için istenen evrakları (https://www.alovizehatti.com/rusya-vizesi) adresinden öğrenip, vize merkezimizden Rusya öğrenci vizesi başvuru formuyla başvurabilirsiniz.
 
Rusya  turistik vizesi talep edilen evraklar hangileridir?
Rusya turistik vizesi için istenen belgeler çalışma durumunuza göre değişiklik göstermektedir. İş durumunuza göre istenen belgeleri öğrenmek için https://www.alovizehatti.com/rusya-vizesi bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.
 
Rusya vize süresi ne kadardır?
Rusya vize süresi en fazla 90 gün kadardır.
 
Rusya Vizesi için gerekli evraklar nelerdir?
Rusya vizesi için gerekli evraklar ziyaretinizin sebebine ve çalışma durumunuza göre değişmektedir. https://www.alovizehatti.com/rusya-vizesi bağlantısından durumunuza uygun evrakları inceleyebilirsiniz.
 
Rusya vize danışmanlık hizmeti nasıl alabilirim?
Rusya vize danışmanlık hizmetini direk olarak vize merkezimizden alabilirsiniz. Rusya vize danışmanlık hizmetlerimiz için bizimle irtibata geçebilirsiniz. 0216 345 29 27
 
Rusya çalışanlar için gerekli evraklar nelerdir?
Dilekçe, 2 adet arka fon resim vesikalık ya da biometrik olabilir, şirket bilgisi, iş pozisyon bilgisi, ev adresi, iletişim bilgileri, geçerli pasaport.
 
Rusya vizesi yeşil pasaport sahipleri için geçerli midir?
Rusya vizesi yeşil pasaport sahipleri için geçerli değildir. Hangi tip pasaportlarla hangi ülkelere vizesiz seyehat edebileceğini öğrenmek için https://www.alovizehatti.com/vize-rejim-tablosu adresimizi ziyaret edebilirsiniz.
 
Rusya vize reddi halinde itiraz edebilir miyim?
Rusya vize reddi halinde itiraz etme hakkınız vardır. Rusya vize başvurusu reddedilen kişiler eksik ya da yanlış olarak teslim ettikleri evrakları düzelttikten sonra rusya büyükelçiliğine başvururak itiraz işlemini gerçekleştirebilirler.
 
Rusya vize talep dilekçesi neler içermelidir?
Rusya vize talep dilekçenizi rusça, ingilice veya Türkçe olarak doldurabilirsiniz. Rusya vize talep dilekçesi, Rusya seyahati amacınızı, başvurmak istediğiniz vize çeşidini, seyahat başlangıç ve bitiş tarihlerinizi varsa seyahat masraflarınızı karşılayacak sponsorunuzun bilgilerini içermelidir.
 
Rusya vize başvuru formu nasıl doldurulur?
Rusya başvuru formu tükenmez kalem ile yanlış ya da eksik bilgiler içermeyecek şekilde doldurumalıdır. Formun ilk maddelerinde kimlik ve pasaport bilgilerinizi doldurmanız gerekmektedir. Devamında ise çalışma durumunuz veya seyehatinize ait bilgilerinizi doldurmanız gerekmektedir. Son olarak varsa sponsorla ilgili bilgileri girmeniz davetiyeniz varsa davetiyenizle ilgili bilgileri girmeniz gerekmektedir.
 
Rusya vize randevusu nasıl alabilirim?
Rusya vize randevunuzu merkezimizden direk olarak alabildiğiniz gibi 0216 345 29 27 numaralı hat üzerinden veya vize@alovizehatti.com  adresimize mail atabilirsiniz.
 
Rusya vize uzatma işlemlerini nasıl yapabilirim?
Vize uzatma işlemlerini Schengen vizesi için yapmak istiyorsanız, yeni bir Schengen başvurusu yapmanız gerekmektedir. Schengen vizesi için vize uzatma işlemleri acil sağlık durumları haricinde mümkün değildir. Farklı bir vize türünüz varsa, mazeretinize bağlı olarak vize uzatma işlemlerini konsolosluk aracılığıyla yapabilirsiniz.

Adresimiz

Osmanaga Mah.Söğütlüçeşme cad.Elbek iş hanı no:82 D:405
Kadıkoy / İstanbul

0507 622 14 12 444 8493 (444 VİZE ) vize@alovizehatti.com
Arayın
444 8493 (444 VİZE )
Arayın
0507 622 14 12