Vize Başvuru Ve
Bilgi Formu
GÖNDER
Slovakya Vizesi ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular
Slovakya vizesi nasıl alınır?
Slovakya vizesi Slovakya Konsolosluğu tarafından onaylı vize merkezlerinden gerekli evrakların toplanmasından sonra vize talep dilekçesi ile başvurularak alınır.
 
Slovakya vizesi 2022 yılı ücreti ne kadardır?
Slovakya vizesi ücreti 0-6 yaş arası çocuklar için 110, 6-12 yaş arası çocuklar için 110 ve diğer yaşlardaki yetişkin bireyler için 180 Euro olarak belirlenmiştir. (seyahat poliçesi dahildir)
 
Slovakya vizesi başvuru süreci ne kadar sürer?
Slovakya vizesi başvuru süreci 7 ile 10 gün arasında sürmektedir.
 
Slovakya vize türleri nelerdir?
Slovakya vize türleri seyahat amacınıza göre turistik ya da ticari olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.
 
Slovakya çalışma vizesi nasıl alınır?
Slovakya çalışma vizesi için öncelikle oturma izni almak gerekmektedir. Gereken belgelerin toplanmasından sonra gerekli yerlere başvuru yapılarak çalışma izni alınır ve izin verildiği süre içerisinde tekrar yenilenmek suretiyle çalışma imkanı sağlanılır.
 
Slovakya öğrenci vizesi nasıl alınır?
Slovakya öğrenci vizesi için gerekli evraklar zamanla değişiklik gösterebilmektedir. Gereken belgeleri https://www.alovizehatti.com/slovakya-vizesi internet sayfamızdan öğrenip gereken belgeleri topladıktan sonra Slovakya öğrenci vizesi başvuru formuyla merkezimize başvurabilirsiniz.
 
Slovakya turistik vizesi talep edilen evraklar hangileridir?
İspanya turistik vizesi için istenen belgeler çalışma durumunuza göre değişiklik göstermektedir. İş durumunuza göre istenen belgeleri öğrenmek için https://www.alovizehatti.com/slovakya-vizesi internet sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
 
Slovakya Schengen vizesi istiyor mu, Schengen vizesi nedir?
Schengen vizesi 26 ülkenin imzalamış olduğu Schengen anlaşmasıyla bu ülkeler arasında serbest dolaşıma izin veren bir vize türüdür. Slovakya bu ülkeler arasındadır ve Schengen vizesi talep eder.
 
Slovakya vize süresi ne kadardır?
Slovakya vize süresi 90 gün olarak belirlenmiştir.
 
Slovakya Vizesi için gerekli evraklar nelerdir?
Slovakya vizesi için gerekli evraklar ziyaretinizin sebebine ve çalışma durumunuza göre değişmektedir. https://www.alovizehatti.com/slovakya-vizesi bağlantısından sizin durumunuz gerekli evrakları inceleyebilirsiniz.
 
Slovakya vize danışmanlık hizmetini nasıl alabilirim?
Slovakya vize danışmanlık hizmetini direk olarak vize merkezimizden alabilirsiniz. 0216 345 29 27 numaralı hat üzerinden de bizimle iletişime geçebilirsiniz.
 
Slovakya vizesi Yeşil Pasaport sahipleri için gerekli midir?
Slovakya yeşil pasaport sahiplerinden vize talep etmemektedir. Pasaport türlerine göre hangi ülkelerin vize isteyip istemediğini https://www.alovizehatti.com/vize-rejim-tablosu internet sayfamızdan bakabilirsiniz.
 
Slovakya vize reddi halinde itiraz edebilir miyim?
Slovakya vizesi başvurunuzun reddi halinde itiraz etmek hakkınız vardır. Slovakya vize başvurusu red edilen kişiler eksik ya da yanlış olarak teslim ettikleri evrakları düzelttikten İspanya Ankara Büyükelçiliğine başvurarak itiraz işlemini gerçekleştirebilirler.
 
Slovakya vize talep dilekçesi neler içermelidir?
Slovakya vize talep dilekçenizi Slovakça, İngilizce veya Türkçe olarak doldurabilirsiniz. Slovakya vize talep dilekçesi, seyahati amacınızı, başvurmak istediğiniz vize çeşidini, seyahat başlangıç ve bitiş tarihlerinizi varsa seyahat masraflarınızı karşılayacak sponsorunuzun bilgilerini içermelidir.
 
Slovakya vizesi başvuru formu nasıl doldurulur?
Slovakya vize başvuru formu, eksiksiz ve gerçeğe uygun bilgilerle doldurularak başvuru evraklarınız arasında bulundurmalısınız. Slovakya Konsolosluğu vize başvuru sahibi hakkındaki detaylı bilgiye başvuru formu aracılığı ile ulaşırken, Slovakya vize başvuru formunda eksiksiz ve gerçeğe uygun olan bilgiler verilmelidir. Slovakya vize başvuru formunda vermiş olduğunuz bilgilerin, başvuru evraklarında bulunan bilgilerinizi desteklemesi ise Slovakya Konsolosluğu’nun göz önünde bulunduracağı bir konudur. Slovakya Konsolosluğu vize başvuru formu ve başvuru evrakları arasında beyan ettiğiniz bilgileri dikkate alacak, uyumsuz ve gerçeğe uygun olmayan bilgilerinizle karşılaşması halinde vize başvuru işlemlerinizi reddedebilecektir.
 
Slovakya Vize Randevusu nasıl alabilirim?
Slovakya vize randevusu için vize merkezimizle iletişime geçebilirsiniz. 0216 345 29 27 numaralı telefondan üzerinden ya da vize@alovizehatti.com e maili adresi üzerinden bize ulaşabilirsiniz.
 
Slovakya vize uzatma işlemlerini nasıl yapabilirim?
Vize uzatma işlemlerini Schengen vizesi için yapmak istiyorsanız, yeni bir Schengen başvurusu yapmanız gerekmektedir. Schengen vizesi için vize uzatma işlemleri acil sağlık durumları haricinde mümkün değildir. Farklı bir vize türünüz varsa, mazeretinize bağlı olarak vize uzatma işlemlerini konsolosluk aracılığıyla yapabilirsiniz.

Adresimiz

OSMANAĞA MAH. SÖĞÜTLÜÇEŞME CAD. ELBEK İŞ HANI NO: 82 /1 İÇ KAPI NO: 107 KADIKÖY/ İSTANBUL

0507 622 14 12 444 8493 (444 VİZE ) vize@alovizehatti.com
Arayın
444 8493 (444 VİZE )
Arayın
0507 622 14 12