Vize Başvuru Ve
Bilgi Formu
GÖNDER
​Slovenya Vizesi ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular
Slovenya vizesi nasıl alınır?
Slovenya vizesi için, slovenya başkonsolosluğu tarafından onaylı vize merkezlerinden istenen
belgelerin tamamlanmasından sonra vize talep dilekçesi ile başvurularak alınır.
 
Slovenya vizesi 2022 yılı ücreti ne kadardır?
Slovenya vize ücreti yetişkin 180 Euro, 6-12 çocuk 110 Euro, 0-6 bebek 110 Euro olarak belirlenmiştir.(seyahat poliçesi dahil değildir)
 
Slovenya vizesi başvuru süreci ne kadar sürer?
Slovenya vizesi başvuru süreci 7-10 gün sürmektedir.
 
Sovenya vize türleri nelerdir?
Slovenya vize türleri ticari ve turistlik amacıyla ikiye ayrılır.
 
Slovenya çalışma vizesi nasıl alınır?
Slovenya’ya çalışmak için gitmek isteyenlerin (90 günden fazla orada ikamet edecekleri) vizeyi
almak için slovenya Cumhuriyeti büyükelçilik ya da konsolosluklarına başvurmaları gerekiyor.
 
Slovenya öğrenci vizesi nasıl alınır?
Slovenya öğrenci vizesi almak için istenen evrakları (https://www.alovizehatti.com/slovenya-vizesi) adresinden öğrenip, vize merkezimizden slovenya öğrenci vizesi başvuru formuyla başvurabilirsiniz.
 
Slovenya turistik vizesi talep edilen evraklar hangileridir?
Slovenya turistik vizesi için istenen belgeler çalışma durumunuza göre değişiklik göstermektedir. İş durumunuza göre istenen belgeleri öğrenmek için https://www.alovizehatti.com/slovenya-vizesi bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.
 
Slovenya vize süresi ne kadardır?
Slovenya vize süresi 90 gün kadardır.
 
Slovenya Vizesi için gerekli evraklar nelerdir?
Slovenya vizesi için gerekli evraklar ziyaretinizin sebebine ve çalışma durumunuza göre değişmektedir. https://www.alovizehatti.com/slovenya-vizesi bağlantısından sizin durumunuz için gerekli evrakları inceleyebilirsiniz.
 
Slovenya vize danışmanlık hizmeti nasıl alabilirim?
Slovenya vize danışmanlık hizmetini direk olarak vize merkezimizden alabilirsiniz. Slovenya vize danışmanlık hizmetlerimiz için bizimle irtibata geçebilirsiniz. 0216 345 29 27
 
Slovenya çalışma vizesi için gerekli evraklar nelerdir?
Dilekçe, pasaport, nufüs cüzdanı fotokopisi, 2 adet fotoğraf, şahsi bakiyeli banka dökümünüz, SGK işe giriş bildirgesi, SGK hizmet dökümünü, şirket evrakları, varsa tapu araç fotokopileri, zorunlu seyehat poliçesi 30.000 Euro kapsamlı (bizler yapabiliyoruz), otel-uçak rezervasyonları (bizler yapabiliyoruz).
 
Slovenya vizesi yeşil pasaport sahipleri için geçerli midir?
Slovenya vizesi yeşil pasaport sahipleri için geçerli değildir. Hangi tip pasaportlarla hangi ülkelere vizesiz seyehat edebileceğini öğrenmek için https://www.alovizehatti.com/vize-rejim-tablosu adresimizi ziyaret edebilirsiniz.
 
Slovenya vize reddi halinde itiraz edebilir miyim?
Slovenya vize reddi halinde itiraz etme hakkınız vardır. Slovenya vize başvurusu reddedilen kişiler eksik yada yanlış olarak teslim ettikleri evrakları düzelttikten sonra slovenya büyükelçiliğine başvurarak itiraz işlemini gerçekleştirebilirler.
 
Slovenya vize talep dilekçesi neler içermektedir?
Slovenya vize talep dilekçenizi slovence, italyanca, macarca veya Türkçe olarak doldurabilirsiniz. Slovenya vize talep dilekçesi, slovenya seyahati amacınızı, başvurmak istediğiniz vize çeşidini, seyahat başlangıç ve bitiş tarihlerinizi varsa seyahat masraflarınızı karşılayacak sponsorunuzun bilgilerini içermelidir.
 
Slovenya vize başvuru formu nasıl doldurulur?
Slovenya başvuru formu tükenmez kalem ile yanlış yada eksik bilgiler içermeyecek şekilde doldurulmalıdır. Formun ilk maddelerinde kimlik bilgilerinizi doldurmanız gerekmektedir. Devamında ise çalışma durumunuz veya seyehatinize ait bilgileri doldurmanız gerekmektedir. Son olarak varsa sponsorla ilgili bilgileri girmeniz davetiyeniz varsa davetiye bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir.
 
Slovenya vize başvurusu nasıl yapabilirim?
Slovenya vize başvurusu için merkezimizle iletişime geçebilirsiniz. 0216 345 29 27 numaralı telefon üzerinden ya da vize@alovizehatti.com E-mail adresimiz üzerinden bize ulaşabilirsiniz.
 
Slovenya vize reddi halinde itiraz edebilir miyim?
Slovenya vize başvurunuzun reddi halinde itiraz etme hakkına sahipsiniz. Slovenya vize reddi itiraz dilekçesini doldurarak itiraz edebilirsiniz. Vize reddi itiraz dilekçeniz reddedilme sebebinin haksız olduğunun ispatlarını içermelidir.
 
Slovenya vize uzatma işlemlerini nasıl yapabilirim?
slovenya vize uzatma işlemlerini schengen vizeniz için yapmak istiyorsanız, yeni bir schengen vizesi başvurusu yapmanız gerekmektedir. Schengen vizesi için vize uzatma işlemleri acil sağlık durumları haricinde mümkün değildir. Farklı bir vize türünüz varsa, mazeretinize bağlı olarak vize uzatma işlemleri farklı şekilde olmaktadır.

Adresimiz

OSMANAĞA MAH. SÖĞÜTLÜÇEŞME CAD. ELBEK İŞ HANI NO: 82 /1 İÇ KAPI NO: 107 KADIKÖY/ İSTANBUL

0507 622 14 12 444 8493 (444 VİZE ) vize@alovizehatti.com
Arayın
444 8493 (444 VİZE )
Arayın
0507 622 14 12