Vize Başvuru Ve
Bilgi Formu
GÖNDER
​Suudi Arabistan Vizesi ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular
Suudi Arabistan vizesi nasıl alınır?
Suudi Arabistan vizesine yalnızca Umuma Mahsus(Bordo) pasaport sahipleri değil; Hususi(yeşil), Hizmet(gri), Diplomatik(siyah) pasaport sahipleri de tabidir. Arabistan ile Türkiye arasında karşılıklı bir vize muafiyet anlaşması bulunmamaktadır. Ticari ziyaret, Aile ziyareti veya Umre ziyareti amacınıza bağlı olarak hazırladığınız başvuru evraklarınızı kargo ile gönderebileceğiniz gibi, ofisimizi ziyaret ederek şahsen de teslim edebilirsiniz. Başvurunuz için gerekli evrakları teslim aldığınızda kontrollerini sağlayarak, sizin adınıza başvurunuzu tamamlamaktasınız.
 
Suudi Arabistan vizesi 2022 yılı ücreti ne kadardır?
Suudi Arabistan vizesi 0-6 yaş bebekler, 6-12 yaş arası çocuklar ve yetişkin bireyler için  220 Dolar olarak ücretlendirilmiştir. (seyahat poliçesi dahil değildir)
 
Suudi Arabistan vizesi başvuru süreci ne kadar sürer?
Suudi Arabistan vizesi başvuru süreci 7-10  gün içerisinde sonuçlanmaktadır.
 
Suudi Arabistan vize türleri nelerdir?
Suudi Aarabistan vize türleri seyahat amacına göre ticari ve turistik olmak üzere ikiye ayrılır.
 
Suudi Arabistan çalışma vizesi nasıl alınır?
Suudi Arabistan çalışma vizesi başvurusunda bulunabilmeniz için öncelikle Suudi Arabistan’da faaliyet gösteren şirketten davet(kabul) mektubunu temin etmeniz gerekmektedir. Davetinizin içeriğine göre Suudi Arabistan çok girişli ve tek girişli vize başvurusu yapmanız gerekecektir. Davetiyenizi bize göndermeniz halinde başvurunuzu zaman kaybetmeden gerçekleştirme yetkisine sahibiz. İstanbul dışında faaliyet gösteren firmalar dilekçelerini bağlı bulundukları il valiliği ve il ticaret odasından onaylatmaları gerekmektedir. Yine aynı dilekçe İstanbul valiliğine de onaylatılmalıdır. Suudi Arabistan çalışma vizesi için gerekli evraklar bazı durumlarda değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle aşağıdaki numaraları arayarak güncel evrak listesi hakkında bilgi alabilirsiniz:
0216 345 29 27 – 0507 622 14 12
 
Suudi Arabistan öğrenci vizesi nasıl alınır?
Suudi Arabistan öğrenci vizesi https://www.alovizehatti.com/suudi-arabistan-vizesi adresinden gerekli evraklar öğrenilip evrakların temin edilmesinden sonra başvuru merkezimizde başvuru formu alarak  başvurunuzu yapabilirsiniz.
 
Suudi Arabistan  turistik vizesi talep edilen evraklar hangileridir?
Turistik vizeniz kişisel durumuza bağlı olarak bazı ek belgeler gerektirebilmektedir.Bu nedenle https://www.alovizehatti.com/suudi-arabistan-vizesi  adresinden sizin için gerekli olan evrakları öğrenebilirsiniz.
 
Suudi Arabistan Schengen vizesi istiyor mu, Schengen vizesi nedir?
Avrupa Birliğine üyesi ülkelerin 1995 yılında aralarındaki sınırları kaldırmak amacı ile oluşturduğu vize çeşidine Schengen vizesi denmektedir. Schengen anlaşmasına sahip olan ülke vatandaşları anlaşmayı kabul etmiş olan ülkeler arasındaki seyahatlerinde herhangi bir vize işlemine tabi tutulmamaktadır. Suudi Arabistan Schengen vizesi istemiyor.
 
Suudi Arabistan vize süresi ne kadardır?
Suudi Arabistan vizesinin süresi 90 gün olarak belirlenmiştir.
 
Suudi Arabistan Vizesi için gerekli evraklar nelerdir?
Suudi Arabistan vizesi için gerekli olan belgeleri https://www.alovizehatti.com/suudi-arabistan-vizesi internet sayfamızdan öğrenebilirsiniz.
 
Suudi Arabistan vize danışmanlık hizmetini nasıl alabilirim?
Suudi Arabistan vize danışmanlık hizmetini vize merkezimizden alabilirsiniz. Suudi Arabistan vize danışmanlık hizmetlerimiz için bizimle irtibata geçebilirsiniz: 0216 345 29 27   0507 622 14 12
 
Suudi Arabistan vizesi Yeşil Pasaport sahipleri için gerekli midir?
Suudi Arabistan vizesi Yeşil Pasaport sahipleri için gereklidir. Hangi tip pasaportlarla hangi ülkelere vizesiz seyahat edilebilceğini öğrenmek için https://www.alovizehatti.com/vize-rejim-tablosu  adresimizde bilgi edinebilirsiniz.
 
Suudi Arabistan vize reddi halinde itiraz edebilir miyim?
Suudi Arabistan vize başvuruları reddedilen kişilerin karara itiraz etme hakkı bulunmaktadır. Vize talebi red cevabı alan şahıslar eksik ya da yanlış hazırlanmış evraklarını tamamlayarak Suudi Arabistan Ankara Büyükelçiliği’ne reddedilen vize başvurularının yeniden değerlendirmeye alınması için başvuru yapabilirler.
 
Suudi Arabistan vize talep dilekçesi neler içermelidir?
Suudi Arabistan vize talep dilekçesi İngilizce veya Türkçe olarak yazılabilir. Vize talep dilekçesi başvuru sahibinin Türkiye’de bağlı olduğu kurum tarafından hazırlanmalıdır. Dilekçede Türkiye’deki şirketin ismi, şirketin adresi ve davetiye yer alan mesleki pozisyon yer almalıdır. Davetiyede belirten meslek ile vize vize başvuru dilekçesinde yer alan meslek çelişkili olmamalıdır. Başvuru dilekçesinde vizenin tek girişli veya çok girişli olarak talep edildiği de belirtilmelidir.
 
Suudi Arabistan vizesi başvuru formu nasıl doldurulur?
Suudi Arabistan başvuru formu tükenmez kalem ile ve büyük harflerle eksiksiz ve gerçeğe uygun bilgilerle doldurulmalıdır. Eksiksiz, gerçeğe birebir yansıtan beyanlarla ve şahsen doldurulmalıdır. Vize başvuru formu  olmadan ibraz edilen dosyalar Suudi Arabistan Konsolosluğu tarafından kabul edilmemektedir. Arabistan vize başvuru formunu ülkeye gerçekleştirilecek seyahatin amacına uygun şekilde doldurulmalıdır. 
 
Suudi Arabistan Vize Randevusu nasıl alabilirim?
Suudi Arabistan vizesi için randevu almak üzere 0216 345 29 27 numaralı telefondan üzerinden ya da vize@alovizehatti.com nternet sayfamız üzerinden bize ulaşabilirsiniz.
 
Suudi Arabistan vize uzatma işlemlerini nasıl yapabilirim?
Kısa süreli Schengen vizesini sadece acil durumlarda (örneğin hasta olursanız) uzatabilirsiniz. Farklı bir vize türünüz varsa, mazeretinize bağlı olarak vize uzatma işlemlerini konsolosluk aracılığıyla yapabilirsiniz.

Adresimiz

OSMANAĞA MAH. SÖĞÜTLÜÇEŞME CAD. ELBEK İŞ HANI NO: 82 /1 İÇ KAPI NO: 107 KADIKÖY/ İSTANBUL

0507 622 14 12 444 8493 (444 VİZE ) vize@alovizehatti.com
Arayın
444 8493 (444 VİZE )
Arayın
0507 622 14 12