Vize Başvuru Ve
Bilgi Formu
GÖNDER
Türkmenistan Vizesi ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular
Türkmenistan vizesi nasıl alınır?
Türkmenistan vizesi, Türkmenistan Konsolosluğu veya Türkmenistan vize işlemleri üzerine faaliyet yürütmekte olan vize merkezleri aracılığıyla alabilirsiniz.
 
Türkmenistan vizesi 2022 yılı ücreti ne kadardır?
Türkmenistan vize ücreti 0-6 yaş arası çocuklar için 110 Euro, 6-12 yaş arası çocuklar için 110 Euro ve diğer yetişkin bireyler için 180 Euro olarak belirlenmiştir.(seyahat poliçesi dahildir.)
 
Türkmenistan vizesi başvuru süreci ne kadar sürer?
Türkmenistan vize başvuru süreci 7-10 gün arasında sürmektedir.
 
Türkmenistan vize türleri nelerdir?
Türkmenistan vize türleri turistik ve ticari olmak üzere seyahat amacınıza göre ikiye ayrılmaktadır.
 
Türkmenistan öğrenci vizesi nasıl alınır?
Türkmenistan öğrenci vizesi için gerekli belgeler zamanla değişiklik göstermektedir. Gerekli belgeleri https://www.alovizehatti.com/turkmenistan-vizesi internet sayfamızdan öğrenebilirsiniz. Bu belgelerle vize merkezimize Türkmenistan öğrenci vizesi başvuru belgesiyle başvurarak öğrenci vizenizi alabilirsiniz.
 
Türkmenistan turistik vizesi talep edilen evraklar hangileridir?
Türkmenistan turistik vizesi için istenen belgeler çalışma durumunuza göre değişiklik göstermektedir. İş durumunuza göre istenen belgeleri öğrenmek için https://www.alovizehatti.com/turkmenistan-vizesi bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.
 
Türkmenistan Schengen vizesi istiyor mu, Schengen vizesi nedir?
Schengen vizesi, Schengen anlaşmasını imzalamış olan 26 ülkede bu ülkeler arasında serbest dolaşıma izin veren bir vize türüdür. Türkmenistan bu ülkeler arasında değildir ve Schengen vizesi talep etmez.
 
Türkmenistan vize süresi ne kadardır?
Türkmenistan vizesi 90 gün kadardır.
 
Türkmenistan Vizesi için gerekli evraklar nelerdir?
Türkmenistan vizesi için gerekli evraklar ziyaretinizin sebebine ve çalışma durumunuza göre değişmektedir. https://www.alovizehatti.com/turkmenistan-vizesi  bağlantısından sizin durumunuz gerekli evrakları inceleyebilirsiniz.
Türkmenistan vize danışmanlık hizmetini nasıl alabilirim?
Türkmenistan vize danışmanlık hizmetini direkt olarak vize merkezimizden alabilirsiniz. Türkmenistan vize danışmanlık hizmetlerimiz için 0216 345 29 27 telefon numarasından bizimle irtibata geçebilirsiniz.
 
Türkmenistan vizesi Yeşil Pasaport sahipleri için gerekli midir?
Türkmenistan yeşil pasaport sahiplerinden vize talep etmemektedir. https://www.alovizehatti.com/vize-rejim-tablosu internet sayfamıza tıklayarak ülkelerin pasaport türüne göre vize talep edip etmediklerine bakabilirsiniz.
 
Türkmenistan vize reddi halinde itiraz edebilir miyim?
Türkmenistan vize başvurunuzun reddi halinde itiraz etmek hakkınız vardır. Türkmenistan vize başvurusu ret edilen kişiler eksik ya da yanlış olarak teslim ettikleri evrakları düzelttikten Türkmenistan Ankara Büyükelçiliğine başvurarak itiraz işlemini gerçekleştirebilirler.
 
Türkmenistan vize talep dilekçesi neler içermelidir?
Türkmenistan vize talep dilekçenizi Türkmence Rusça veya Türkçe olarak doldurabilirsiniz. Vize talep dilekçesi, seyahati amacınızı, başvurmak istediğiniz vize çeşidini, seyahat başlangıç ve bitiş tarihlerinizi varsa seyahat masraflarınızı karşılayacak sponsorunuzun bilgilerini içermelidir.
 
Türkmenistan vizesi başvuru formu nasıl doldurulur?
Türkmenistan vizesi başvuru formu tükenmez kalemle ve büyük harflerle doldurulmalıdır. Formun ilk maddelerinde kimlik ve pasaport bilgilerinizi doldurmanız gerekmektedir. Devam eden maddelerde öncelikle çalışma durumunuz devamında ise seyahatinize ait bilgileri sıralamanız, varsa sponsorla ilgili bilgileri girmeniz davetiyeniz varsa davetiyenin detayları istenmektedir. Çelişkili ifadeler girilmemesi ve verdiğiniz bilgilerin evraklarınızla uyuşması son derece önemlidir.
 
Türkmenistan vize randevusu nasıl alabilirim?
Türkmenistan vize randevusunu merkezimizden alabilirsiniz bunun için 0216 345 29 27 numaralı hat üzerinden ya da vize@alovizehatti.com mail adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.
 
Türkmenistan vize uzatma işlemlerini nasıl yapabilirim?
Türkmenistan vize uzatma işlemi mazeretinize bağlı olarak vize uzatma işlemlerini konsolosluk aracılığıyla yapabilirsiniz.

Adresimiz

Osmanaga Mah.Söğütlüçeşme cad.Elbek iş hanı no:82 D:405
Kadıkoy / İstanbul

0507 622 14 12 444 8493 (444 VİZE ) vize@alovizehatti.com
Arayın
444 8493 (444 VİZE )
Arayın
0507 622 14 12