Vize Başvuru Ve
Bilgi Formu
GÖNDER
Yunanistan Schengen Vizesi

Yunanistan Schengen Vizesi

Yunanistan Avrupa Birliği ve schengen ülkesi üyesidir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından Yeşil pasaporta sahip kişiler vize işlemleri ile yükümlü değildir. Ancak umuma mahsus(Bordo) pasaport sahibi kişiler Yunanistan’a giriş için Yunanistan üzerinden Yunanistan schengen vizesi almak zorundadır..
Yunanistan hem Avrupa Birliği hem de Schengen topluluğuna üye olduğu için vize alırken Schengen prosedürlerine dikkat edilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından diplomatik, hususi ve hizmet pasaport sahibi olanlar 6 ay içerisinde 90 günü aşmamak kaydı ile Yunanistan Vizesi almadan Yunanistan’a giriş yapabilmektedir.
Yeşil pasaport sahibi kişiler 180 günlük zaman diliminde 90 günlük konaklama süresini aşmayacak şekilde seyahat etmek zorundadır.
Yunanistan’da maksimum olarak 90 gün kalacak kişilerin Yunanistan schengen vizesi için başvuru yapması gerekmektedir.
Yunanistan Vize başvuru sahipleri Yunanistan Schengen vizesi için başvurularını yetkili başvuru merkezlerine gelerek gerçekleştirebilirler. Yunanistan vize başvuru merkezleri randevu sistemi ile vize başvurularını kabul etmektedir. Yunanistan Schengen Vize randevusu için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Profesyonel ekibimiz Yunanistan vize işlemlerinizde sizlere yardımcı olacaktır.
Yunanistan’da 90 günden daha az bir süre konaklama yapacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları veya Türkiye oturum izni sahibi yabancı uyruklu vatandaşlar, Yunanistan’a tatil, tur ve gezi amaçlı seyahat gerçekleştirecek olmaları halinde Yunanistan Turistik Schengen Vizesi için başvuruda bulunmalıdırlar.

Yunanistan Schengen Vize İşlemleri

Yunanistan Schengen Vizesi almak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile Türkiye’de oturma iznine sahip olan üçüncü ülke vatandaşları, ikamet ettikleri ilin bağlı olduğu Yunanistan Konsolosluğu aracılığı ile işlemlerini yürütmektedir.
Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu ve Yunanistan Ankara Büyükelçiliğine bağlı olarak hizmet veren Yunanistan Fahri Konsoloslukları bulunmaktadır. Yunanistan Konsoloslukları tarafından yetkilendirilen vize merkezleri ve akredite seyahat acenteleri aracılığı ile Yunanistan Vizesi başvurusu yapılabilir. Alovize Hattı olarak Yunanistan Schengen Vize Başvurularında Akredite Acente olarak İşlemlerinize danışmanlık ve hizmet vermekteyiz.
 

Yunanistan Schengen Vizesi Gerekli Evraklar

Yunanistan seyahati planlayan bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahat amacına göre vize türünü belirlemesi gerekir.
Vize türlerine göre hazırlanması gereken belgeler de değişmektedir. Ayrıca meslek türüne göre de belgeler değişebilmektedir. Buna göre istenen belgeler eksiksiz olarak hazırlanır. Gerekli belgelerin listesi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Belgelerde herhangi bir eksiklik ya da yanlışlık olması durumunda vize başvurusu reddedilebilmektedir. Bu durumları yaşamamak için Alovize Hattı olarak merkezlerimizden yardım alabilirsiniz.

Yunanistan Schengen Vizesi Pasaport Kriterleri

Vize başvurusunda bulunan kişilerden istenen pasaportun, Yunanistan seyahatinin bitimi itibari ile en az 3 ay daha geçerliliğinin olması gerekir. Yunanistan Schengen Vizesinin alınması sonrasında pasaporta giriş – çıkış kaşelerinin vurulması için en az 2 sayfanın boş olması gerekmektedir.
Pasaport süresi 10 yıldan eski olmaması önemlidir. Pasaportunda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti giriş – çıkış damgası olan kişilerin Yunanistan vize başvuruları reddedilmektedir. Bu nedenle bu kişilerin yeni pasaport almaları gerekir.

Yunanistan Vize Başvuru Formu
Yunanistan Konsolosluğunun web sitesinde verilen Yunanistan Schengen Vize Başvuru Formunun eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir. Yunanistan Konsolosluğunun en çok önem verdiği belgelerin başında vize başvuru formu gelmektedir. Yunanistan Vize Başvuru formunun doldurulması için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Yunanistan vize başvuru formunun istenen kriterlerde doldurulması gerekir. Yunanistan vize başvuru formunda istenen bilgilerin eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması gerekmektedir.
Yunanistan Vize başvuru formunda verilen bütün bilgilerin belgeler ile desteklenmesi gerekmektedir. 18 yaşından küçük olan kişiler için doldurulan Yunanistan vize başvuru formunun, başvuru sahibinin annesi ya da babası tarafından imzalanması gerekmektedir.

Yunanistan Vize Talep Dilekçesi

Başvuru belgelerinden bir diğeri de vize talep dilekçesidir. Yunanistan Vize talep dilekçesi, Yunanistan Konsolosluğuna hitaben yazılmalıdır. Eğer başvuru sahibi çalışan ya da işyeri sahibi ise vize talep dilekçesinin şirketin antetli kağıdına yazılması ve imzalanıp kaşelenerek sunulması gerekir. Yunanistan vize talep dilekçesinin hazırlanması için bizden destek alabilirsiniz.
Yunanistan Vize talep dilekçesinde, başvuru sahibinin Yunanistan seyahatinin amacını, seyahat tarihlerini, seyahatin masraflarını karşılayacak sponsoru ve seyahat sonunda Yunanistan’ı terk edeceğini açık bir şekilde belirtmesi gerekir. Yunanistan Konsolosluğu, vize amacını tam olarak anlayamadığı zaman başvuruyu geri çevirmektedir. Alovize Hattı olarak Yunanistan Schengen Vize Başvurularında Akredite Acente olarak İşlemlerinize danışmanlık ve hizmet vermekteyiz.

Adresimiz

OSMANAĞA MAH. SÖĞÜTLÜÇEŞME CAD. ELBEK İŞ HANI NO: 82 /1 İÇ KAPI NO: 107 KADIKÖY/ İSTANBUL

0507 622 14 12 444 8493 (444 VİZE ) vize@alovizehatti.com
Arayın
444 8493 (444 VİZE )
Arayın
0507 622 14 12