Vize Başvuru Ve
Bilgi Formu
GÖNDER
Özbekistan Vizesi ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular
Özbekistan vizesi nasıl alınır?
Özbekistan vizesi Özbekistan Konsolosluğu İstanbul vize bölümü Özbekistan Büyükelçiliği Ankara vize bölümü ve Özbekistan Konsolosluğu tarafından onaylı vize merkezlerinden gerekli evrakların toplanmasından sonra vize başvuru dilekçesi ile başvurularak alınır.
 
Özbekistan vizesi 2022 yılı ücreti ne kadardır?
Özbekistan vize ücreti 0-6 yaş çocuklar için 110, 6-12 yaş arası çocuklar için 110 ve diğer yaştaki yetişkin bireyler için 180 Euro olarak ücretlendirilmiştir. (seyehat poliçesi dahildir)
 
Özbekistan vizesi başvuru süreci ne kadar sürer?
Özbekistan vize başvuru süreci 7 ile 10 gün arasında sürmektedir.
 
Özbekistan vize türleri nelerdir?
Özbekistan vize türleri seyahat amacınıza göre turistik ve ticari olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.
 
Özbekistan çalışma vizesi nasıl alınır?
Özbekistan’da çalışabilmek için çalışma ruhsatı almak gerekir. Bir de ticari vize türüne sahip olunmalıdır. Çalışma ruhsatı başvurusunda bulunan kişilerin ülkeye ticari vize ile giriş yapmış olmaları zorunludur. Ayrıca iş sözleşmesi, geçerli pasaport ve buna bağlı olarak oturum izinlerinin alınmış olması gerekmektedir.
 
Özbekistan öğrenci vizesi nasıl alınır?
Özbekistan öğrenci vizesi almak için gereken belgeler kimi zaman değişiklik göstermektedir. Gerekli belgelerin ne olduğunu https://www.alovizehatti.com/ozbekistan-vizesi adresinden öğrenebilirsiniz. Gerekli belgeler ile vize merkezimize öğrenci vizesi başvuru formu ile başvurarak öğrenci vizesi alabilirsiniz.
 
Özbekistan turistik vizesi için talep edilen evraklar hangileridir?
Özbekistan turistik vizesi için gerekli belgeler çalışma durumunuza bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Durumunuza uygun belgelerin ne olduğunu https://www.alovizehatti.com/ozbekistan-vizesi adresimizden öğrenebilirsiniz.
 
Özbekistan Schengen vizesi istiyor mu, Schengen vizesi nedir?
Schengen vizesi 26 ülkenin imzalamış olduğu Schengen anlaşmasına göre bu ülkeler arasında serbest   dolaşıma izin veren bir vize türüdür. Özbekistan bu ülkeler arasında yer almaz ve Schengen vizesi talep etmez.
 
Özbekistan vize süresi ne kadardır?
Özbekistan’ın belirlemiş olduğu yasaya göre bazı ülkeler için 30 günlük vizesiz dolaşım hakkı izni verilmiştir. Türkiye de bu ülkeler arasındadır. Ancak daha uzun kalmak isteyenlere vize süresi 90 gün olarak belirlenmiştir.
 
Özbekistan Vizesi için gerekli evraklar nelerdir?
Özbekistan vizesi için gerekli olan belgeler seyahat amacınıza ve çalışma durumunuza bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Durumunuza uygun belgelerin ne olduğunu öğrenmek için https://www.alovizehatti.com/ozbekistan-vizesi bağlantısına tıklayabilirsiniz.
 
Özbekistan vize danışmanlık hizmetini nasıl alabilirim?
Özbekistan vize danışmanlık hizmetini vize merkezimizden direk olarak alabilirsiniz. 0216 345 29 27 numaralı hat üzerinden bizi arayarak iletişime geçebilirsiniz.
 
Özbekistan vizesi Yeşil Pasaport sahipleri için gerekli midir?
Özbekistan yeşil pasaport sahibi bireylerden vize talep etmektedir. Hangi ülkenin hangi pasaport türüne vize isteyip istemediğini https://www.alovizehatti.com/vize-rejim-tablosu internet sayfamızdan öğrenebilirsiniz.
 
Özbekistan vize reddi halinde itiraz edebilir miyim?
Özbekistan vizesi başvurunuzun reddi halinde itiraz etmek hakkınız vardır. Özbekistan vize başvurusu red edilen kişiler eksik ya da yanlış olarak teslim ettikleri evrakları düzelttikten sonra Özbekistan Ankara Büyükelçiliğine başvurarak itiraz işlemini gerçekleştirebilirler.
 
Özbekistan vize talep dilekçesi neler içermelidir?
Vize talep dilekçenizi İngilizce, Özbekçe veya Türkçe olarak doldurabilirsiniz. Özbekistan vize talep dilekçesi, seyahati amacınızı, başvurmak istediğiniz vize çeşidini, seyahat başlangıç ve bitiş tarihlerinizi varsa seyahat masraflarınızı karşılayacak sponsorunuzun bilgilerini içermelidir.
 
Özbekistan vizesi başvuru formu nasıl doldurulur?
Özbekistan vizesi başvuru formu İngilizce’dir. Formun ilk maddelerinde kimlik ve pasaport bilgilerinizi doldurmanız gerekmektedir. Devam eden maddelerde öncelikle çalışma durumunuz devamında ise seyahatinize ait bilgileri sıralamanız, varsa sponsorla ilgili bilgileri girmeniz davetiyeniz varsa davetiyenin detayları istenmektedir. Çelişkili ifadeler girilmemesi ve verdiğiniz bilgilerin evraklarınızla uyuşması son derece önemlidir.
 
Özbekistan vize randevusu nasıl alabilirim?
Özbekistan vize randevusu için vize merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.0216 345 29 27 numaralı hat üzerinden yada vize@alovizehatti.com mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.
 
Özbekistan vize uzatma işlemlerini nasıl yapabilirim?
Mazeretinize bağlı olarak vize uzatma işlemlerini konsolosluk aracılığıyla yapabilirsiniz.

Adresimiz

Osmanaga Mah.Söğütlüçeşme cad.Elbek iş hanı no:82 D:405
Kadıkoy / İstanbul

0507 622 14 12 444 8493 (444 VİZE ) vize@alovizehatti.com
Arayın
444 8493 (444 VİZE )
Arayın
0507 622 14 12