Vize Başvuru Ve
Bilgi Formu
GÖNDER
Yunanistan Vizesi ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular
Yunanistan Vizesi ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular

Yunanistan vizesi nasıl alınır?
Yunanistan vizesi için sizden istenen gerekli evrakları toplayıp vize merkezimiz vasıtasıyla başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.
 
Yunanistan vizesi 2022 yılı ücreti nedir?
Yunanistan Vize Ücreti 2022 için tıklayınız...

 
Yunanistan vizesi başvuru süreci ne kadar sürer?
Yunanistan vizesi başvuru süreci 4 gün içerisinde sonuçlanır.
 
Yunanistan vize türleri nelerdir?
Yunanistan vize türleri seyahat amacınıza göre turistik ve ticari vizeler olmak üzere ikiye ayrılır.
 
Yunanistan çalışma vizesi nasıl alınır?
Yunanistan çalışma vizesi almanın prosedürü kısa süreli ziyaret vizesine oranla daha farklıdır. Eğer Yunanistan’da işçi olarak çalışacaksanız, çalışacağınız Yunan şirketinden gelecek bir evrakla konsolosluğuna başvurması gerekmektedir.Yunanistan çalışma vizesi almanın bir başka yolu da Yunanistan’da şirket açmaktır ama tabi bunun da belli prosedürleri vardır. Türk yatırımcılar belli şartlarda Yunanistan şirket kurabilirler veya mevcut şirketleri için şube açabilirler.
 
Yunanistan öğrenci vizesi nasıl alınır?
Yunanistan öğrenci vizesi almak için istenen evrakları https://www.alovizehatti.com/yunanistan-vizesi adresinden öğrenebilirsiniz. Evraklarınızı tamamladıktan sonra vize merkezimizden Yunanistan vizesi başvuru formuyla birlikte vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.
 
Yunanistan turistik vizesi talep edilen belgeler nelerdir?
Yunanistan turistik vizesi için talep edilen evraklar iş durumunuza göre farklılık gösterir. https://www.alovizehatti.com/yunanistan-vizesi adresinden Yunanistan turistik vizesi için sizden istenen belgeleri öğrenebilirsiniz.
 
Yunanistan Schengen vizesi nasıl alınır? 
Yunanistan Schengen vizesi başvuru formu 
Schengen Vizesi, Avrupa Birliğinin Schengen Bölgesi’nde yer alan ülkerilere seyahat etmek için gerekli vizedir.Yunanistan  Schengen vizesini bu bölgede yer aldığı için talep etmektedir. Detaylı bilgiler için: Yunanistan Schengen vizesi nasıl alınır? Yunanistan Schengen vizesi başvuru formu  sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 
Yunanistan vize süresi ne kadardır?
Yunanistan vize süresi maksimum 90 gündür.
 
Yunanistan Vizesi için gerekli evraklar nelerdir?
Yunanistan Vizesi için gerekli evraklar, seyahatinizin gerekçesi ve çalışma durumunuza göre farklılık göstermektedir. Sizin durumunuz için istenen evrakları https://www.alovizehatti.com/yunanistan-vizesi sayfamızdan öğrenebilirsiniz.
 
Yunanistan vize danışmanlık hizmetini nasıl alabiliriim?
Yunanistan vize danışmanlık hizmetleri almak, her türlü soru ve görüşleriniz için bizi 0216 345 29 27 numaralı hattan arayabilirsiniz.
 
Yunanistan vizesi Yeşil Pasaport sahipleri için gerekli midir?
Yeşil(Hususi) Pasaportlar için Yunanistan vize talep etmemekle.
Hangi ülkelerin hangi pasaportlarda vize talep ettiğini öğrenmek için vize rejim tablomuzu inceleyebilirsiniz. https://www.alovizehatti.com/vize-rejim-tablosu
 
Yunanistan vize reddi durumunda nasıl itiraz edebilirim?
Yunanistan vizesi başvuru talebinizin reddi durumunda, Yunanistan vize reddi itiraz dilekçesi doldurarak itiraz edebilirsiniz. Yunanistan vize reddi itiraz dilekçesi, Yunanistan vize reddi gerekçesinin aksini kanıtlayacak içeriğe sahip olmalıdır.
 
Yunanistan vize talep dilekçesine neler yazılmalıdır?
Yunanistan vize talep dilekçesi Yunanistan’a hangi amaçla gittiğinizi, talep ettiğiniz vize türünü, seyahat başlangıç ve süresini ve seyahat masraflarını kimin, nasıl karşılayacağını açık bir şekilde içermelidir. Yunanistan vize talep dilekçesinde yer alıcak içerikle vereceğiniz evrakların uyuşması da vize süreci için önemli bir detaydır.
 
Yunanistan vizesi başvuru formu nasıl doldurulur?
Yunanistan Vizesi Başvuru formu için tıklayınız...

Yunanistan vizesi başvuru formu kişisel bilgileriniz yanında seyahatinizle ilgili bütün detayları içermelidir. Seyahatinizin süresi ve ilk gidilecek ülke kısımları dikkat edilmesi gereken yerlerdir. Eğer Yunanistan harici başka bir Schengen ülkesine de gidilecekse bunları da aynı formda yazmanız rotanızı, konaklama noktalarınızı ve ulaşımınızı belirtmeniz gerekir. Bu durumda Yunanistan’a giriş ve çıkış tarihleriniz ve başka hangi ülkelere seyahat edilecekse o ülkelere de giriş ve çıkış tarihlerini içermelidir. Eğer başvuran kişi çalışan ise kişi çalıştığı yerden, ilgili tarihlerde izinli olduğuna dair belge almalıdır. Eğer başvuran kişi öğrenci veya ev hanımı ise seyahati kimin karşılayacağına dair o kişiden imzali belge almalıdır.
 
Yunanistan Vize Randevusu nasıl alabilirim?
Yunanistan vize randevusu için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 0216 345 29 27 numaralı hat üzerinden ya da vize@alovizehatti.com e maili üzerinden bize ulaşabilirsiniz.
 
Yunanistan vize uzatma işlemlerini nasıl yapabilirim?
Yunanistan vize uzatma işlemleri vize tipine göre farklıdır. Eğer Schengen vizeniz varsa, yeni bir Schengen başvurusu yapmanız gerekmektedir. Schengen vizesinde uzatma işlemleri acil durumlar hariç mümkün değildir. Schengen dışı Yunanistan vizelerinde ise durum vize türüne ve uzatma nedeninize göre farklı merciilerde değerlendirilir.
 
Yunanistan Vize Başvuru Süreci
Yunanistan vize başvuru sürecini gerçekleştirmek için, durumunuza özel istenen evrakları eksiksiz olarak toplamanız gerekmektedir.Durumunuza özel istenen belgeler için https://www.alovizehatti.com/yunanistan-vizesi adresimizi ziyaret edebilirsiniz. Süreciniz devam ederken eksik evrağınızın çıkması durumunda konsolosluk sizden eksik belgeleri talep edebilir bu sebeple talebinizin incelenmesi süresi uzayabilir ya da talebiniz reddedilebilir. İlgili evraklarınızı bize elden veya posta-kurye yoluyla ulaştırabilirsiniz. Eğer daha önce bir Schengen başvurusunda bulunmamışsanız vize merkezimizin yetkilileri tarafından parmak izleriniz alınacak ve işlemin sonunda evraklarınızın arasında yerini alacaktır. Evraklarınız şirketimizin yetkilileri tarafından incelenip, konsolosluğa gönderilir.Başvurunuz 4 gün içerisinde değerlendirilir. Konsolosluğun başvuruyu sonuçlandırmasından sonra pasaportunuzu vize merkezimizden teslim alabilirsiniz veya adresinize özel kuryeyle gönderimini talep edebilirsiniz. Başvurunun reddi durumunda itiraz dilekçesi doldurarak itiraz etme hakkınız vardır.

 

Adresimiz

Osmanaga Mah.Söğütlüçeşme cad.Elbek iş hanı no:82 D:405
Kadıkoy / İstanbul

0507 622 14 12 444 8493 (444 VİZE ) vize@alovizehatti.com
Arayın
444 8493 (444 VİZE )
Arayın
0507 622 14 12