Vize Başvuru Ve
Bilgi Formu
GÖNDER
Avusturya schengen vizesi nasıl alınır ?
Avusturya Schengen Vizesi
Avusturya, Avrupa Birliği ve schengen ülkesi üyesidir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından Yeşil pasaporta sahip kişiler vize işlemleri ile yükümlü değildir. Ancak umuma mahsus(Bordo) pasaport sahibi kişiler Avusturya’ya giriş için Avusturya üzerinden Avusturya schengen vizesi almak zorundadır.
Avusturya hem Avrupa Birliği hem de Schengen topluluğuna üye olduğu için vize alırken Schengen prosedürlerine dikkat edilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından diplomatik, hususi ve hizmet pasaport sahibi olanlar 6 ay içerisinde 90 günü aşmamak kaydı ile Avusturya Vizesi almadan İtalya’ya giriş yapabilmektedir.
Yeşil pasaport sahibi kişiler 180 günlük zaman diliminde 90 günlük konaklama süresini aşmayacak şekilde seyahat etmek zorundadır.
Avusturya’da maksimum olarak 90 gün kalacak kişilerin Avusturya schengen vizesi için başvuru yapması gerekmektedir.
Avusturya Vize başvuru sahipleri Avusturya Schengen vizesi için başvurularını yetkili başvuru merkezlerine gelerek gerçekleştirebilirler. Avusturya vize başvuru merkezleri randevu sistemi ile vize başvurularını kabul etmektedir. Avusturya Schengen Vize randevusu için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Profesyonel ekibimiz Avusturya vize işlemlerinizde sizlere yardımcı olacaktır.
Avusturya’da 90 günden daha az bir süre konaklama yapacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları veya Türkiye oturum izni sahibi yabancı uyruklu vatandaşlar, Avusturya’ya tatil, tur ve gezi amaçlı seyahat gerçekleştirecek olmaları halinde Avusturya Turistik Schengen Vizesi için başvuruda bulunmalıdırlar.

Avusturya Schengen Vize İşlemleri
Avusturya Schengen Vizesi almak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile Türkiye’de oturma iznine sahip olan üçüncü ülke vatandaşları, ikamet ettikleri ilin bağlı olduğu Avusturya Konsolosluğu aracılığı ile işlemlerini yürütmektedir.
Avusturya İstanbul Başkonsolosluğu ve Avusturya Ankara Büyükelçiliğine bağlı olarak hizmet veren Avusturya Fahri Konsoloslukları bulunmaktadır. Avusturya Konsoloslukları tarafından yetkilendirilen vize merkezleri ve akredite seyahat acenteleri aracılığı ile Avusturya Vize başvurusu yapılabilir. Alovize Hattı olarak Avusturya Schengen Vize Başvurularında Akredite Acente olarak İşlemlerinize danışmanlık ve hizmet vermekteyiz.
 

Avusturya Schengen Vizesi Gerekli Evraklar
Avusturya seyahati planlayan bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahat amacına göre vize türünü belirlemesi gerekir.
Vize türlerine göre hazırlanması gereken belgeler de değişmektedir. Ayrıca meslek türüne göre de belgeler değişebilmektedir. Buna göre istenen belgeler eksiksiz olarak hazırlanır. Gerekli belgelerin listesi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Belgelerde herhangi bir eksiklik ya da yanlışlık olması durumunda Avusturya vize başvurusu reddedilebilmektedir. Bu durumları yaşamamak için Alovize Hattı olarak merkezlerimizden yardım alabilirsiniz.

Avusturya Schengen Vizesi Pasaport Kriterleri
Vize başvurusunda bulunan kişilerden istenen pasaportun, Avusturya seyahatinin bitimi itibari ile en az 3 ay daha geçerliliğinin olması gerekir. İtalya Schengen Vizesinin alınması sonrasında pasaporta giriş – çıkış kaşelerinin vurulması için en az 2 sayfanın boş olması gerekmektedir.
Pasaport süresi 10 yıldan eski olmaması önemlidir.

Avusturya Vize Başvuru Formu
Avusturya Konsolosluğunun web sitesinde verilen Avusturya Schengen Vize Başvuru Formunun eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir. Avusturya Konsolosluğunun en çok önem verdiği belgelerin başında vize başvuru formu gelmektedir. Avusturya Vize Başvuru formunun doldurulması için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Avusturya vize başvuru formunun istenen kriterlerde doldurulması gerekir. Avusturya vize başvuru formunda istenen bilgilerin eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması gerekmektedir.
Avusturya Vize başvuru formunda verilen bütün bilgilerin belgeler ile desteklenmesi gerekmektedir. 18 yaşından küçük olan kişiler için doldurulan Avusturya vize başvuru formunun, başvuru sahibinin annesi ya da babası tarafından imzalanması gerekmektedir.

Avusturya Vize Talep Dilekçesi
Başvuru belgelerinden bir diğeri de vize talep dilekçesidir. Avusturya Vize talep dilekçesi, Avusturya Konsolosluğuna hitaben yazılmalıdır. Eğer başvuru sahibi çalışan ya da işyeri sahibi ise vize talep dilekçesinin şirketin antetli kağıdına yazılması ve imzalanıp kaşelenerek sunulması gerekir. Avusturya vize talep dilekçesinin hazırlanması için bizden destek alabilirsiniz.
Avusturya vize talep dilekçesinde, başvuru sahibinin Avusturya seyahatinin amacını, seyahat tarihlerini, seyahatin masraflarını karşılayacak sponsoru ve seyahat sonunda Avusturya’yı terk edeceğini açık bir şekilde belirtmesi gerekir. Avusturya Konsolosluğu, vize amacını tam olarak anlayamadığı zaman başvuruyu geri çevirmektedir. Alovize Hattı olarak Avusturya Schengen Vize Başvurularında Akredite Acente olarak İşlemlerinize profesyonel danışmanlık ve hizmet vermekteyiz.

Adresimiz

OSMANAĞA MAH. SÖĞÜTLÜÇEŞME CAD. ELBEK İŞ HANI NO: 82 /1 İÇ KAPI NO: 107 KADIKÖY/ İSTANBUL

0507 622 14 12 444 8493 (444 VİZE ) vize@alovizehatti.com
Arayın
444 8493 (444 VİZE )
Arayın
0507 622 14 12