Vize Başvuru Ve
Bilgi Formu
GÖNDER
Hindistan Vizesi ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular
Hindistan vizesi nasıl alınır?
Hindistan vizesi almak için Hindistan başkonsolosluğu tarafından onaylanmış vize merkezlerinden istenen belgelerin toplanmasından sonra vize talep dilekçesi ile başvurularak alınır.
 
Hindistan vizesi 2021 yılı ücreti ne kadardır?
Hindistan vizesi 2021 yılı ücreti her yaştan bireyler için 220 Dolar olarak belirlenmiştir. (Seyahat poliçesi fiyatları dahil değildir)
 
Hindistan vizesi başvuru süreci ne kadar sürer?
Hindistan vize başvuru süresi 7-10 gün arasında sürmektedir.
 
Hindistan vize türleri nelerdir?
Hindistan vize türleri ticari ve turistik olarak ikiye ayrılmaktadır.
 
Hindistan çalışma vizesi nasıl alınır?
Hindistan’da yasal şekilde çalışma talebiyle oturum izni başvurusunda bulunabilirsiniz. Oturum izni için öncelikle PAN Cart (Kişisel Hesap Numarası Kartı) almanız gerekir. PAN Card ve nüfus kayıt/tescil belgenizi Yabancılar Bölgesel Nüfus Memurluğuna veya emniyete teslim edip oturum izninizi alabilirsiniz.
 
Hindistan öğrenci vizesi nasıl alınır?
Hindistan öğrenci vizesi almak için https://www.alovizehatti.com/hindistan-vizesi  internet sitemizden gerekli evrakları öğrendikten sonra vize merkezimize Hindistan öğrenci vize başvuru formuyla başvurabilirsiniz.
 
Hindistan turistik vizesi talep edilen evraklar hangileridir?
Bu evraklar çalışma durumunuza göre değişiklik göstermektedir. Çalışma durumunuza uygun Hindistan turistik vizesi için gerekli evrakları https://www.alovizehatti.com/hindistan-vizesi  internet sayfamızdan öğrenebilirsiniz.
 
Hindistan Schengen vizesi istiyor mu, Schengen vizesi nedir?
Schengen vizesi 26 Avrupa ülkesinin kabul ettiği Schengen anlaşmasıyla bu ülkeler arasında serbest dolaşımı sağlar. Ancak Hindistan Schengen ülkelerinden biri değildir ve bu vizeyi talep etmez.
 
Hindistan vize süresi ne kadardır?
Hindistan vize süresi 90 gün olarak belirlenmiştir.
 
Hindistan Vizesi için gerekli evraklar nelerdir?
Hindistan vizesi için gerekli evraklar seyahat amacınıza ve çalışma durumunuza göre değişiklik göstermektedir.Sizin durumunuza uygun evrakların neler olduğunu https://www.alovizehatti.com/hindistan-vizesi  internet sayfamıza tıklayarak öğrenebilirsiniz.
 
Hindistan vize danışmanlık hizmetini nasıl alabilirim?
Hindistan vizesi için danışmanlık hizmetinizi merkezimizden alabilirsiniz.Dilerseniz 0216 345 29 27 numaralı hat üzerinden bize ulaşarak danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.
 
Hindistan vizesi Yeşil Pasaport sahipleri için gerekli midir?
Hindistan T.C. vatandaşlarını yeşil pasaport sahibi olsalar bile vize işlemlerine tabi tutmaktadır.
 
Hindistan vize reddi halinde itiraz edebilir miyim?
Hindistan vize reddi halinde eksik yada yanlış verilmiş dosyaların tamamlanmasıyla vize reddi itiraz dilekçesi verilerek itiraz edilebilir.
 
Hindistan vize talep dilekçesi neler içermelidir?
Hindistan vize talep dilekçesi Hintçe, İngilizce yada Türkçe olarak yazılabilir. Vize talep dilekçeniz seyahati amacınızı, başvurmak istediğiniz vize çeşidini, seyahat başlangıç ve bitiş tarihlerinizi varsa seyahat masraflarınızı karşılayacak sponsorunuzun bilgilerini içermelidir.
 
Hindistan vizesi başvuru formu nasıl doldurulur?
Hindistan vizesi başvuru formu tükenmez kalem ile ve büyük harflerle doldurulmalıdır. Formun ilk maddelerinde kimlik ve pasaport bilgilerinizi doldurmanız gerekmektedir. Devam eden maddelerde öncelikle çalışma durumunuz devamında ise seyahatinize ait bilgileri sıralamanız, varsa sponsorla ilgili bilgileri girmeniz davetiyeniz varsa davetiyenin detayları istenmektedir. Çelişkili ifadeler girilmemesi ve verdiğiniz bilgilerin evraklarınızla uyuşması son derece önemlidir.
 
Hindistan Vize Randevusu nasıl alabilirim?
Hindistan vize randevusu için bizimle irtibata geçiniz. 0216 345 29 27 numaralı hat üzerinden yada vize@alovizehatti.com mail adresine mesaj atarak randevu alabilirsiniz.
 
Hindistan vize uzatma işlemlerini nasıl yapabilirim?
Mazeretinize bağlı olarak vize uzatma işlemlerini konsolosluk aracılığıyla yapabilirsiniz.

Adresimiz

Osmanaga Mah.Söğütlüçeşme cad.Elbek iş hanı no:82 D:405
Kadıkoy / İstanbul

0507 622 14 12 444 8493 (444 VİZE ) vize@alovizehatti.com
Arayın
444 8493 (444 VİZE )
Arayın
0507 622 14 12