Vize Başvuru Ve
Bilgi Formu
GÖNDER
İtalya schengen vizesi nasıl alınır ?
İtalya Schengen Vizesi
İtalya, Avrupa Birliği ve schengen ülkesi üyesidir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından Yeşil pasaporta sahip kişiler vize işlemleri ile yükümlü değildir. Ancak umuma mahsus(Bordo) pasaport sahibi kişiler İtalya’ya giriş için İtalya üzerinden İtalya schengen vizesi almak zorundadır..
İtalya hem Avrupa Birliği hem de Schengen topluluğuna üye olduğu için vize alırken Schengen prosedürlerine dikkat edilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından diplomatik, hususi ve hizmet pasaport sahibi olanlar 6 ay içerisinde 90 günü aşmamak kaydı ile İtalya Vizesi almadan İtalya’ya giriş yapabilmektedir.
Yeşil pasaport sahibi kişiler 180 günlük zaman diliminde 90 günlük konaklama süresini aşmayacak şekilde seyahat etmek zorundadır.
İtalya’da maksimum olarak 90 gün kalacak kişilerin İtalya schengen vizesi için başvuru yapması gerekmektedir.
İtalya Vize başvuru sahipleri İtalya Schengen vizesi için başvurularını yetkili başvuru merkezlerine gelerek gerçekleştirebilirler. İtalya vize başvuru merkezleri randevu sistemi ile vize başvurularını kabul etmektedir. İtalya Schengen Vize randevusu için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Profesyonel ekibimiz İtalya vize işlemlerinizde sizlere yardımcı olacaktır.
İtalya’da 90 günden daha az bir süre konaklama yapacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları veya Türkiye oturum izni sahibi yabancı uyruklu vatandaşlar, İtalya’ya tatil, tur ve gezi amaçlı seyahat gerçekleştirecek olmaları halinde İtalya Turistik Schengen Vizesi için başvuruda bulunmalıdırlar.

İtalya Schengen Vize İşlemleri
İtalya Schengen Vizesi almak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile Türkiye’de oturma iznine sahip olan üçüncü ülke vatandaşları, ikamet ettikleri ilin bağlı olduğu İtalya Konsolosluğu aracılığı ile işlemlerini yürütmektedir.
İtalya İstanbul Başkonsolosluğu ve İtalya Ankara Büyükelçiliğine bağlı olarak hizmet veren İtalya Fahri Konsoloslukları bulunmaktadır. İtalya Konsoloslukları tarafından yetkilendirilen vize merkezleri ve akredite seyahat acenteleri aracılığı ile İtalya Vize başvurusu yapılabilir. Alovize Hattı olarak İtalya Schengen Vize Başvurularında Akredite Acente olarak İşlemlerinize danışmanlık ve hizmet vermekteyiz.
 

İtalya Schengen Vizesi Gerekli Evraklar
İtalya seyahati planlayan bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahat amacına göre vize türünü belirlemesi gerekir.
Vize türlerine göre hazırlanması gereken belgeler de değişmektedir. Ayrıca meslek türüne göre de belgeler değişebilmektedir. Buna göre istenen belgeler eksiksiz olarak hazırlanır. Gerekli belgelerin listesi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Belgelerde herhangi bir eksiklik ya da yanlışlık olması durumunda İtalya vize başvurusu reddedilebilmektedir. Bu durumları yaşamamak için Alovize Hattı olarak merkezlerimizden yardım alabilirsiniz.

İtalya Schengen Vizesi Pasaport Kriterleri
Vize başvurusunda bulunan kişilerden istenen pasaportun, İtalya seyahatinin bitimi itibari ile en az 3 ay daha geçerliliğinin olması gerekir. İtalya Schengen Vizesinin alınması sonrasında pasaporta giriş – çıkış kaşelerinin vurulması için en az 2 sayfanın boş olması gerekmektedir.
Pasaport süresi 10 yıldan eski olmaması önemlidir.

İtalya Vize Başvuru Formu
İtalya Konsolosluğunun web sitesinde verilen İtalya Schengen Vize Başvuru Formunun eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir. İtalya Konsolosluğunun en çok önem verdiği belgelerin başında vize başvuru formu gelmektedir. İtalya Vize Başvuru formunun doldurulması için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
İtalya vize başvuru formunun istenen kriterlerde doldurulması gerekir. İtalya vize başvuru formunda istenen bilgilerin eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması gerekmektedir.
İtalya Vize başvuru formunda verilen bütün bilgilerin belgeler ile desteklenmesi gerekmektedir. 18 yaşından küçük olan kişiler için doldurulan İtalya vize başvuru formunun, başvuru sahibinin annesi ya da babası tarafından imzalanması gerekmektedir.

İtalya Vize Talep Dilekçesi
Başvuru belgelerinden bir diğeri de vize talep dilekçesidir. İtalya Vize talep dilekçesi, İtalya Konsolosluğuna hitaben yazılmalıdır. Eğer başvuru sahibi çalışan ya da işyeri sahibi ise vize talep dilekçesinin şirketin antetli kağıdına yazılması ve imzalanıp kaşelenerek sunulması gerekir. İtalya vize talep dilekçesinin hazırlanması için bizden destek alabilirsiniz.
İtalya vize talep dilekçesinde, başvuru sahibinin İtalya seyahatinin amacını, seyahat tarihlerini, seyahatin masraflarını karşılayacak sponsoru ve seyahat sonunda İtalya’yı terk edeceğini açık bir şekilde belirtmesi gerekir. İtalya Konsolosluğu, vize amacını tam olarak anlayamadığı zaman başvuruyu geri çevirmektedir. Alovize Hattı olarak İtalya Schengen Vize Başvurularında Akredite Acente olarak İşlemlerinize profesyonel danışmanlık ve hizmet vermekteyiz.

Adresimiz

Osmanaga Mah.Söğütlüçeşme cad.Elbek iş hanı no:82 D:405
Kadıkoy / İstanbul

0507 622 14 12 444 8493 (444 VİZE ) vize@alovizehatti.com
Arayın
444 8493 (444 VİZE )
Arayın
0507 622 14 12